6H8C PREAMP

Ovdje možete objavljivati vaše radove

6H8C PREAMP

PostPostao/la cappucino » 05 stu 2012, 20:40

Pozdrav svim forumašima...
Otvorio sam novu temu jer sam napokon uspio složiti preamp sa 6H8C cijevima kupljenima s neta. e-b....
najprija evo sheme :
slika
cappucino
Avatar
cappucino
 
Postovi: 50
Pridružen/a: 12 lis 2011, 10:29
Lokacija: Poreč

Re: 6H8C PREAMP

PostPostao/la cappucino » 05 stu 2012, 20:46

Za ovu shemu sam se odlučio jer je jednostavna i imama sve dijelove, iako sam za napajanje koristio tranzistore
slika
cappucino
Avatar
cappucino
 
Postovi: 50
Pridružen/a: 12 lis 2011, 10:29
Lokacija: Poreč

Re: 6H8C PREAMP

PostPostao/la cappucino » 05 stu 2012, 20:48

i evo par slikica :
slika
slika
slika
cappucino
Avatar
cappucino
 
Postovi: 50
Pridružen/a: 12 lis 2011, 10:29
Lokacija: Poreč

Re: 6H8C PREAMP

PostPostao/la Khadgar2007 » 05 stu 2012, 20:57

Bravo na uratku. Da li ti je ovo prvi cijevni projekt ili si već upoznat sa cijevima. Veoma lijepo to izgleda svaka čast na dizajnu. :hail:
Druga stvar je mala opaska da imaš katodno slijedilo za izlaz znači da je na katodi "poveći" napon,da li si ga mjerio jer da ne bi taj napon bio veći od dopuštene razlike napona Vkf/Ukf(katoda grijanje) ako je blizu ili veći onda bi trebao podignuti potencijal grijanja.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: 6H8C PREAMP

PostPostao/la cappucino » 05 stu 2012, 21:06

Khadgar2007 je napisao/la:Bravo na uratku. Da li ti je ovo prvi cijevni projekt ili si već upoznat sa cijevima. Veoma lijepo to izgleda svaka čast na dizajnu. :hail:
Druga stvar je mala opaska da imaš katodno slijedilo za izlaz znači da je na katodi "poveći" napon,da li si ga mjerio jer da ne bi taj napon bio veći od dopuštene razlike napona Vkf/Ukf(katoda grijanje) ako je blizu ili veći onda bi trebao podignuti potencijal grijanja.


Prvi cijevni preamp.Nisam još mjerio samo sam ga na kratko upalio i nema basa, dok su se visoki i srednji otvorili . Izlaz je tranzistorki. Upoznat sam s problematikom...
cappucino
Avatar
cappucino
 
Postovi: 50
Pridružen/a: 12 lis 2011, 10:29
Lokacija: Poreč

Re: 6H8C PREAMP

PostPostao/la Khadgar2007 » 05 stu 2012, 21:10

jel može malo detalja o kutiji budući da je baš dobra. Da li si ju bajcao u crvenu boju pa onda sa bezbojnim lakirao ili je nešto drugo u pitanju. Ja sam svoje kućište od gramofona malo bajcao pa sam ga onda politirao sa šelakom i ovo me baš podsjetilo na to.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: 6H8C PREAMP

PostPostao/la cappucino » 05 stu 2012, 21:15

Kutija je od jelovine i poliranog aluminija. KUm ima tokarski pa sam se malo ogreba...
Aluminij mi je kum nabavija iz it., puno tvrđi i bolji nego onaj iz hr.
Trafo je primar 220v a sekundari 108-0-180v/0,3A i 12V / 4A...da ne zafali...
Kao što se vidi ungura san i EM80,koje normalo ne rade s tim cijevima ,ali tu su još dva novala pa čemo nešto izmislit...
Od ulaza,pa preko preklopa i potenciometra preampa i izlaza koristio sam oklopljeni utp kabel koji se za sad pokazao dobar.
mase su sve u jednoj točki na komadu bakrene pločice tako da brum je nepoznata stvar...
cappucino
Avatar
cappucino
 
Postovi: 50
Pridružen/a: 12 lis 2011, 10:29
Lokacija: Poreč

Re: 6H8C PREAMP

PostPostao/la cappucino » 05 stu 2012, 21:16

Khadgar2007 je napisao/la:jel može malo detalja o kutiji budući da je baš dobra. Da li si ju bajcao u crvenu boju pa onda sa bezbojnim lakirao ili je nešto drugo u pitanju. Ja sam svoje kućište od gramofona malo bajcao pa sam ga onda politirao sa šelakom i ovo me baš podsjetilo na to.


Točno to. Bajcano!
cappucino
Avatar
cappucino
 
Postovi: 50
Pridružen/a: 12 lis 2011, 10:29
Lokacija: Poreč

Re: 6H8C PREAMP

PostPostao/la harkonen » 05 stu 2012, 21:19

Da lijepo, za početak sve čestitke cappuchinu. I bravo Khadgar, učimo se analizi.
Probaj nacrtati radne linije obje triodne sekcije,pa onda i još koju.
Ja bih takav preamp ipak malo nagario, ako izvor napajanja dopusti i ima 250V i sa malo više struje,
recimo prvi anodni 22K/2W, također i drugi katodni.
Prvi katodni 820ohm. Ukupna potrošnja struje će porasti dvostruko, to zvuk i ruskinje "vole" :-)
Imamo cappuchina na slijedećem TF-u?
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: 6H8C PREAMP

PostPostao/la cappucino » 05 stu 2012, 21:26

harkonen je napisao/la:Da lijepo, za početak sve čestitke cappuchinu. I bravo Khadgar, učimo se analizi.
Probaj nacrtati radne linije obje triodne sekcije,pa onda i još koju.
Ja bih takav preamp ipak malo nagario, ako izvor napajanja dopusti i ima 250V i sa malo više struje,
recimo prvi anodni 22K/2W, također i drugi katodni.
Prvi katodni 820ohm. Ukupna potrošnja struje će porasti dvostruko, to zvuk i ruskinje "vole" :-)
Imamo cappuchina na slijedećem TF-u?


Rado bi doša,na TF ali sve ovisi di če biti i kad. Bija san samo u umagu i to je prevagnulo da počnen moj cijevni preamp. Inače sam iz Poreča,a tu živimo samo od sezone koja traje jaaaako dugo! cijela 3 miseca. Malo san zabrija...
cappucino
Avatar
cappucino
 
Postovi: 50
Pridružen/a: 12 lis 2011, 10:29
Lokacija: Poreč

Sljedeća

Natrag na Vaši radovi

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.

cron