Vintagice i vintagavanja

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Backo » 03 stu 2011, 14:57

Kad malo bolje razmislim,ja bi se složio u oba slučaja,tj.sa obojicom Sstrsat i Kale021.Meni sve paše i ni jedan prijedlog nije loš.Eto tolke od moje malenkosti ;)
Avatar
Backo
 
Postovi: 317
Pridružen/a: 19 srp 2011, 23:07
Lokacija: Zadar

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la zuzi » 03 stu 2011, 15:02

:zuzi:
Osjećam se prozvanim kao tekući Predcednik ŽKV (žarula kluba varaždin).Nastaviti ću u humornom tonu jer držim da sve ovo čime se mi bavimo u slobodno vrijeme (a bogami neki i pritisnuti rokovima dovršetka) treba služiti veseloj i ugodnoj strani života. Zato i ne odustajem od tog pristupa koji se "ozbiljnima" uopće ne mora sviđati i to je njihovo je,li - demokratsko pravo. Pravo da budu ozbiljni ili još bolje seriozni - tako to otmjenije zvuči.
Triode movement je po mom znanju potaknut manje više časopisom Sound Practice jer su oni recimo to tako inzistirali na trioda-horn varijanti s posebnim naglaskom na SE topologiji ili ti ga da opet budemo vrlo učeni i informirani na pristupu less is more.
Časopis Glass Audio je promovirao sve što je stakleno i navodio je članke iz vremena kad su staklenke bile glavno sredstvo amplifikacije sa naslovom Triode v/s Pentode -which? gdje su dobri inžiniri ukazivali na prednosti jednih ili drugih.
Osobno sam uživao čitati i jedan i drugi časopis a u praksi ljudi koje sam u Varaždinu upoznao nisu pravili veliku razliku između T ili P nego su radili ampove "off shelf", čitaj od onoga što smo u to vrijeme imali. A nismo imali puno. Glavno je bilo da svira i pokušavali smo raditi dobrosvirajuće uređaje od onih komponenti koje su nam bile dobavljive. U tom stilu sam onda nakon Krasnog odlučio organizirati Žarula fest, dakle pokazati naše uratke javnosti bez obrira bili rađeni sa T ili P ili od oboje (konačno drajveri za P su gotovo uvijek T.
I sad da pređem na stvar.
Ovako ili onako svetise već govori o idućem phono festu negdje u travnju, dakle prije ŽF a i mislim da moje članstvo uopće ne bi imalo ništa protiv da Kale na taj phono fest donese Sansui mašineriju (gram,preamp,amp a da netko tko ima donese prelijepe njihove zvučnike sa izrezbarenim drvenim grilama-čini mi se da ih Harkonen ima). Da osim kaleta dođu Gord,Archie i ostali koji su vezani uglavnom na soundnews dino forum. Ako se na toj fešti pojavi naš tubeman sa nekim svojim starim triodnim radiom koji k tome ima "kineski šešir" zvučnik mislim da to svima može biti interesantno. O tome da se može na sajmu uspostaviti red (bilo kakav pa i slušanja) mislim da je deplasirano govoriti. Ako ima interesa za detaljnu elaboraciju ove teze mogu ju dati.
Ono što je u ovoj stvari najvažnije je organizacija koja zahtijeva određeno vrijeme,znanje,prostor i da ne budem pretenciozan-žrtvu. Ako o tome što treba reći možete pitati Lesta koji je bio organizator drugog ŽFa.
Ono što je problem (zbog oblika kifle) je lokacija. Dalmatinci mogu vrlo lako prigovoriti - nama je to daleko,zašto uopće Varaždin i tako do u nedogled.
Sve u svemu mi u Vž smo, ja vjerujem, voljni biti domaćini nekom pilot VF u u onoj mjeri u kojoj se zainteresirani za njegovo održavanje oko toga slože i u mjeri stvarčica koje će biti donešene jer ako bude navale moramo potražiti drugu lokaciju (dakle ne galeriju) što opet zahtjeva popriličan angažman i tako dalje i tako dalje...... :)
P.s.pisao sam ovo u jednom dahu i ako je malo "raštrkano" nadam se da je poanta vidljiva.
Zuzi
Think pozitiv stay negativ
Avatar
zuzi
 
Postovi: 387
Pridružen/a: 04 svi 2011, 10:52

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Backo » 03 stu 2011, 15:07

@Zuzi :clap: :hail: :thumbup:
Avatar
Backo
 
Postovi: 317
Pridružen/a: 19 srp 2011, 23:07
Lokacija: Zadar

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la sstrsat » 03 stu 2011, 15:18

Kale, tocno je da sam za dosta toga uzel TF ka referencu i to iz jednostavnog razloga ca nam je pokazal kako nesto triba a kako ne triba radit. Sve te stvari smo ucili u hodu (niki od nas nije profesionalni organizator takvih stvari) ali ako smo ista naucili onda je to da ne smi bit nikakve diskriminacije ni bilo cega ca i izdaleka lici na nju i da svi ucesnici moraju imat ravnopravni tretman.

Kale021 je napisao/la:Ma nema nikakve ljutnje, posto jos nista nije definirano, u igri su sve opcije. Ja i dalje mislim da ova moja ideja nije losa, pa cu je sada pokusati malo vise obrazloziti...
Nigdje nisam spomenuo da ce ovima "drugima" uredjajima biti zabranjeno ih upaliti, to nisam niti u ludilu mislio, vec sam samo mislio da prostor za slusanje (dakle bas namjenjen za to) nece biti u mogucnosti primiti bas sve uredjaje, vec samo predstavnike koji nesto mogu pokazati povise prosjeka vintage uredjaja, dok ostali bi bili predvidjeni za slusanje i izlaganje u manje specijaliziranom prostoru, dakle kao exponati. Mene dosta ljudi jednostavno ne shvaca i ja priznajem da je moje podrucje interesiranja u audiu usko, no to ne smatram da i drugi tako moraju gledati! Stoga, ako i uspijem doci, bez ikakvog problema cu samo izloziti moje predstavnike, bez da i povire u tu, ajmo je nazvati "specijaliziranu slusaonicu" ako taj sud odluci tako. Iskreno mislim!


A oces neces, ovo poboldano bi dovelo upravo do diskriminacije. Ki ce i po kojim kriterijima odlucit ca je to "povise prosjeka" i koji uredjaji (i u kakvom stanju) spadaju u to? Nekome se svidja zvuk Marantza, nekome Sansuija, nekome Grundiga, nekome Sabe....... i di smo onda? Kvadratura kruga

Osim toga, vintage uredjaji su u ogromnom rasponu stanja, od jedva funkcionirajucih i nekompletnih pa do onih restauriranih do zadnjeg detalja. A pojam "specijalizirana slusaonica" u kojoj bi se pokazivalo "povise prosjeka" vec u startu implicira da bi u njoj tribali bit samo uredjaji sa najvisim stupnjem restauracije koji rade prakticno isto ka i onaj dan kad su proizvedeni.
Mislin da se uloga VFa ne bi ni u kojem slucaju smila svest na to da on bude pozornica na kojoj ce se ocjenjivat koji uredjaji "bolje" rade (natjecateljska) nego revija di ce se ljudi druzit, popricat o vintage uredjajima i putu koji prelaze u toku restauracije, poslusat ih naravno kako rade. Ali nikako uz podjelu na "specijaliziranu" i "manje specijaliziranu" slusaonicu.

Kale, ako smatras da ovdi nisam u pravu (naravno, mozda i nisam), ajde se bas ti uvati uloge tog suca koji ce, kako si predlozil, odredit koji uredjaj ce ic u "specijaliziranu" a koji u "manje specijaliziranu" slusaonicu. kako je zamisao o ovakvoj izvedbi VFa potekla od tebe onda je najlogicnije da upravo ti budes taj sudac. Zasto bi netko drugi moral sidit u vrucoj stolici (uz mogucnost da se nekome odbijenome zamjeri) kad je ideja tvoja.

Mozda ti se nece svidit ovo ca san napisal ali ja cu uvik inzistirat n ravnopravnosti sudionika VFa, isto ka ca sam dosad inzistiral na ravnopravnostti svih sudionika TFa
Krepat ma ne molat
Avatar
sstrsat
 
Postovi: 1745
Pridružen/a: 04 svi 2011, 18:21
Lokacija: Rijeka

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Kale021 » 03 stu 2011, 16:30

zuzi je napisao/la::zuzi:
....Da osim kaleta dođu Gord,Archie i ostali koji su vezani uglavnom na soundnews dino forum....

Samo ta dva nabrojena mladica (Gord i Archie) imaju materijala za napuniti jednu salu, i to ne bilo cime, nego samim pikanterijama :mrgreen:
Zuzi, uvijek mi je bilo zadovoljstvo citati tvoje postove, jer zaista iznosis stavove na jedan osebujan i simpatican nacin. Lijepo je sto si iznio jos jednu opciju da se ovo nesto ipak pokrene :thumbup:
Kale021
 
Postovi: 270
Pridružen/a: 04 svi 2011, 06:26

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Kale021 » 03 stu 2011, 16:43

sstrsat, ma nema tu nikakva natjecanja, nitko nece dobiti niti oskara niti zlatni globus! No nema veze, ja sam iznio jednu opciju, pa ne mora se usvojiti...
Sto se tice mene kao clana suda, ja sebe jednostavno tu ne vidim, ne zato sto se bojim da se nekome ne zamjerim (vise puta sam kazao u "brk" svakome kome sam mislio da po mom shvacanju zasluzuje), vec jednostavno sto nemam sirok "vidik" da budem clan toga suda.

No opet kazem, jednostavno ako vecini ta ideja sa izborom nekolicine uredjaja koji bi se izdvojili iz mase svega donesenog, (i malo detaljnije i studioznije slusno analizirala), ne odgovara, zaboravite na ovo moje izneseno i idemo dalje...
Kale021
 
Postovi: 270
Pridružen/a: 04 svi 2011, 06:26

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Backo » 03 stu 2011, 17:30

Može dalje ali s kim? Di su svi ti vintage-ljupci i vlasnici istih? :chin: :sleepy: :cheer:
Avatar
Backo
 
Postovi: 317
Pridružen/a: 19 srp 2011, 23:07
Lokacija: Zadar

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Roko » 03 stu 2011, 20:11

Kale021 je napisao/la:
... uz lokaciju (koja se jos niti ne nadzire)...




Dorian je u temi za izbor lokacije predložio zaista izvrsnu lokaciju:

http://www.mreznica.hr/motel/roganac.html

Ovako na slikicama, čini se super lokacija, uz prihvatljive cijene, što će naravno, ovisiti i o broju sudionika. (pa možda nebi bilo loše malo ažurnije puniti listu potencijalno zainteresiranih sudionika ;) )
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Kale021 » 03 stu 2011, 23:11

zuzi je napisao/la:.... a da netko tko ima donese prelijepe njihove zvučnike sa izrezbarenim drvenim grilama-čini mi se da ih Harkonen ima)....


Evo za tebe, iz eskluzivnog reklamnog Sansui filma iz 70tih, kako su se te zvucnicke maske radile :mrgreen:

slika

slika

slika

slika

slika

slika
Kale021
 
Postovi: 270
Pridružen/a: 04 svi 2011, 06:26

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Backo » 02 pro 2011, 14:48

Avatar
Backo
 
Postovi: 317
Pridružen/a: 19 srp 2011, 23:07
Lokacija: Zadar

PrethodnaSljedeća

Natrag na Vintage festival

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron