Old timer festival

Re: Old timer festival

PostPostao/la sstrsat » 12 ruj 2011, 18:58

zuzi je napisao/la:Ja imam jednog mog vršnjaka ELAC Miraphon 120 (čitaj metuzalem) i rado bi sa radiomuseuma stavio sliku ali mi govori da neće staviti bmp. Hajde nek mi neko skine tog dedu i da mi objasni šta krivo radim da mi se stalno javlja taj,je li bmp. :mrgreen:


Je to ovi?

Zuzi Elac.JPG
Zuzi Elac.JPG (14.86 KiB) Pogledano 8094 put/a.


Kad delas save slike onda ti prvo ponudi BMP a ti to promini u JPEG
Krepat ma ne molat
Avatar
sstrsat
 
Postovi: 1745
Pridružen/a: 04 svi 2011, 18:21
Lokacija: Rijeka

Re: Old timer festival

PostPostao/la tubeman » 12 ruj 2011, 18:59

Što je staro, a što ne ? pitanje je sada.
Ovisi.
CD player stariji od 30 godina bi zbilja bila opaka stvar ;)
Tranzistorski uređaji DO 1970. prolaze tako tako, a cijevni MLAĐI od 50 godina nemaju tu što raditi (osim nekih kultnih iznimaka napravljenih do 1970. i to uglavnom tuneri i magnetofoni.

Inače će se sve napuniti raznim tranzistorskim Sansuijima, Technicsima i sl. kojima atribuciju "vintage" daju samo zadrigli hi-fisti visoko uzdignutog nosa ;)
i to samo radi "vintage" zvuka. :D :D
Avatar
tubeman
 
Postovi: 398
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:14
Lokacija: Varaždin

Re: Old timer festival

PostPostao/la Khadgar2007 » 12 ruj 2011, 19:06

zuzi je napisao/la:Ako je elak prestar evo jednog rasnog vintage uređaja, taj će svirati sa AKG PS8 na ŽF

dual 604.jpg


Opa, znači jedan Dualček na ŽArula festu. Jel mu radi automatika? :mrgreen:
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Old timer festival

PostPostao/la zuzi » 12 ruj 2011, 19:16

@sstrsat
Je to je taj dida, nakon male intervencije u području rilca deda je počeo uredno svirati. :D

@Khadgar
Bojim se da bi moglo biti dosta ispravnih Duala na ŽF u (još tri ili četir s ovim mojim) ;)
Think pozitiv stay negativ
Avatar
zuzi
 
Postovi: 387
Pridružen/a: 04 svi 2011, 10:52

Re: Old timer festival

PostPostao/la Backo » 12 ruj 2011, 19:22

tubeman je napisao/la:Što je staro, a što ne ? pitanje je sada.

Inače će se sve napuniti raznim tranzistorskim Sansuijima, Technicsima i sl. kojima atribuciju "vintage" daju samo zadrigli hi-fisti visoko uzdignutog nosa ;)
i to samo radi "vintage" zvuka. :D :D

..a što fali da jedna prostorija bude ispunjena Sansuima,Luxmanima,Marantzima...Btw,ja sam jedan od vlasnika istih(og) i opravdano držim ponosno ne nos nego glavu gore,kad je zvuk u pitanju :shock: :wave:
Avatar
Backo
 
Postovi: 317
Pridružen/a: 19 srp 2011, 23:07
Lokacija: Zadar

Re: Old timer festival

PostPostao/la Khadgar2007 » 12 ruj 2011, 19:25

@Zuzi
Jel su refreshani temeljito ili samo podmazani? Najviše me zanima onaj vrag od steuerpimpela koji je boljka kod Duala.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Old timer festival

PostPostao/la harkonen » 12 ruj 2011, 19:34

Dečki, odoste vi u zastranu :-)
Ovdje su žarulaši poprilični autoriteti, a i slažem se s njima po pitanju nekih stvari koje se tiču starina.
Posjedovanje i pripadajuća strast im daje renome na ovom području.....
Daklem:
ako je ovo vintage fest - ne treba očekivati "moderni" high-end zvuk, a točnu definiciju toga na 300 strana
tražiti na drugom forumu,
Ako je ovo vintage fest - stvari moraju biti vintage, nemodificirane, samo refreshane, sa svim svojim manama i vrlinama,
Ako je ovo vintage fest - sve komponente sustava trebaju biti vintage. Pa i kablovi. Ne može se svirati na modernim zvučnicima i reći da je to vintage setup. Jednostavno, nije to-to.
Ako je ovo vintage fest - pretpostavljam da ne bi bio natjecateljskog karaktera? Ili se varam? Čiji je veći? Ili deblji?

Mislim da odmah u startu treba riješiti neke nedoumice.... neću više, woah, harkonen je govorio.

:ugeek:
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: Old timer festival

PostPostao/la tubeman » 12 ruj 2011, 19:44

@Backo
Ma, odmah sam pomislio da će se krivi shvatiti.

Namjerno sam hi-fi-sti napisao malim slovima jer "vintage" kod njih nije previše pozitivno, jer nije cool.
Zna se što je cool, a vintage je demode furda za njih.
Dapače, imam jako dobro mišljenje o tim uređajima (vintage ;) ) jer se inače i ne bih njima bavio.

A Duala ima k'o u priči. I ja ih imam jedno pet-šest.
MM-MC znalcima mogu predstaviti i jednu ( ED) zvučnicu iz 1929 s jedno sto komada rezervnih igala :) :)

slika

Da tu vidim majstora koji je spreman podesit antiskatig ;) Zvučnica ima nekih 15 deka (s iglom ).
Tako da se ne pomisli da su gramofoni, a time i gramofonske zvučnice nešto jako novo ;)
Avatar
tubeman
 
Postovi: 398
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:14
Lokacija: Varaždin

Re: Old timer festival

PostPostao/la Khadgar2007 » 12 ruj 2011, 19:46

15 deka?!!!!!! jadne li ploče ako to nije dobro podešeno. :(
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Old timer festival

PostPostao/la Backo » 12 ruj 2011, 20:02

@Tubeman,tako već ide :) ;) :thumbup:
Avatar
Backo
 
Postovi: 317
Pridružen/a: 19 srp 2011, 23:07
Lokacija: Zadar

PrethodnaSljedeća

Natrag na Vintage festival

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron