Vintagice i vintagavanja

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la zuzi » 30 ruj 2011, 16:55

Recimo da će "Botleheadi" biti više u prolazu na tom okupljanju. Ekipa koja ima prave makine je više samozatajna, pa se čini da im treba dati malo poticaja da se pokažu u javnosti. Ali za vidjeti je kako će se cijela stvar razvijati.
Think pozitiv stay negativ
Avatar
zuzi
 
Postovi: 387
Pridružen/a: 04 svi 2011, 10:52

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Kale021 » 30 ruj 2011, 17:51

elvis je napisao/la:Nije mi baš jasno čemu forsiranje trećeg festa na temu koja je prigodnija za nekakva lokalna manja klupska druženja.


Zbog cega tako mislis? Jel se bojis da bi se mozda skupila max 4 i po uredjaja pa bi sala bila prazna, ili je sto drugo u pitanju?

elvis je napisao/la:U fokusu bi koliko sam shvatio bili nekakvi 25 do 30+ godina stari uređaji. Osobna iskustva sa takvim „mašinama“ su uglavnom OK, sve to može proći kao nekakav „B“ sustav


A sto je po tebi sustav "A" po izvrsnosti? Bas me interesira

elvis je napisao/la: ...ali daleko je to od bilo kakve izvrsnosti ili posebnosti koja bi opravdavala organizaciju čitavog festivala.


U redu... postujem tvoj stav naveden gore, ali eto molim te da i ti postujes da postoje i drugi koji totalno imaju drugaciji stav od tebe, pa prepusti odluku o opravdanosti organiziranja festivala njima.

elvis je napisao/la:Mišljenja sam da su TF i ŽF sasvim dovoljan broj takvih manifestacija na našem području kako se čitava priča ipak ne bi razvodnila. Nikomu nije zabranjeno pokazati pokoju staru „mašinu“ na tim festivalima, sumnjam da bi netko imao nešto protiv toga. Ukoliko je pak primarni cilj druženje i kolekcionarski pristup problematici, onda OK, donekle ima smisla.

U svakom slučaju predloženo mjesto događanja izgleda odlično, ja zapravo glasujem da se treći TF održi baš tamo.

Pozdrav, Elvis


Kao sto vidis, ja sam totalno neaktivan u temama sa lampama, cak nema niti jednog posta u temama koje su se bavile organiziranjem TF i ZF jer postujem zelju ljudi koji bi se zelili okupiti u okviru svoje interesne sfere, a ako se to ne poklapa sa mojim interesiranjem u potpunosti, to ne znaci da ne odobravam okupljanja takve vrste.
Kale021
 
Postovi: 270
Pridružen/a: 04 svi 2011, 06:26

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Backo » 30 ruj 2011, 19:09

E moj Kale ne obaziri se,ne vrijedi.
Zadnja izmjena: Backo; 02 lis 2011, 14:33; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
Backo
 
Postovi: 317
Pridružen/a: 19 srp 2011, 23:07
Lokacija: Zadar

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Edison » 30 ruj 2011, 19:48

Elvis je iznio svoj stav, i taj je sasvim legitiman. On ne bi, vecina drugih koji su se dosad javili - bi, i sto tu nije u redu? Pa ne moramo uvijek svi puhati u isti rog. Zakljucci se donesu nakon argumentirane diskusije. Ako ima dovoljno ljudi koji imaju volju izlagati starije uredjaje i doci ih pogledati, poslusati, oni ce festival i odrzati. Tako je bilo i s TF i ŽF.

@ Backo:
Nemoj biti osvetoljubiv i zlopamtilo. Nit' je lijepo, nit' je korisno. I tvoj stav da se ne treba obazirati na elvisove postove je takodjer uvredljiv. Nije problem sto krv ponekad prokljuca, no nije se lijepo spustati na osobnu razinu. Forum je ovo, svi pisu, svi citaju, sto ti smeta preskocis i ne komentiras... Lakse se dise... Bronhi... 8-)
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar
Edison
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 04 svi 2011, 21:32
Lokacija: Rijeka

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Kale021 » 30 ruj 2011, 20:03

@Edison
Evo citirati cu taj legitimni stav ponovno:
"Nije mi baš jasno čemu forsiranje trećeg festa na temu koja je prigodnija za nekakva lokalna manja klupska druženja."
Dalje necu...

Nije mi do polariziranja na ovom forumu izmedju lampi i poluvodica. Ponavljam, nigdje, ma bas nigdje neces naci da sam na ovakav legitimni nacin reagirao igdje u lampaskim temama, kako ovdje tako i na drugim forumima. Cak sam sa divljenjem pratio kako su tekle pripreme i organiziranje, kao i sam tijek TF, iako me lampe niti malo ne privlace.

Priznajm razlicitost, ali to ne znaci da treba iznjeti legitimno nesto omalovazavajuce, i sad reakcija na to nije legitimna...

Moglo se svoj negativni stav iznjeti i malo primjerenije, no dobro... ne mislim sada ovu temu pretvoriti za i protiv... ipak se tema zove "Izbor lokacije i datuma održavanja"
Kale021
 
Postovi: 270
Pridružen/a: 04 svi 2011, 06:26

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Edison » 30 ruj 2011, 20:35

Kale021 je napisao/la:Moglo se svoj negativni stav iznjeti i malo primjerenije, no dobro... ne mislim sada ovu temu pretvoriti za i protiv... ipak se tema zove "Izbor lokacije i datuma održavanja"


Ocito tu izjavu dozivljavamo na razlicite nacine. Ja je smatram negativnom po organizaciju festivala, ali je nikako ne vidim omalovazavajucom. Slazem se da je stav mogao iskazati i malo primjerenije. Poluvodice i lampe nije nigdje ni spomenuo.

No imas pravo, ne treba ovo razvlaciti nego se vratiti na temu.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar
Edison
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 04 svi 2011, 21:32
Lokacija: Rijeka

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Backo » 30 ruj 2011, 20:54

Edison je napisao/la:Elvis je iznio svoj stav, i taj je sasvim legitiman. On ne bi, vecina drugih koji su se dosad javili - bi, i sto tu nije u redu? Pa ne moramo uvijek svi puhati u isti rog. Zakljucci se donesu nakon argumentirane diskusije. Ako ima dovoljno ljudi koji imaju volju izlagati starije uredjaje i doci ih pogledati, poslusati, oni ce festival i odrzati. Tako je bilo i s TF i ŽF.

@ Backo:
Nemoj biti osvetoljubiv i zlopamtilo. Nit' je lijepo, nit' je korisno. I tvoj stav da se ne treba obazirati na elvisove postove je takodjer uvredljiv. Nije problem sto krv ponekad prokljuca, no nije se lijepo spustati na osobnu razinu. Forum je ovo, svi pisu, svi citaju, sto ti smeta preskocis i ne komentiras... Lakse se dise... Bronhi... 8-)

Sve to stoji druže Edison osim ovog gore prvog.Po meni nebi se trebalo,bar iz pristojnosti i poštivanja ništa argumentirati i to negirati od osoba koji mrze Tranzistorce.Ovaj ti sigurno neće prisustvovati VF-u,pa čemu onda takvo argumentiranje?Ne sviđa ti se,zaobiđi u velikom luku.Moga sam ja tako komentirati,pa što če vam još jedan festival lampi,zar vam nije jedan dosta.Dobre su to škatulje i lampadine i tako zvuče ali ništa više o tog"(za neki B sistemčić)Kako ti ovo zvući?(a znaš da ne mislim tako).Ne tribaš ga braniti,ja ga poznam jako dobro(godinama).Sve 5 idemo dalje,kako reće Kaleta.
Zadnja izmjena: Backo; 02 lis 2011, 14:34; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
Backo
 
Postovi: 317
Pridružen/a: 19 srp 2011, 23:07
Lokacija: Zadar

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la ilimzn » 30 ruj 2011, 21:07

Ajde malo smirimo zivce. Svatko ima pravo iznjeti svoj stav, a sad ako netko to radi na abrazivniji nacin, najkbolje pripisimo to njegovom stilu. S vremenom i kroz neki broj postova se lako shvati tko kako dise.
Osobno, naslusao sam se dobrog i loseg iz svih tabora i ne pada mi na pamet da o uredjajima sudim po nekoj jednostavnoj kategoriji.
Samo jedna opaska: ima kod nas itekako zanimljivog vintage-a, koji je po mnogo cemu zanimljiv i itekako moze stati ravnopravno uz bok uredjajima koji nisu u toj kategoriji. A treba reci i to da ima modernih uredjajima kojima su 'te stare kante' uzor.
ilimzn
Iron Man
 
Postovi: 979
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:39

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Edison » 30 ruj 2011, 21:24

Backo, ti poznajes elvisa godinama, ja ga sreo u Krasnom i osim upoznavanja moguce da smo razmijenili koju rijec, ali sve je bilo kratko. No, ovo je forum i svi citaju, vecina ga ne poznaje, kao ni tebe, ni mene... Pa bas radi tih ostalih koji citaju, ne treba prelaziti na osobnu razinu.

Ne znam da netko mrzi "Tranzistorce", cak mi se cini nevjerojatno. Iako se zadnje vrijeme bacim cjevarijom, jako su mi dragi i tranzistori.

I nemojte se dati smesti s onim "nekakav "B" sustav". Rece elvis da je dosao do tog zakljucka iz iskustva sa starim uredjajima. Moguce da i je, mozda nije probao one koji su definitivno bolji od toga. A ako netko voli i slusa uredjaje starijih godista, pa sto ce mu smetati ako netko drugi ima predrasude i lose/krivo/dobro misljene o tim uredjajima, u kojima njihov vlasnik uziva? Ja zadnjih godinma slusam pojacala koja sam napravim, i sto se foruma tice mogu se svrtati u "Z"(adnju) kategoriju. Meni su dobra i necu ih prestati slusati zbog toga, makar se vi svi digli na zadnje noge.

Nemojte misliti da ja ovdje branim forumasa elvisa ili njegov stav. Niti mi je namjera, niti ga treba braniti, mislim da on to bez problema moze i sam. Branim samo pravo svakoga na vlastito misljenje.

Mozda da malo spustimo tenzije, zaboravimo stare racune i idemo dalje po dnevnom redu...
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar
Edison
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 04 svi 2011, 21:32
Lokacija: Rijeka

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Backo » 30 ruj 2011, 21:34

@Ilimzn,da sam svetac :angel: :thumbup: ,ovako bi odgovorija ali sam jedan od grešnika sa veoma osjetljivim srcem,pa reagiram kako reagiram uz dužno poštovanje i izvinjenje svekolikom audiofilskom narodu :-| @Edison :clap: :wink:
Avatar
Backo
 
Postovi: 317
Pridružen/a: 19 srp 2011, 23:07
Lokacija: Zadar

PrethodnaSljedeća

Natrag na Vintage festival

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron