Vintagice i vintagavanja

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Backo » 11 lis 2011, 14:20

Ljudovi spavaju predzimski san! :x :yawn: :lol:
Avatar
Backo
 
Postovi: 317
Pridružen/a: 19 srp 2011, 23:07
Lokacija: Zadar

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Roko » 13 lis 2011, 11:18

Kale021 je napisao/la:Sto je netko svojedobno kazao, mogu biti dva odjeljka na festivalu, jedan sa uredjajima koji imaju kapacitet sto pokazati i slusno, a drugi koji bi se pokazali samo onako kao izlozbeni eksponat (sto isto tko moze biti zanimljivo!). Moga bi se oformiti i neki ocjenivacki sud, sastavljen od vise razlicitih clanova (odmah bih kazao da ti sebe ne vidim, jer sam prije kazo, famoriziram samo jednu tvrtku :)) koji bi ocjenivao sto ce ici na slusanje a sto samo na prikaz. Zasto tako, pa zato jer jednostavno ako dodje veca kolicina razlicitih uredjaja, jednostavno biti ce tesko sve spojiti i slusati, pa bi taj ocjenivacki sud trebao izabrati sto ima kapaciteta za slusno prikazat, a sto je zanimljivo za izlozili...




Odlična ideja, također, mogli bi se (ukoliko bude dovoljno eksponata) neki zanimljivi primjerci postaviti po razvojnom slijedu, vjerujem da bi ljudima bilo zanimljivo pratiti razvoj ideja i tehnologije kroz decenije na konkretnim primjercima. ;)
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la elvis » 14 lis 2011, 20:43

Uzimajući u obzir viđeno na temi, meni se čini da ništa neće biti od tog VF-a. Kakva šteta :).

Ako bude, šaljem jedan primjerak:
http://www.instructables.com/image/F7NSAQ8FRXUYUMW/Transistor-Radio-Time-Machine.jpg
Nije Sansui ali 7 tranzistora, ej miki !!

Ovo iznad je šala naravno! (čisto da ne bi bilo zabune) :)

Ajmo ajmo!!

Pozz... :)
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Roko » 15 lis 2011, 10:00

Kao mali teaser za predstojeći vintage festival, zgodno se prisjetiti nekih početaka hi-fi audio reprodukcije:

http://www.nutshellhifi.com/library/tinyhistory1.html
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Backo » 30 lis 2011, 17:29

Avatar
Backo
 
Postovi: 317
Pridružen/a: 19 srp 2011, 23:07
Lokacija: Zadar

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Dacho » 02 stu 2011, 20:44

Tema je malo zamrla, ali kao što su neki već rekli treba nam više vremena da se pokrenemo. Ja na žalost nemam puno slobodnog vremena da se više posvetim cijeloj organizaciji pa bih bio zahvalan kada bi netko to malo više pogurao.
Najmanje je kao što vidim broj onih koji bi nešto htjeli izložiti, vlasnika lijepih vintage uređaja ima na stotine ali malo kandidata za izlaganje. Kao što sam već rekao cijelu stvar treba proširiti van granica ovog foruma gdje i ima najviše ljubitelja vintage uređaja.
Ako uspijemo održati prvi VF pokušat ću napraviti par ekskluziva u to smislu da će biti prikazano i vizuelno i slušno nekoliko najstarijih gramofona u svijetu i ista tako radio aparata koji su u full funciji i praktički im je vrijednost nemjerljiva. Eto bar zbog toga bi bilo jako zanimljivo doći ,vidjeti i poslušati te uređaje velike povijesne vrijednosti u svjetskim razmjerama.

Dakle, momci naprijed i malo se trgnite...
Dacho
 
Postovi: 92
Pridružen/a: 12 svi 2011, 13:55
Lokacija: Sisak

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Kale021 » 02 stu 2011, 21:37

Pa dosta toga je maglovito oko svega. Kao sto si vidio ima svakojakih struja, vjerojatno biti ce i sarolikog broja uredjaja...
Kako sam prije kazao, uz lokaciju (koja se jos niti ne nadzire) trebalo bi razjasniti i strukturu festivala. Stoga ja sam bio predlozio da se izabere prvo jedan strucni sud ciji bi clanovi odlucivali sto i kamo pripada... naime biti ce nemoguce poslusati svaki uredjaj, pa bi taj sud odaabrao uredjaje koji imaju kapaciteta za sire narodne mase pokazati i zvukovno domete vintage uredjaja, a s druge strane, neki uredjaji su sirim narodnim masama zanimljivi koncepcijski ili na neki drugi nacin, i oni bi bili izlozeni kao eksponati.
Ako se zainteresirana ekipa slaze sa ovakvim pristupom, prvi bi korak bio izbor clanova suda. Vec sam prije kazao, ja otpadam, jer sam otvoreno pristran jednoj tvrtci i jednim uredjajima :)
Eto, dato na razmisljanje, pa se izjasnite.
Kale021
 
Postovi: 270
Pridružen/a: 04 svi 2011, 06:26

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Backo » 02 stu 2011, 21:52

@Dacho :thumbup: i Kale :thumbup: :wave: Ajmo malo još sve ubrzati pa odrediti minimalni broj izlagača(u svrhu organiziranja VF pod min. brojem) koji ulaze u izbor prestavljanja uređaja koji bi bili osim izložbenog načina i zvukovno,te izlagače koji bi donijeli uređaj samo za vizualni efekat! Molio bi i sve prisutne s ovog foruma koji bi prisustvovali na bilo koji izlagački način da se prijave,(odmah,pod hitno,što prije)da možemo imati u vidu broj sudionika. :hail:
Avatar
Backo
 
Postovi: 317
Pridružen/a: 19 srp 2011, 23:07
Lokacija: Zadar

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la sstrsat » 03 stu 2011, 13:05

Kale021 je napisao/la:Pa dosta toga je maglovito oko svega. Kao sto si vidio ima svakojakih struja, vjerojatno biti ce i sarolikog broja uredjaja...
Kako sam prije kazao, uz lokaciju (koja se jos niti ne nadzire) trebalo bi razjasniti i strukturu festivala. Stoga ja sam bio predlozio da se izabere prvo jedan strucni sud ciji bi clanovi odlucivali sto i kamo pripada... naime biti ce nemoguce poslusati svaki uredjaj, pa bi taj sud odaabrao uredjaje koji imaju kapaciteta za sire narodne mase pokazati i zvukovno domete vintage uredjaja, a s druge strane, neki uredjaji su sirim narodnim masama zanimljivi koncepcijski ili na neki drugi nacin, i oni bi bili izlozeni kao eksponati.
Ako se zainteresirana ekipa slaze sa ovakvim pristupom, prvi bi korak bio izbor clanova suda. Vec sam prije kazao, ja otpadam, jer sam otvoreno pristran jednoj tvrtci i jednim uredjajima :)
Eto, dato na razmisljanje, pa se izjasnite.


Kale, bez ljutnje ali ovo ca si iznil ti je najsigurniji nacin da ubijes ideju VF i prije nego ca je uopce zazivila. Postavljanje nekog "suda" koji bi odredjival koji uredjaji ce se preslusavat a koji ce bit samo prikazani vec u samom startu nosi poruku da su neki uredjaj "drugorazredni" (ma ca god to znacilo i po god kojem kriteriju islo) i skroz iluzorno je ocekivat da ce se pojavit itko kome ne bi bilo dozvoljeno da upali uredjaj. Ki ce teglit sa sobom uredjaje koji bi vec unaprid bili gurnuti u drugi plan??

Iz iskustva mogu rec da TF ne bi uopce zazivil da smo isli sa takvim pristupom i pravili diskriminaciju medju uredjajima i ucesnicima. Ali naravno nismo i zato TF gre naprvo. Ako ljudima ista smeta onda je to nepravda (bez obzira bila nanesena iz objektivnih ili subjektivnih razloga) a zabranu da prikaze svoj uredjaj ce svaki shvatit ka nepravdu. Bez ikakve dileme, svi smo od krvi i mesa.

Provaj se stavit u jednu hipotetsku situaciju. Prijavi se recimo odredjen broj vrlo rijetkih i svima izuzetno zanimljivih Vfet pojacala (Yamaha, Sony) a osim njih pojave se i stari cijevni uredjaji (Sherwood, Pioneer...) i svih tih uredjaja bude ukupno recimo 20 ili vise. I "sud" zakljuci da npr Sansui uredjaji u tom okruzenju spadaju u ipak manje zanimljivu skupinu i da ce mozda tek jednom bit dozvoljeno da bude upaljen.
Kako bis se ti u takvoj situaciji osobno osical i da li bis uopce dosal na VF i pritom donil vise sansui uredjaja?

Situacija je naravno hipotetska ali mislin da dobro ilustrira ono ca san tel rec. A to je da svaka diskriminacija vec u startu degradira ideju.

A kad je vec ric o VFu, da kazen jos par rici kako ja to vidin. Iako je ideja jako lipa i moze se ocekivat veliki interes ljudi za prvi VF, vec na drugom se moze ocekivat razocaranje i brojem izlozaka i brojem ucesnika i brojem gostiju. Iz jednostavnog razloga ca ce se opet radit o uglavnom istim uredjajima i naravno da ce zanimanje jako opast.

Tako da mislin (bez obzira ca se to nekima mozda nece svidit) da VF tesko moze duze opstat ka samostalna maifestacija i da ako uopce zeli postojat mora bit u sklopu ili TFa ili ZFa. To izmedju ostaloga diktiraju i financijska situacija i termini. A kako su TF i ZF vec zauzeli i prolice i jesen onda VF tu ni ostalo puno manevarskog prostora. Tu se ipak radi o manje vise istim ljudima koji bi osim na TF i ZF dosli i na VF ali prezgusnuti termini izmedju manifestacija nikako nisu dobri i siguro ni mali broj ljudi koji ce zbog objektivnih razloga odustat od dolaska na jednu od Manifestacija.

Po mom misljenju je jedino pravo rjesenje da VF, ako zeli bit stalna manifestacija, bude u okviru Varazdinskog ZFa. Kako je ZF jednodnevna manifestacija virovatno bi Varazdinska ekipa mogla postic da sve traje dva dana i da drugi dan bude VF.
Naravno, ovo su samo neka moja razmisljanja i oko ovoga ca sam iznil triba prvo vidit kako Vz ekipa uopce gleda na to
Krepat ma ne molat
Avatar
sstrsat
 
Postovi: 1745
Pridružen/a: 04 svi 2011, 18:21
Lokacija: Rijeka

Re: Vintagice i vintagavanja

PostPostao/la Kale021 » 03 stu 2011, 14:12

sstrsat je napisao/la:Kale, bez ljutnje ali ovo ca si iznil ti je najsigurniji nacin da ubijes ideju VF i prije nego ca je uopce zazivila. Postavljanje nekog "suda" koji bi odredjival koji uredjaji ce se preslusavat a koji ce bit samo prikazani vec u samom startu nosi poruku da su neki uredjaj "drugorazredni" (ma ca god to znacilo i po god kojem kriteriju islo) i skroz iluzorno je ocekivat da ce se pojavit itko kome ne bi bilo dozvoljeno da upali uredjaj. Ki ce teglit sa sobom uredjaje koji bi vec unaprid bili gurnuti u drugi plan??


Ma nema nikakve ljutnje, posto jos nista nije definirano, u igri su sve opcije. Ja i dalje mislim da ova moja ideja nije losa, pa cu je sada pokusati malo vise obrazloziti...
Nigdje nisam spomenuo da ce ovima "drugima" uredjajima biti zabranjeno ih upaliti, to nisam niti u ludilu mislio, vec sam samo mislio da prostor za slusanje (dakle bas namjenjen za to) nece biti u mogucnosti primiti bas sve uredjaje, vec samo predstavnike koji nesto mogu pokazati povise prosjeka vintage uredjaja, dok ostali bi bili predvidjeni za slusanje i izlaganje u manje specijaliziranom prostoru, dakle kao exponati. Mene dosta ljudi jednostavno ne shvaca i ja priznajem da je moje podrucje interesiranja u audiu usko, no to ne smatram da i drugi tako moraju gledati! Stoga, ako i uspijem doci, bez ikakvog problema cu samo izloziti moje predstavnike, bez da i povire u tu, ajmo je nazvati "specijaliziranu slusaonicu" ako taj sud odluci tako. Iskreno mislim!

sstrsat je napisao/la:Iz iskustva mogu rec da TF ne bi uopce zazivil da smo isli sa takvim pristupom i pravili diskriminaciju medju uredjajima i ucesnicima. Ali naravno nismo i zato TF gre naprvo. Ako ljudima ista smeta onda je to nepravda (bez obzira bila nanesena iz objektivnih ili subjektivnih razloga) a zabranu da prikaze svoj uredjaj ce svaki shvatit ka nepravdu. Bez ikakve dileme, svi smo od krvi i mesa.


Ja i dalje mislim da nije nikakva nepravda ako taj sud odluci npr. neki cijevni mono tuner da se islozi, upali i prikaze u svom punom sjaju kao ekspnat, a da ne poviri u slusaonicu. Kazem, mozda bi se izabralo 10 ili 20 % uredjaja koji bi se pretresli studiozno i u slusaonici, na miru.
Uspjeh TF je zaista hvale vrijedan, ali ne treba sada raditi copy/paste i na VF, pogotovo sto VF bi mogao primiti dosta sarolike uredjaje.

sstrsat je napisao/la:Provaj se stavit u jednu hipotetsku situaciju. Prijavi se recimo odredjen broj vrlo rijetkih i svima izuzetno zanimljivih Vfet pojacala (Yamaha, Sony) a osim njih pojave se i stari cijevni uredjaji (Sherwood, Pioneer...) i svih tih uredjaja bude ukupno recimo 20 ili vise. I "sud" zakljuci da npr Sansui uredjaji u tom okruzenju spadaju u ipak manje zanimljivu skupinu i da ce mozda tek jednom bit dozvoljeno da bude upaljen.
Kako bis se ti u takvoj situaciji osobno osical i da li bis uopce dosal na VF i pritom donil vise sansui uredjaja?


No ovo sam vec prije odgovorio gore, i to iskreno! Bas zato sam i kazao ovo da se npr. vrlo zanimljivi uredjaji sa Vfetovima ne izgube u sarenilu svega ostalog! A ako i ne pojavim se na tom festivalu, prije ce to biti zbog razloga omalovazavanja cijele ove ideje od strane pojedinaca koji povremeno provociraju u ovim vintage temama, nego zato sto ce taj strucni sud staviti moj neki uredjaj u kategoriju izlozbenog eksponata.

sstrsat je napisao/la:Situacija je naravno hipotetska ali mislin da dobro ilustrira ono ca san tel rec. A to je da svaka diskriminacija vec u startu degradira ideju.

A kad je vec ric o VFu, da kazen jos par rici kako ja to vidin. Iako je ideja jako lipa i moze se ocekivat veliki interes ljudi za prvi VF, vec na drugom se moze ocekivat razocaranje i brojem izlozaka i brojem ucesnika i brojem gostiju. Iz jednostavnog razloga ca ce se opet radit o uglavnom istim uredjajima i naravno da ce zanimanje jako opast.


Pa nitko nije kazao da oavj skup mora biti svake godine! Opet si uzeo referencu TF. Ko je kazao da se moramo okupljato svake godine, zivi bili svi, pa se okupili ponovno kada se formira kriticna masa, pa moze to biti i za 3 godine ili 4... Nismo definirali niti pocetak ovoga!

sstrsat je napisao/la:Tako da mislin (bez obzira ca se to nekima mozda nece svidit) da VF tesko moze duze opstat ka samostalna maifestacija i da ako uopce zeli postojat mora bit u sklopu ili TFa ili ZFa. To izmedju ostaloga diktiraju i financijska situacija i termini. A kako su TF i ZF vec zauzeli i prolice i jesen onda VF tu ni ostalo puno manevarskog prostora. Tu se ipak radi o manje vise istim ljudima koji bi osim na TF i ZF dosli i na VF ali prezgusnuti termini izmedju manifestacija nikako nisu dobri i siguro ni mali broj ljudi koji ce zbog objektivnih razloga odustat od dolaska na jednu od Manifestacija.


Tu se moje misljenje razlikuje od tvoga... smatram da te manifestacije treba drzati odvojenima, jer TF i ZF su formirani kao dosta specijalizirana okupljanja, tako da saroliki uredjaji koji bi se pojavili na VF jednostavno ne bi bili primjereni na TF i ZF. No to je moje samo misljenje, koje opet ne mora biti istovjetno vecini.

sstrsat je napisao/la:Po mom misljenju je jedino pravo rjesenje da VF, ako zeli bit stalna manifestacija, bude u okviru Varazdinskog ZFa. Kako je ZF jednodnevna manifestacija virovatno bi Varazdinska ekipa mogla postic da sve traje dva dana i da drugi dan bude VF.
Naravno, ovo su samo neka moja razmisljanja i oko ovoga ca sam iznil triba prvo vidit kako Vz ekipa uopce gleda na to



I da zakljucim na kraju, to je samo moje jedno razmisljanje, eto lipo je da je i sstrsat nasao vremena za iskazati svoje misljenje, no di su drugi?? Ajmo, prijedloge na sunce. Ne moze se traziti mjesto i vrijeme okupljanja a da se bar ugrubo ne definira nacin na koji cemo se okupiti.
Kale021
 
Postovi: 270
Pridružen/a: 04 svi 2011, 06:26

PrethodnaSljedeća

Natrag na Vintage festival

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron