Bato MM (LM3886 u macola-mostu)

Ovdje možete objavljivati vaše radove

Re: Bato MM (LM3886 u macola-mostu)

PostPostao/la zendra » 08 vel 2017, 14:07

elvise, bio ulet na pp ranom zorom. ode u split..
zendra
 
Postovi: 111
Pridružen/a: 23 svi 2011, 18:12

Re: Bato MM (LM3886 u macola-mostu)

PostPostao/la elvis » 08 vel 2017, 14:20

ma sve 5, važno je da su udomljene :)
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: Bato MM (LM3886 u macola-mostu)

PostPostao/la zbotic » 09 vel 2017, 13:23

Nisam ja, ali mislio sam. :D
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Bato MM (LM3886 u macola-mostu)

PostPostao/la Rade » 13 vel 2017, 12:18

evo i ova priča je završena ......još samo fali da se stavi silikon i učvrste kondezatori .

Kao što sam i naveo mnogo ranije , pojačalo nema konektore za zvučnjake , nego kablovi izlaze direkno , kao i kabel za napajanje .....sve je od dole ....sve u svemu pojačala su spremna za isporuku :mrgreen:
Privitak/ci
P2130630.JPG
P2130630.JPG (132.79 KiB) Pogledano 15531 put/a.
P2130629.JPG
P2130629.JPG (118.3 KiB) Pogledano 15531 put/a.
Rade
 
Postovi: 216
Pridružen/a: 05 srp 2013, 10:15

Re: Bato MM (LM3886 u macola-mostu)

PostPostao/la Rade » 13 vel 2017, 14:51

dva lika , jedan je prodavac skupocene ajend opreme a drugi je sudija za zvuk , konstruktor pojačala i zvučnika ......dakle dobra ekipa za procenu .

Prodavac je rekao da pojačalo onakvo kakvo jeste / zvuk se procenjuje / ne može da se nađe trenutno na italijanskom tržištu za ispod 2700 evrića . Što znači da može da se poredi i sa onim skupljim .
Jedina mana koja je pronađena je da je scena malo zagušena , ali samo u odnosu na referentno pojačalo koje ima cevni ulaz ......a referentno radi bolje od mekintoša od 15 000 evrića . Tu bi još moglo da se igra sa OP / kod mene su ono od 3-4 evra / i sa ulaznim kondezatorom na pojačalu gde bi umesto 5 paralelnih SMD mogao da se stavi neki dobar .....ali je dobro i ovako kako jeste .

Sve u svemu vrlo dobro pojačalo .
Rade
 
Postovi: 216
Pridružen/a: 05 srp 2013, 10:15

Re: Bato MM (LM3886 u macola-mostu)

PostPostao/la elvis » 13 vel 2017, 17:11

Rade,


Baš mi je bio gušt pročitati tvoj post, plus dobar feedback high-endista. Ako je procjena klase takva kakva je, e onda ja prezadovoljan :).

Što se tiče kablovanja direkt iz ampa, inženjerski je to vjerojatno najbolja moguća opcija, no u praktičnoj primjeni bi moglo biti problema.... no vjerujem da znaš kome ampovi idu i vjerujem da neće imati želje igrati se sa kablovinom, a kod BatoMM se i nemaju šta igrati ako si stavio RS paricu.

Na finiš kućišta namam primjedbi, a ja sam picajzla pa to daje na težini pohvale, a stolarija je također odrađena za 5. Baš sam te se neki dan spominjao da te nema na forumu, no ulet sa gotovim BatoMM te iskupljuje :)

Živija !!
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: Bato MM (LM3886 u macola-mostu)

PostPostao/la Rade » 13 vel 2017, 18:11

elvis je napisao/la:Rade,


Baš mi je bio gušt pročitati tvoj post, plus dobar feedback high-endista. Ako je procjena klase takva kakva je, e onda ja prezadovoljan :).

Što se tiče kablovanja direkt iz ampa, inženjerski je to vjerojatno najbolja moguća opcija, no u praktičnoj primjeni bi moglo biti problema.... no vjerujem da znaš kome ampovi idu i vjerujem da neće imati želje igrati se sa kablovinom, a kod BatoMM se i nemaju šta igrati ako si stavio RS paricu.

Na finiš kućišta namam primjedbi, a ja sam picajzla pa to daje na težini pohvale, a stolarija je također odrađena za 5. Baš sam te se neki dan spominjao da te nema na forumu, no ulet sa gotovim BatoMM te iskupljuje :)

Živija !!



pa bilo je baš interesantno biti tamo , jer su njih dvojica testirali Cambridge audio i Maranza , na foru ko ide bolje uz kutije ....i onda ja doneo Batto mm i njih dvojica razvukli usta od uva do uva .....kaže trgovac , vidiš ovo je pojačalo .
Inače referentno pojačalo je bilo amp koji je pre neku godinu u Milanu na ajend sajmu zajedno sa njih još par DOBRO svirajućih izdvojen na blind test gde je na kraju i pobedio .
Timbrika je gotovo ista , brzina takođe i jedino što ova verzija Batto mm malo ima scenu ne tako dobro fokusiranu . Većina će teško i otkriti da li je scena dobra ili nije jer su razlike ne toliko uočljive .
Problem koji ostalima može da bude je taj što pojačalo sa lošim kutijama ne može da iznese sav potencijal , mislim radi dobro ali ni blizu kako stvarno sa dobrim kutijama može .
Ovde je radio sa midbasom LIVE SQ 167 o kojem sam ja pisao i ovde ......u čudnoj konfiguraciji i sa još čudnijim visokotoncem koji radi od 7000 hz pa na dalje .
Kada bih ja sada publikovao odziv , pola bi popadalo u nesvest :mrgreen: a radi se o kutijama koje treba da budu korišćene kao mali studijski monitori iznad miksera .
Ja to vidim kao kompliment za Macolu , ali u jednom momentu je bilo rečeno i to da je konstruktor imao Live sq 167 u rukama verovatno i ne bi pravio pojačalo .

PS bar dok sam ja bio proban je test sa punim sinfonijskim orkestrom , fora jel hoće pojačalo da popusti ...... :mrgreen:

PS moja zamerka u svemu tome je bila što su njih dvojica bili oduševljeni sa bas područjem , tj kako je radila kombinacija kutije -pojačalo .....njihov komentar je bio da se radi o istinskom bas području koje je mnogo bolje od mnogih daleko daleko skupljih kutija ......ja sam rekao , ebao vas bas kada ga ja ne čujem , tj ima ga daleko manje nego što sam naučio .......kažu to nije ajend bas , to je bas isti kao uživo kada se odsvira ......ali ja i dalje mislim ebo ih bas :mrgreen:
Rade
 
Postovi: 216
Pridružen/a: 05 srp 2013, 10:15

Re: Bato MM (LM3886 u macola-mostu)

PostPostao/la elvis » 14 vel 2017, 11:05

... "jedino što ova verzija Batto mm malo ima scenu ne tako dobro fokusiranu ."
Ja bi ovo uzeo sa malom dozom rezerve. Zapravo taj fokus ili izostanak istog prepisujem isključivo zvučnicima i možda je izostala ona famozna "sinergija" koje se često hvatamo. Recimo BatoMM na u kombinaciji sa ravnim ESL panelima ima i pretjeran fokus :). Znači sve je relativno. he he :) Na ML panelima taj pretjerani fokus nije tako izražen, mada s druge strane ja sam to obožavao i sada mi mrvicu nedostaje.
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: Bato MM (LM3886 u macola-mostu)

PostPostao/la Rade » 15 vel 2017, 08:59

elvis je napisao/la:... "jedino što ova verzija Batto mm malo ima scenu ne tako dobro fokusiranu ."
Ja bi ovo uzeo sa malom dozom rezerve. Zapravo taj fokus ili izostanak istog prepisujem isključivo zvučnicima i možda je izostala ona famozna "sinergija" koje se često hvatamo. Recimo BatoMM na u kombinaciji sa ravnim ESL panelima ima i pretjeran fokus :). Znači sve je relativno. he he :) Na ML panelima taj pretjerani fokus nije tako izražen, mada s druge strane ja sam to obožavao i sada mi mrvicu nedostaje.


famozne sinergije nije bilo u kombinaciji sa scan speakom i seasom a itekako je bilo sa midbasom LIve .

Ako sam napisao da fokus nije jača strana , to ne znači da nije dobar , nego samo da nije dobar u odnosu na referencu ......a i ne treba preterivati ....a i to nije moje mišljenje nego sudije koji sudi na evropskim takmičenjima .

Stvar je vrlo jednostavna , pojačalo prema tim procenama zvuči za klasu do 3000 evra ali se ne može prodati ni za 1/4 -nu...... pojačalo košta oko 200-250 evra i to je jedina satisfakcija da za male pare dobijemo dobar pojačivač ...malolie .

PS pojačalo koje ja imam radi makar dvostruko bolje .....taman toliko i košta i to su te matematike . Za 250-250 dobiješ dobar pojačivač u klasi do 3000 evra ...za 600 evra dobiješ pojačivač koji na tržištu postiže cenu od 8000 evra ......ni jedan ni drugi se ne mogu prodati za te pare , ali ste makar sigurni kakvo pojačalo imate .
Rade
 
Postovi: 216
Pridružen/a: 05 srp 2013, 10:15

Re: Bato MM (LM3886 u macola-mostu)

PostPostao/la Rade » 15 vel 2017, 09:00

zaboravih , jel znate koliko dobro radi recimo TDA 2030 :mrgreen:
Rade
 
Postovi: 216
Pridružen/a: 05 srp 2013, 10:15

PrethodnaSljedeća

Natrag na Vaši radovi

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron