Vintagice i vintagavanja

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Roko » 30 ruj 2011, 21:44

Poštovano društvo, lijepo molim da temu "Izbor lokacije i datuma održavanja" koristite u tu svrhu, a eventualne primjedbe i "pripetavanja" obavljajte u ovoj, upravo za to otvorenoj temi.

I još jedna molba, pročitajte pažljivo par zadnjih postova Edisona i Ilimzna, vrijedi... ;)
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Kale021 » 30 ruj 2011, 22:46

Edison je napisao/la:Nemojte misliti da ja ovdje branim forumasa elvisa ili njegov stav. Niti mi je namjera, niti ga treba braniti, mislim da on to bez problema moze i sam. Branim samo pravo svakoga na vlastito misljenje.


Cekaj... cekaj... ovo mi nije jasno, ali zaista mi nije! Tko je gore navedenoj osobi branio i zabranio (i ko to moze na ovom forumu osim admina) iznosenje misljenja, pa da sada Edisone ti kazes da si se javio u obranu razlicitosti misljenja? I ponovo pitam zbog cega je trebala izostati reakcija ljudi na Elvisov post (onako srocen)?
Pitam da li imam ja po tebi pravo reagirati na izneseno misljenje od strane nekoga, ili cemo svi lupati samo svoje stavove, a zabranjeno ih je komentirati od strane drugih?
Kale021
 
Postovi: 270
Pridružen/a: 04 svi 2011, 06:26

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Edison » 30 ruj 2011, 23:23

Kale021, bila je reakcija na elvisov post, Backova, a nako toga i tvoja. I obje su u redu. Svi imaju pravo reagirati na bilo ciji post ili misljenje. Po ovo je forum, to mu je namjena... razmjena misljenja, ideja, savijeta...

U vasim reakcijama ispada da je elvis napisao zlonamjeran post po ovu temu. A sve na osnovu toga sto ste tako protumacili njegov post, znate se od ranije, imate neke nerasciscene racune... ne kazem za obojicu, ali bar za jednog od vas, i time je to spusteno na osobnu razinu. A spustanje na osobnu razinu na forumu nikad nije dobro.

Meni elvisov post ne izgleda kao zlonamjeran, niti da je pisan u namjeri da nekoga omalovazava. Mozda sam ja u krivu, mozda ste vi... Vi ste napisali svoje, ja svoje, i sto cemo sad? Svaditi se oko toga sto je elvis mislio? Njegov post u ovoj temi djeluje negativisticki, no imao ga je pravo napisati i svi imamo mogucnost reagirati na njega. No nemojmo se spustati na osobnu razinu i iz posta izvlaciti zakljucke koji tamo ne pisu. A da li je neki uredjaj iz "A" ili "B" kategorije to se i tako tesko moze egzaktno izmjeriti. Ovo je jako individualan hobi.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar
Edison
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 04 svi 2011, 21:32
Lokacija: Rijeka

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Kale021 » 30 ruj 2011, 23:35

Ma dobro je... ja u kupe, ti u shpade.... dobro je, necu vishe o tome...
Kale021
 
Postovi: 270
Pridružen/a: 04 svi 2011, 06:26

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Backo » 30 ruj 2011, 23:55

Preskočimo ovo,zaista nam ne treba.Pogotovo kad je bačena dimna bombica,znamo već od koga,pa da mu damo gušta da nam oči grize.E neće moći! Molim svakog dobre volje,sudionika sa i bez vintage komponenti a iste koji poštivaju ovaj hobi i ovu smjelu i produhovljenu viziju ostvarenja prvog VF-a da da iskreni prijedlog u vezi mjesta i vremena održavanja VF-a.Hvala!
Avatar
Backo
 
Postovi: 317
Pridružen/a: 19 srp 2011, 23:07
Lokacija: Zadar

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Roko » 01 lis 2011, 00:24

elvis je napisao/la:

Ukoliko je pak primarni cilj druženje i kolekcionarski pristup problematici, onda OK, donekle ima smisla.






U stvari, između ostalog to sigurno i je na sasvim izvjestan način i jedan od ciljeva i poanta. Sve je to lijepo objasnio Dacho još u početnoj temi "Old timer festival" kad je iznio svoju odličnu ideju, pa nebi bilo loše pročitati te prve postove. Tu je i vrlo lijepo objašnjeno zašto bio to trebao biti zaseban festival i cijela priča naišla je na odličan odziv ljudi koji vole retro i vintage audio komponente, bave se njihovim obnavljanjem i čuvanjem. A tu ima zaista puno vrijednih entuzijasta čijem se radu, strpljivosti i ustrajnosti, sa razlogom divimo tu na forumu, i na mnogim drugim forumima. Sasvim je prirodno, nakon svih tih godina rada, pisanja i postanja slika po svim tim forumima, da ljudi imaju potrebu i žele napraviti jedan svoj festival na kojem bi i uživo mogli prodiskutirati, pogledati i poslušati svoje vintage perjanice i ljubimce. Naravno, takav jedan festival uvijek ima i svoju edukativnu dimenziju, jer, kao što je to ilimzn lijepo rekao, ima u Hr jako puno iznimno vrijednih vintage uređaja od kojih su mnogi uzor današnjim hi-fi perjanicama. ;)
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Backo » 01 lis 2011, 01:08

Alleluja!
Avatar
Backo
 
Postovi: 317
Pridružen/a: 19 srp 2011, 23:07
Lokacija: Zadar

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la elvis » 01 lis 2011, 21:14

Obzirom da je Roko rekao da se možemo nastaviti pripretavati, karte na stol... :)

Poštovani Kale021, intenzitet tvoje reakcije na moj post mogao bi usporediti sa neprimjereno jakom reakcijom glasnogovorinka udruge Iskorak kada nekakav homofob izvali neprimjeren komentar u nekakvom javnom glasilu. No ja zbilja nisam nikakav SSfob i smatram da u postu nisam izjavio ništa neprimjereno, a također nisam govorio nužno o SS uređajima kada sam spominjao 30+ godina stare uređaje. Na kraju krajeva broj SS pojačala koje posjedujem daleko kvantitetom nadmašuje broj cijevnih uređaja. Osobno volim stara SS pojačala i mogao bi se donekle proglasiti kolekcionarom obzirom da ih posjedujem dosta. Činjenica je da takvih vlasnika starih uređaja ima dosta jer su super povoljni u nabavi i teško im je odoljeti, ali isto tako činjenica je da 99,9% njih te uređaje drži u spavaćim sobama, garažama, radionicama, zakačenim na PC-e, za ukras na policama te u vikendicama... tj. definitivno im to nije sustav "A". Znam da to može zvučati nekome bolno i neprihvatiljivo, no to je činjenica ma koliko se ona osporavala. Malo je vintage bombona tipa Luxman L530 i sličnih koji bi uveličali nekakav možebitni Vintage Fest o kojem se priča. Na kraju krajeva osobno bi volio biti vlasnik jednog takvog Luxmana, dapače. Kada kažem da je nešto "B" sustav, to nužno ne znači da to zvuči loše. Ponekada šarm kolora zvuka tih uređaja nadmaši generacijski ili konceptualno gledano novije sustave, no na žalost to je ipak vrlo rijetko. Naravno da prihvaćam to da se netko ne slaže sa mojim gledanjem na to područje, niti ne isključujem da sam ja u nekakvoj zabludi, no to je moje trenutno stajalište koje nije nepromjenjivo, dapače, radovao bi se tomu da spoznam da sam u krivu.

Što se tiče Bačko sapunice.... Ovim putem se ispričavam svim članovima foruma što su neka naša privatna neslaganja izašla na vidjelo putem foruma. Obzirom da to više nije tajna, biti ću transparentan u sažetom pojašnjenju koje ne morate čitati ukoliko vas to ne zanima (jednostavno preskočite ovaj pasos). Osobno sam znači na bačkovoj crnoj listi po tri osnova (bar koliko ja mislim da znam), a ishodište neslaganja je dakako drag nam hobi, pa evo redom: 1.) Prije jedno godinu-dvije nisam se složio sa tvrdnjom da je njegov audio sustav izvrstan, stava sam da je tek prosječan stereotip, 02.) U nekakvoj nebitnoj raspravi na forumu (na istu temu) optužen sam da ne držim stranu "južnjaka" (gdje geografski pripadam) već da sam se priklonio "sjevernjačkoj" strani ??, a nakon što sam u PM-u proglašen "jadnikom koji ne izlazi iz radionice" uzvratio sam neprimjereno grubo sa epitetom "Ronaldinjo" (malo izmijenite slova). Nakon toga sam "lijepo zamoljen" od strane Bačka da ga zaobilazim minimalno 20 metara kada ga vidim negdje u javnosti, jer bi mogao dobiti sočnu pljusku, na što sam ja (rado) pristao. Ovo je znači čista glupost velike djece (mene i njega), pa neka ova glupost posluži za primjer drugima kako ne bi slučajno napravili isto oko potpuno nebitnog razloga. No ja sam prilično optimističan jer sam uvjeren da ćemo prije ili kasnije Bačko i ja zalomiti u nekakvoj birtiji i uz Bogom danu Karlovačku biru grohotom se smijati našoj gluposti. Znam da će Bako ovo proglasiti nemogućom misijom, no vrijeme liječi sve, pa i ovakve svinjarije. U možebitnom slučaju daljnjih "pripetavanja" Bačka i mene na ovom forumu, zanemarite, preskočite, čitajte pametnije stvari.

Obećavam da više neću postati na temu možebitnog VF-a, ali zadržavam stav o nepotrebnosti istog. Družite se i ne svađajte se ako se ne slažete u svemu.

Pozdrav, Elvis


Još jednom isprika
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Kale021 » 01 lis 2011, 22:11

@ Elvis
Ako imas volje, vrati se stranicu nazad, i ponovno procitaj moj post upucen tebi (sa quotanim tvojim tekstom), i sad ako je to neprimjereno jaka reakcija, zaista ne zna jel citamo isti tekst??

A sto se tice audio "staraca", tu te niti slucajno ne zelim u nista uvjeravat, imas svoj stav, imam ga ja, i sa tom konstatacijom zavrsavam s tobom daljnju komunikaciju o tome.

Pozdrav!

Kale
Kale021
 
Postovi: 270
Pridružen/a: 04 svi 2011, 06:26

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Backo » 01 lis 2011, 23:04

elvis je napisao/la: Što se tiče Bačko sapunice.... Ovim putem se ispričavam svim članovima foruma što su neka naša privatna neslaganja izašla na vidjelo putem foruma. Obzirom da to više nije tajna, biti ću transparentan u sažetom pojašnjenju koje ne morate čitati ukoliko vas to ne zanima (jednostavno preskočite ovaj pasos). Osobno sam znači na bačkovoj crnoj listi po tri osnova (bar koliko ja mislim da znam), a ishodište neslaganja je dakako drag nam hobi, pa evo redom: 1.) Prije jedno godinu-dvije nisam se složio sa tvrdnjom da je njegov audio sustav izvrstan, stava sam da je tek prosječan stereotip, 02.) U nekakvoj nebitnoj raspravi na forumu (na istu temu) optužen sam da ne držim stranu "južnjaka" (gdje geografski pripadam) već da sam se priklonio "sjevernjačkoj" strani ??, a nakon što sam u PM-u proglašen "jadnikom koji ne izlazi iz radionice" uzvratio sam neprimjereno grubo sa epitetom "Ronaldinjo" (malo izmijenite slova). Nakon toga sam "lijepo zamoljen" od strane Bačka da ga zaobilazim minimalno 20 metara kada ga vidim negdje u javnosti, jer bi mogao dobiti sočnu pljusku, na što sam ja (rado) pristao. Ovo je znači čista glupost velike djece (mene i njega), pa neka ova glupost posluži za primjer drugima kako ne bi slučajno napravili isto oko potpuno nebitnog razloga. No ja sam prilično optimističan jer sam uvjeren da ćemo prije ili kasnije Bačko i ja zalomiti u nekakvoj birtiji i uz Bogom danu Karlovačku biru grohotom se smijati našoj gluposti. Znam da će Bako ovo proglasiti nemogućom misijom, no vrijeme liječi sve, pa i ovakve svinjarije. U možebitnom slučaju daljnjih "pripetavanja" Bačka i mene na ovom forumu, zanemarite, preskočite, čitajte pametnije stvari.

Obećavam da više neću postati na temu možebitnog VF-a, ali zadržavam stav o nepotrebnosti istog. Družite se i ne svađajte se ako se ne slažete u svemu.

Pozdrav, Elvis


Još jednom isprika

Reagiram na prvu svakako kad mi se ubode jako u živac ali sam isto i od tipa-lika koji brzo zaboravlja,hladi se,tako da bi sad javno pozvao gosp.Elvisa na Biru,bilo koje vrste i preslušavanje moje hi-fe a sve u svrhu,ponovnog utvrđivanja gradiva.Makar ostao Elvis pri staroj tvrdnji,poštovat ču to i tad če imati pravi argument za potvrdu svega u što je uvjeren.Evo već mu sad sve opraštam,ako bi zaista došao i nakon tog bila mu slobodna volja napisati što god mu na srcu iskreno bilo,pa makar on to i nazvao na kraju,kako on to zna slatko kazati-"prepakirana mini linija" 8-)
Avatar
Backo
 
Postovi: 317
Pridružen/a: 19 srp 2011, 23:07
Lokacija: Zadar

PrethodnaSljedeća

Natrag na Vintage festival

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron