Vintagice i vintagavanja

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Kale021 » 02 lis 2011, 08:45

Zelio bih jos nesto kazati, da me se samo ne shvati pogresno; ja sam misljenja da pokretaci ove inicijative nikako nisu zelili nikakve podjele na tabore, i sada prepucavanja izmedju njih. U ovom vintage projektu ima svak svoje misljenje... i dobro je da ga ima, ali to ne znaci da moze nastupati "sa visine" a da onda ne dobije adekvatan odgovor na svoj nastup.
Sad opet mogu se javiti razmisljanja, kako ko shvaca ciji post, ali jednostavno zelim kazati da se okanemo omalovazavaja, sa A i B i C sistemima. Vintage uredjaji (kako poluvodicki tako i oni drugi) ima danas svakakvih. U 70tim i 80tim isto tako su se proizvodile shkovace, koje su uz malo ulaganja davali dobit, i perjanice kojima su se firme natjecale u kvaliteti bez obzira na troskove (sto su danas vecinom zaboravile).

Znam da su meni svojedobno govorili da tvrtka koju ja otvoreno favoriziram (to ne krijem, niti imam zasto), nije radila sve kvalitetno... pa kao da to i sam ne znam!! Zato i nemam niti jedan uredjaj na trake od Sansuia, a necu niti govoriti o shovacama SuperCompo serije... No sada kazati da modeli CA-BA 2000, CA-BA3000, AU20000, AU11000, pa cak i AU99000, a iz novije plejade, AU919, AUX1 i AUX11 nemaju sto traziti u sistemu A, moze kazati samo netko ko ne poznaje stanje stvari. Plus toga, svaki od ovih nabrojenih modela, danas se ne moze nabaviti ispod 400 EUR, no nerjetko cijena im prelazi i preko 1000 EUR (pogotovo za AU20000, CA-BA3000 i AUX11), a di je onda jos trosak bar djelomicnog osvjezavanja... stoga imati te uredjaje, nije niti malo jeftino! Toliko o tezi da te uredjaje kupuje onaj ko zeli imati nesto za male novce.

Imam mail od jednog gospodina kojemu sam refreshirao TUX1 tuner, covjek ne moze vjerovat svojim usima kako FM moze zvucati odlicno kada ga je dobija nazad!!! No za to treba i FM program biti adekvatan (HR3), cak mi je kazao da sad vise uziva slusati jazz na HR3 nego sa svoje CD kolekcije! A i cijen TUX1 je sve a nije mala.

Ovdje sam naveo primjer za Sansui, no isto tako ima zlata vrijednih uredjaja i kod Pioneera, Marantza i ostalih firmi iz tog doba. Sam samo ogrebao povrsinu o prici o uredjajima iz tog doba. Opet vidite, nisam dotakao lampase, da se ne shvati pogresno, NE ZATO sto smatram da nisu dostojni spomena, vec jednostavno zato sto nisu podrucje mog interesiranja, I TO JE TO! Isto tako su mi kazali sto ne volim Marantz ili Rotel iz tog razdoblja, ali opet je moj odgovor isti; ne zato sto smatram da te tvrtke nisu vrijedna spomena, nego zato sto nisu u podrucju mog interesiranja.

Dakle da zakljucim, tema je otvorena za sve, ali kanite se argumenata tipa to je smece, ili to je za seosku zabavu i slicno.

Sto je netko svojedobno kazao, mogu biti dva odjeljka na festivalu, jedan sa uredjajima koji imaju kapacitet sto pokazati i slusno, a drugi koji bi se pokazali samo onako kao izlozbeni eksponat (sto isto tko moze biti zanimljivo!). Moga bi se oformiti i neki ocjenivacki sud, sastavljen od vise razlicitih clanova (odmah bih kazao da ti sebe ne vidim, jer sam prije kazo, famoriziram samo jednu tvrtku :)) koji bi ocjenivao sto ce ici na slusanje a sto samo na prikaz. Zasto tako, pa zato jer jednostavno ako dodje veca kolicina razlicitih uredjaja, jednostavno biti ce tesko sve spojiti i slusati, pa bi taj ocjenivacki sud trebao izabrati sto ima kapaciteta za slusno prikazat, a sto je zanimljivo za izlozili...

Imao sam za potebu kazati to, i jednostavno pokusati cu smanjiti aktivnost u diskusijama kao ove. Sta je Edison kazao, imam nesto sto me odusevljava, meni dovoljno :mrgreen:
Kale021
 
Postovi: 270
Pridružen/a: 04 svi 2011, 06:26

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Backo » 02 lis 2011, 11:02

Bravo šjor Kale! :thumbup: :clap: Makar si jednostraničan,po pitanju Sansuia(ni u kom smislu ti ne zamjeram) ali si zato iskren,nedvoličan i jasno percepiraš svoju viziju i ljubav prema ovom hobiju! ;)
Avatar
Backo
 
Postovi: 317
Pridružen/a: 19 srp 2011, 23:07
Lokacija: Zadar

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Backo » 02 lis 2011, 11:10

@Dean A uvik fali negdi nešto,to tije tako lipi moj.Savršenstvo je samo na jednom svitu-nebeskom!A bitno je da nije za brčiti,kako bi mi u bodulima rekli 8-) :lol: :wink: http://www.youtube.com/watch?v=HiTalZi4rQs
Zadnja izmjena: Backo; 02 lis 2011, 14:30; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
Backo
 
Postovi: 317
Pridružen/a: 19 srp 2011, 23:07
Lokacija: Zadar

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Roko » 02 lis 2011, 13:02

neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Backo » 02 lis 2011, 15:04

Avatar
Backo
 
Postovi: 317
Pridružen/a: 19 srp 2011, 23:07
Lokacija: Zadar

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Kale021 » 02 lis 2011, 16:30

Roko je napisao/la:Ovako nešto bi bilo zanimljivo vidjeti na festivalu:





Ili recimo, TU919/AU919 kombinaciju iz '78:



Možda, fina CA/BA 3000 kombinacija (bilo ih je nekoliko u Hr):



BA-202:



Također i legendarni AU-111:



...i prekrasni Q-3535 iz daleke '58:




Kad vec imamo "botun" YouTube kod odgovora, steta ga je ne koristiti, jer ovako je puno lakse za pregledati neki video...
A sto se tice AU111, koliko ja imam saznanja, svega od Sansuia ima u Hrvatskoj ali AU111 jos nema....
Kale021
 
Postovi: 270
Pridružen/a: 04 svi 2011, 06:26

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Edison » 02 lis 2011, 19:26

Kale, prekrasni uredjaji! Malo je cudno kod ova dva otvorena cjevasa da su obujmice za kondenzatore isli stavljat ovako vidljivo. Obicno se to stavi ispod sasije pa samo kondenzator viri. No ovdje su sasije prilicno plitke... Valjda se to tada tako radilo.

Znaci, HR-sansuiljupci u lov na AU111... Pozor! Start! :)
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar
Edison
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 04 svi 2011, 21:32
Lokacija: Rijeka

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Kale021 » 02 lis 2011, 20:24

Ma da! Vec cuveni AU111 1999. je dozivio reinkarnaciju kao SANSUI AU-111vintage
http://audio-heritage.jp/SANSUI/amp/au-111vintage1999.html
slika
Samo 200 komada ih je proizvedeno te godine i odmah rasprodani, 2001 se pojavio AU111G koji je navodno prilagodjen prihvatu modernih medija kao sto su SACD i DVD-Audio. Njega je proizvedeno samo 100 komada.

Ili sto kazati za SANSUI B-209 tube izlazno pojacalo:
http://audio-database.com/SANSUI/amp/b-209thetube-e.html
slika

Zaista bih volio imati iskustvo u slusanju ta dva uredjaja.

No, eto necu sad opet pilat sa Sansuiem u temi koja nije za to...
Kale021
 
Postovi: 270
Pridružen/a: 04 svi 2011, 06:26

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Roko » 02 lis 2011, 20:35

Kale021 je napisao/la:
No, eto necu sad opet pilat sa Sansuiem u temi koja nije za to...



Ma već smo utvrdili da je ovo ionako tema za "pilanje" pa samo naprid ;)
...btw, vjerujem da u Hr ima bar pokoji primjerak recimo BA-F1 izlaza i ponešto CA 2000 ili 3000 preampova, to bi valjalo vidjeti na festu, ili recimo tamo negdje iz kraja sedamdesetih i početka osamdesetih, napr. AUX1 iz '78 ili '79, AUX11 iz '80 ili '81, te AUX111 iz '83 ili '84

...a možda netko ima i SP-5000A ili SP-7300 zvučnike, tu bi se mogla uredit fina kombinacija za izložit, a za izvor recimo neki fini grem ala SR929 ili 828 (Dacho je najavio 222) ;)
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Kale021 » 02 lis 2011, 20:50

Roko je napisao/la:...btw, vjerujem da u Hr ima bar pokoji primjerak recimo BA-F1

Ima ga jedan nas clan ovdje, bas sam ga nedavno obnavljao...
slika

slika

slika

A Ima u HR i AU1111MosV, i to koliko ja znam 2komada, a jedan je komad u jednog naseg clana registrirnog ovdi :)
Ja imam AUX1 uvezenog direkt iz Japana, no kako je radjen za japansko trziste imao je trafo samo za 100V AC pa sam u potrazi za jednim 220VAC, ali za sada dolazi u obzir samo original Sansui trafo, strpljiv sam, valda ce naletiti sto.... a plus toga imam i jedan totalno srihtani AUX1 koji lezi kod mene odavna, jer vlasnik nikako da uhvati vremena ga pokupit!?!?
Jedan g. iz ZG ima predivan komplet CA BA 3000, sa svim originalnim pakiranjem, i netaknutim kucistem, ko da je iz vremeplova dosao, cak posjeduje izlazne Sansui deklaracije o mjerenjima (da... to je Sansui radio za svaki Definition serije model)... ima toga zaista brdo, samo opet kazem, vecinom su to ljudi koji su to nabavili za svoj gust, i tesko je vjerovat da bi oni to iznosili vanka po nekim okupljanjima...
Kale021
 
Postovi: 270
Pridružen/a: 04 svi 2011, 06:26

PrethodnaSljedeća

Natrag na Vintage festival

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron