Zvučnički kabel za MS Aviano 6 i NAD C355BEE

Za one koji nisu sigurni i one koji sumnjaju.

Zvučnički kabel za MS Aviano 6 i NAD C355BEE

PostPostao/la Matija80 » 16 lip 2011, 17:56

Odlučio sam se usmjeriti na zamjenu svojih no-name neterminiranih zvučničkih kablova s nekima terminiranim, duljine 2,5m.
Uvjet je da cijena bude umjerena. Nešto u skladu s ostatkom sustava.
Zvučnici: Mordaunt-Short Aviano 6
Pojačalo: NAD C355BEE
DAC: Kingrex UD-01 + Kingrex PSU
Zadovoljan sam postojećim komponentama. Osobito pazim na kvalitetnu reprodukciju niskih frekvencija s obzirom da sam se dosta natražio dok nisam pronašao kombinaciju koja me zadovoljava. Dakle, cilj je zadržati ili naglasiti postojeće karakteristike. Naravno, i ostatak zvučne slike mora biti kvalitetno izbalansiran i prostran s jasnim razgraničavanjem elemenata.
Inače sam prilično skeptičan prema utjecaju kabela na sustav, ali voljan sam istraživati i u tom smjeru.
Predlagana mi je Audioquest Star-Quad serija, a i sam sam se nešto propitkivao za Chord Company Carnival Silver Screen.
Matija80
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 16 lip 2011, 17:43

Re: Zvučnički kabel za MS Aviano 6 i NAD C355BEE

PostPostao/la harkonen » 16 lip 2011, 19:44

Mislim da bismo definitivno trebali otvoriti temu o kablovima, čisto radi demistifikacije, njihovom stvarnom mogućem utjecaju na ukupnu zvučnu sliku, tj uređaje u lancu , pojasniti uzroke, razloge i mjerne (dakle isključivo C, L i R) komponente koji su poželjni, a koji nisu. I u kojoj kombinaciji.
Ne možemo biti isključivi pa reći da kabel nema utjecaja, naravno da ima, ali sve strogo unutar svojih fizikalnih
osobina, a nikako u vezi ljepote, cijene, politure,smjera, punjenja suzama mladih djevica itd,itd...
Ajde, neka neko otvori temu pa ćemo se raspisati. Meni uzelo dozvolu da otvaram nove teme jer kao previše
sam ih već pootvarao, kažu kvarim narod i tome slično...... .-)
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: Zvučnički kabel za MS Aviano 6 i NAD C355BEE

PostPostao/la admin » 16 lip 2011, 22:23

Tema premjestena u Kablovi (nisam siguran)
Avatar
admin
Site Admin
 
Postovi: 179
Pridružen/a: 03 svi 2011, 22:40

Re: Zvučnički kabel za MS Aviano 6 i NAD C355BEE

PostPostao/la admin » 16 lip 2011, 22:31

Za pocetak bih ti preporucio da ako si zadovoljan sa zvukom, a bas zelis terminirane kablove, da na postojeci kabel stavis neke konektore (banane ili vilice).
Ima dosta konektora koji se ne leme nego ih je dovoljno priserafiti.

Druga faza je da od nekog posudis neki kvalitetniji kabel i sam zakljucis da li cujes razlike.
Prije toga nema smisla trositi lovu.
Avatar
admin
Site Admin
 
Postovi: 179
Pridružen/a: 03 svi 2011, 22:40

Re: Zvučnički kabel za MS Aviano 6 i NAD C355BEE

PostPostao/la Matija80 » 17 lip 2011, 11:23

Posudba mi je malo problem s obzirom da u Koprivnici nema trgovine osvještene za potrebe audiofila, a prijateljima i poznanicima je Logitech kućno kino vrhunac zvuka.
Morat ću, kao i obično, riskirati kad se odlučim. Moguće je komponente poslušati u Zagrebu, ali je upitno koliko se tu mogu nabrzinu čuti finese u stranom ambijentu.
U oglasniku sam uočio Audioquest Type 4 zvučnički kabel, 2 x 3 metra, terminiran IXOS bananicama za 250kn. Raspitat ću se još.
Matija80
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 16 lip 2011, 17:43


Natrag na Kabeli (nisam siguran)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.