Promjena HeadUnita

Promjena HeadUnita

PostPostao/la the_bebe » 29 sij 2012, 21:08

Evo imam jedno pitanje za iskusnije...daklem ovako imam range rovera i imam original sistem od Harman kardona koji ima u svakim vratima po jedno pojačalo za ta vrata i isto tako imam još jedno pojačalo u bunkeru za sub.Sva pojačala spojena su na originalni Headunit balansiranim signalom daklem sa Headunita idu po dvije žice prema svakom pojačalu.Ja bi sad izbacio original Headunit i ubacio neki drugi i muči me dilema kako da spojim drugi radio koji ima klasične rca izlaze.Ako spojim klasično vruči kraj signala na + balansiranog signala i masu na - balansiranog signala mislim da ću imati probleme sa zujanjem i tko zna čime...daklem tražim savjet kako da to pokušam izbjeći i koje su mi uopće mogučnosti??? :helper:
Ja sam bogat čovek
Avatar
the_bebe
 
Postovi: 370
Pridružen/a: 02 sij 2012, 09:36
Lokacija: Rijeka

Re: Promjena HeadUnita

PostPostao/la sonny » 30 sij 2012, 00:13

Pa spoji Adcoma barem za vrata...
On ti ovako i onako ima balansirane ulaze...
Možeš spojiti SE tako da dva ulaza kratko spojiš ( iako nisam vidio da imaš te kratkospojnike kada je amp bio kod mene na servisu, lako se to riješi )..
Ili spoji balansirani signal preko SE 2 Balanced konvertera ( kojeg imaš )...
Ja nisam čuo neke benefite između spajanja balansirano / SE, osim većeg nivoa signala nakon konvertera, što vrlo lako može zavarati uho ( priznajem i moje je davno )... No kako je to još jedna ( po meni nepotrebna ) komponenta na putu signala, bez koje ne bi trebalo biti problema ako se instalacija napravi kako treba, smatram da je zvuk u oba slučaja vrlo sličan, ako ne i isti...

No da ne duljim, Adcoma možeš spojiti bez imalo problema, dok će za druga pojačala biti potrebno napraviti balanced/SE konverter....
A nekad je ovdje bilo dobro.......... Šteta.......
sonny
 
Postovi: 1203
Pridružen/a: 20 kol 2011, 18:36

Re: Promjena HeadUnita

PostPostao/la the_bebe » 30 sij 2012, 09:02

Sonny nisi me shvatio...kao prvo ovo mi je samo privremeno rješenje dok ne zatopli da potrpam cijelu muziku u auto...meni pojačala u autu imaju balansirani ulaz a ja bi na njih spojio radio sa klasičnim izlazom i sinoć sam baš gledao malo i mislim da bi mi dobro došao mali odvojni trafo 1:1 i preko nnjega to spojiti pa bok...da naglasim ovo mi je samo privremena varijanta dok ne zatopli i ne ulovim vremena da pobacam u auto sve ono šta imam...daklem di bi se dalo dobiti tih malih odvojnih trafića i koliko oni po prilici koštaju?trebam ih 5 kom...
Ako netko možda ima kakav drugi prijedlog slobodno neka kaže...
Ja sam bogat čovek
Avatar
the_bebe
 
Postovi: 370
Pridružen/a: 02 sij 2012, 09:36
Lokacija: Rijeka

Re: Promjena HeadUnita

PostPostao/la Master of Disaster » 30 sij 2012, 09:58

Pa trebao bi ti taj konverter sa s.e. na balansirano, i to odmah kod headunita, ako te balansirane ulaze od pojačala spojiš kao s.e. pa direktno na radio :D , past će im osjetljivost prilično...
Gdje ima dima, nema zvuka.
Avatar
Master of Disaster
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 24 pro 2011, 00:41

Re: Promjena HeadUnita

PostPostao/la the_bebe » 30 sij 2012, 10:07

Ma to je sve ok...mogu ja to spojiti tako ali sve je spojeno običnim žicama i ako to povežem SE bit će zujke za pop...
A gledam sad ovi odvojni trafići su po 80kn... :? malo previše s obzirom da mi ih treba 5 kom i da je ovo samo privremeno...
Ja sam bogat čovek
Avatar
the_bebe
 
Postovi: 370
Pridružen/a: 02 sij 2012, 09:36
Lokacija: Rijeka

Re: Promjena HeadUnita

PostPostao/la Master of Disaster » 30 sij 2012, 10:15

Puno da, a si razmišljao o prst u uho i čekaj prolječe opciji, to je par mjeseci...
Gdje ima dima, nema zvuka.
Avatar
Master of Disaster
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 24 pro 2011, 00:41

Re: Promjena HeadUnita

PostPostao/la the_bebe » 30 sij 2012, 10:20

Ma nemam više živaca...a i baš mi je gušt nešto čačkati...sitno jer je zimaaaaaaa... ;)
Ja sam bogat čovek
Avatar
the_bebe
 
Postovi: 370
Pridružen/a: 02 sij 2012, 09:36
Lokacija: Rijeka

Re: Promjena HeadUnita

PostPostao/la Master of Disaster » 30 sij 2012, 12:13

Zbilja je zima za čačkat po autu sad, zato pazi sad ideje :shock: :fino doma u toplom sklopiš jedan earphone tube amp na 12V da se napajanje šteka u upaljač...
:lol:
Gdje ima dima, nema zvuka.
Avatar
Master of Disaster
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 24 pro 2011, 00:41

Re: Promjena HeadUnita

PostPostao/la the_bebe » 30 sij 2012, 12:46

To je nešto drugo...imam par projekata za doma i za ovu zimu i sljedeću ali trenutno me ovo mući...

http://www.nexxia.co.uk/product.asp?pro ... ar%20Audio


Ovo je kako izgleda adapter za spajanje drugog headunita u range rovera...jedino me zanima šta bi moglo biti u malim crnim kockicama...daklem ulaze 4 žice l+-,r+- a izlazi par činčeva i jedna crna žica???? :? :?
Ja sam bogat čovek
Avatar
the_bebe
 
Postovi: 370
Pridružen/a: 02 sij 2012, 09:36
Lokacija: Rijeka

Re: Promjena HeadUnita

PostPostao/la sonny » 30 sij 2012, 13:27

Ne bacaj novce na to....
Imas od Adcoma svojeg SE to balanced konverter...
I imam ja svoja 2
Pa ti ih posudim dok ne slozis kompletno muziku....
A nekad je ovdje bilo dobro.......... Šteta.......
sonny
 
Postovi: 1203
Pridružen/a: 20 kol 2011, 18:36

Sljedeća

Natrag na DIY audio sustava u automobilima

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron