Old timer festival

Re: Old timer festival

PostPostao/la ilimzn » 14 ruj 2011, 23:43

Edison je napisao/la:Vintage hi-fi festival.

To je dovoljno i dobro opisuje o cemu se radi.


Slazem se u potpunosti.
Predlazem neka jednostavna pravila:

1) Za definiciju termina Vintage pogledadi Precednikov post. Tu je mislim sve receno. Vrlo opcenito pricamo o uredjajima proizvedenim izmedju ranih 50-ih i ranih 80-ih. Ako se pokazuje sustav, barem jedan uredjaj u njemu mora biti Vintage i prezentacija sustava se mora bazirati na tom uredjaju.
Izuzeci: stariji uredjaji koji zadovoljavaju ostala pravila ili daju drugim izloscima kontekst i povjesnu osnovu. Noviji uredjaji koji daju starijim uredjajima kontekst i pokazuju smjer u kojem ce stvri ici u buducnosti. Primjer: prvi FM prijemnici, studijska ili kino oprema za vjernu reprodukciju, CD playeri. Prijedlog: izuzeci neka budu u pratecoj ulozi.

2) Naglasak je na HiFi, a da izbjegnemo ratove oko definicije, predlazem da se za HiFi smatra sve sto moze vjerno prenjeti trenutno 'najlosiji' medij koji se smatra HiFi-jem, a to je FM radio. Buduci da HiFi kao pojam nastaje prije stereofonije, u obzir dolaze i mono uredjaji. Kko su trake i ploce izvor za FM radio, naravno da su automatski ukljucene.
Izuzeci: Prateci uredjaji koji ne zadovoljavaju kriterije ali skupa s onim sto se zeli pokazati cine pricu (dapace, izistiram da oni koji uredjaje imaju tu pricu i sloze, ispricaju i poprate uredjajima!!!) su takodjer dobrodosli.

3) Izlazu se prvenstveno uredjaji koji nisu proizvedeni u kucnoj radinosti.
Izuzeci: kitovi, npr. sjetimo se Luxkit serije od Luxmana, zatim DIY radjen istih godina kao konkurencija tvornickim uredjajima!

4) Sve tehnologije koje zadovoljavaju prethodna pravila su dobro dosle, nema nikakve diskriminacije po tom pitanju.
ilimzn
Iron Man
 
Postovi: 979
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:39

Re: Old timer festival

PostPostao/la Roko » 15 ruj 2011, 09:42

gord je napisao/la:Po meni bi to okupljanje trebalo nazvati Audio Hi-Fi Vintage festival ili Vintage Audio Hi-Fi festival.

Sa tim nazivom objedinjujemo sve Audio (zvuk)+HiFi (visoka vjernost) + Vintage (starost). Isto tako bilo bi dobro klasificirati uređaje po starosti,pa bi onda imali 3 skupine audio uređaja.

1.uređaji od početka nastajanja Hi-Fi-ja pa do početka 70-tih
2-uređaji od 70-tih-do 80-tih.
3.uređaji od 80-tih do kraja 80-tih



Potpisujem onaj gore ilimznov post, tu je sve dobro postavljeno i verujem da se većina vintage ljubitelja tu može pronaći. Ova gordova klasifikacija i prijedlog naslova mi se čini skroz OK i bez dodatnih komplikacija. Uz onu Edisonovu sitnu izmjenu, dakle i moj glas ide za "Vintage Hi-Fi festival".
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Old timer festival

PostPostao/la Backo » 15 ruj 2011, 10:34

Prijedlog s moje strane usvojen,idemo dalje. :D ;)
Avatar
Backo
 
Postovi: 317
Pridružen/a: 19 srp 2011, 23:07
Lokacija: Zadar

Re: Old timer festival

PostPostao/la Dacho » 15 ruj 2011, 17:51

Može li netko ovu temu postaviti i na audiofil forum da ljudi budu obaviješteni o tome, pošto više nisam na tom forumu. Hvala.
Dacho
 
Postovi: 92
Pridružen/a: 12 svi 2011, 13:55
Lokacija: Sisak

Re: Old timer festival

PostPostao/la Dean » 15 ruj 2011, 17:55

Dacho je napisao/la:Može li netko ovu temu postaviti i na audiofil forum da ljudi budu obaviješteni o tome, pošto više nisam na tom forumu. Hvala.


Zašto nisi?
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13

Re: Old timer festival

PostPostao/la Dacho » 15 ruj 2011, 18:15

Dean je napisao/la:
Dacho je napisao/la:Može li netko ovu temu postaviti i na audiofil forum da ljudi budu obaviješteni o tome, pošto više nisam na tom forumu. Hvala.


Zašto nisi?
Duga priča, ali ne za javnost...
Dacho
 
Postovi: 92
Pridružen/a: 12 svi 2011, 13:55
Lokacija: Sisak

Re: Old timer festival

PostPostao/la harkonen » 15 ruj 2011, 19:38

Ajde, a baš nas zanima.... :twisted:
Ne može biti gore od crnih fondova.
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: Old timer festival

PostPostao/la Khadgar2007 » 15 ruj 2011, 19:41

Evo ja se nađem sutra na kavi sa njime doznam o čemu se radi i onda izblebetam sve to pod utjecajem tekućih komponenata na Žarula festu. hehe
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Old timer festival

PostPostao/la harkonen » 15 ruj 2011, 19:43

Može, onda ti odma obećam da ću ti otkupiti nekoliko tegli friškog ajvara. Blagog. .-)
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: Old timer festival

PostPostao/la Roko » 15 ruj 2011, 19:56

Bilo bi jako lijepo i zanimljivo vidjeti starinske uređaje iz povijesti audio reprodukcije na festu. Recimo poput phonographa ili onih starih gramofona trubaša. ;)

slika

slika

http://memory.loc.gov/ammem/edhtml/edcyldr.html

http://bie-lee.blogspot.com/
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

PrethodnaSljedeća

Natrag na Vintage festival

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron