Old timer festival

Re: Old timer festival

PostPostao/la ilimzn » 13 ruj 2011, 23:26

Cini mi se da cu ipak morati malo pojasniti neke stvari koje sam napisao, usprkos tome sto se radi o dva poduza posta.
Prvo, ja sam bio pod impresijom da govorimo o Vintage HiFi festu, pa sam u tom smislu dao neko misljenje o nekoj minimalnoj normi koju bi ti uredjaji trebali zadovoljavati. Ta je impresija na tragu one da je i Trioda festival HiFi uredjaja, tako da nisam donio osciloskop, odasiljac, kauterizator i indukcijsku pec iako i one u sebi sadrze triode.
Mislim da su neki osnovni zahtjevi koje sam dao prilicno siroki i ne izuzimaju velik broj uredjaja. Ne samo da ne zelim da ova diskusija postane nesto tipa 'Marantz je bolji od Sony-ja' kao sto sam znao vidjati na inozemnim forumima koje radi toga danas slabo posjecujem - nego sam pokusao biti maksimalno ukljuciv kad se tice opreme. Recimo, mogao sam napisati da u obzir dolazi sve sto ima mrezni kabel, ali bi to odmah polucilo proteste od onih ciji postariji radio aparati radena baterije (da ne velim phono stege-ovi), a da sam rekao na struju, pobunili bi se vlasnici gramofona na navijanje. I u svemu tome bi se zasigurno nasao i bar jedan protestant koji bi govorio, sto vi balavci znate, nekad se glazba slusala na detektorski prijemnik s galenitom, a on je najstariji i zato je najvise vintage a ne ove vase nove kante i monstrumi. Sve je to tocno, ali ipak neke definicije treba biti a ona hoces-neces povlaci i neku granicu, koliko god bila siroka i elasticna. Kad ne bi bilo tako, sigurno bi netko na sajam vintage automobila dovezao i kociju, jer eto, nekad su se ljudi u njoj vozili, na sto bi se sigurno nasao netko tko bi tvrdio da ne treba zanemariti bicikle i rolshue jer se ljudi i na njima voze s mjesta A na mjesto B. Da, bilo je i kocija na takvim sajmovima, ali ne kao regularnih eksponata. Eto, slikovitije se mislim, ne mogu izraziti. Osim toga, tko donese vintage HiFi komponentu, itekako je dobrodosao da uz to donese i drugu opremu koja je povjesno, idejno ili tehnoloski vezana i u vezi s time slozi interesantno predavanje i pricu!
No, narod kaze, misljenje je ko shupak, svatko ga ima, a pretpostavka je majka svih z...nate vec. Ako sam bio u krivu, molim da mi se kaze, pa cu se drage volje izbaciti iz diskusije dok se stvari ne iskristaliziraju bez mene. Do tada se ne stavljam na listu sudionika.
ilimzn
Iron Man
 
Postovi: 979
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:39

Re: Old timer festival

PostPostao/la zuzi » 14 ruj 2011, 01:36

Prvo i prvo trebalo bi se dogovriti oko naziva. Ako vintage,onda vintage,ako old timer onda old timer. To zato jer bi se time otklonile neke nedoumice koje se vide iz postova.
ta
Vintage je "posuđenica" iz domene ljudi koji se bave vinima. A bave se (kao i ustalom audiofili) uglavnom kvalitetnim vinima. Pa onda navode godinu, podrum (vinogradara) i područje/regiju vina.

Ako se ova riječ koristi kao pridjev tada on označava nešto što je:

izvrsno
zrelo
pouzdano
klasično

Možda su ovo kriteriji kojima bi se sudionici festivala trebali rukovoditi.

E sad, za oldtajmer znam samo automobilske i ti su tek tada kad imaju određeni broj godina.

Mislim da bi se festival trebao zvati vintage a onaj tko donese uređaj valjda će znati zašto taj ispunjava ona četiri kriterija tog pojma.
Think pozitiv stay negativ
Avatar
zuzi
 
Postovi: 387
Pridružen/a: 04 svi 2011, 10:52

Re: Old timer festival

PostPostao/la ilimzn » 14 ruj 2011, 02:15

Potpisujem, jos samo treba definirati 'vintage' sto? Moglo bi se reci audio, kao sto je ovo diyaudio forum, no mislim da pod tim terminom ipak podrazumijevamo podskup svega sto je sposobno reproducirati zvuk, s obzirom da nemamo npr. podforum za radio-satove. Kao sto rekoh, moja je prva asocijacija bila ono sto se kolokvijalno naziva HiFi... sto ne znaci da je ta asocijacija ispravna.
ilimzn
Iron Man
 
Postovi: 979
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:39

Re: Old timer festival

PostPostao/la Backo » 14 ruj 2011, 10:31

kakav "old timer" :think: :thumbdown: Vintaž fest i točka. :thumbup: Nije ovo sajam automobila ni satova a ni fest antikviteta!
Avatar
Backo
 
Postovi: 317
Pridružen/a: 19 srp 2011, 23:07
Lokacija: Zadar

Re: Old timer festival

PostPostao/la gord » 14 ruj 2011, 19:41

Po meni bi to okupljanje trebalo nazvati Audio Hi-Fi Vintage festival ili Vintage Audio Hi-Fi festival.

Sa tim nazivom objedinjujemo sve Audio (zvuk)+HiFi (visoka vjernost) + Vintage (starost). Isto tako bilo bi dobro klasificirati uređaje po starosti,pa bi onda imali 3 skupine audio uređaja.

1.uređaji od početka nastajanja Hi-Fi-ja pa do početka 70-tih
2-uređaji od 70-tih-do 80-tih.
3.uređaji od 80-tih do kraja 80-tih
"Ako prestanem vjerovati u snove,život više neće imati smisla.To je razlog zašto ću i dalje težiti snovima sve dok ne umrem." Soichiro Honda
Avatar
gord
 
Postovi: 15
Pridružen/a: 21 srp 2011, 18:09

Re: Old timer festival

PostPostao/la Backo » 14 ruj 2011, 20:14

@gord,može ali bi ja bez rednog broja 1. :shh: :thumbup:
naziv je malo dugačak al svejedno može proći! 8-),možda ovo- "hi-fi vintage festival"
Avatar
Backo
 
Postovi: 317
Pridružen/a: 19 srp 2011, 23:07
Lokacija: Zadar

Re: Old timer festival

PostPostao/la Edison » 14 ruj 2011, 20:23

Vintage hi-fi festival.

To je dovoljno i dobro opisuje o cemu se radi.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar
Edison
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 04 svi 2011, 21:32
Lokacija: Rijeka

Re: Old timer festival

PostPostao/la harkonen » 14 ruj 2011, 20:42

Backo je napisao/la:@gord,može ali bi ja bez rednog broja 1.


Eeee, brale Backo, onda si se samo tako "riješio" 2/3 potencijalnih interesenata......
K'o Slovenci svoje "izbrisane". Jednim potezom.
Stajem u obranu časnim starcima. Vidim ja da tu ima alergije na lampe bez kojih nema
ovakvog festa ni pod razno... Ali tu alergiju mi liječimo skoro pa 100%-no grupnim
tretmanima poput ovog u subotu vu Varaždinu... :-)
:ugeek:
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: Old timer festival

PostPostao/la Dean » 14 ruj 2011, 20:57

Edison je napisao/la:Vintage hi-fi festival.

To je dovoljno i dobro opisuje o cemu se radi.


Samo da skoknem do susjednog foruma, da apsolviram ono "HI-FI" :arrow:
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13

Re: Old timer festival

PostPostao/la s@ki » 14 ruj 2011, 21:26

donesi koji kabel kad si vec tamo
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

PrethodnaSljedeća

Natrag na Vintage festival

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.