Bato MM (LM3886 u macola-mostu)

Ovdje možete objavljivati vaše radove

Re: Bato MM (LM3886 u macola-mostu)

PostPostao/la 44250 » 24 ožu 2013, 20:31

slika iz sprint-programa:

slika

slika
Avatar
44250
 
Postovi: 181
Pridružen/a: 09 ruj 2011, 18:13
Lokacija: Ugrinovci-Zemun-Beograd

Re: Bato MM (LM3886 u macola-mostu)

PostPostao/la 44250 » 24 ožu 2013, 20:40

Čovjek je to istestirao i iz njega uspješno "iscijedio" 120W snage,dakle sprava na naponima navedenim u šemi radi. Kad budem prepakovao svoj primjerak postaviću slike ovde kao i video. Biće to totalni dual-mono sa ni-jednom zajedničkom vezom dva kanala u kutiji pojačala-sve će biti odvojeno i svaki kanal će imati svoju zaštitu. Zajednička će biti samo veza paralelnih primara transformatora. Transformatori će biti od po EI 150VA (pojačalo će se kristiti za kućno slušanje i nevelike snage) sa pojačanom izolacijom i slijepim navojkom između primara i sekundara. O tom po tom...
Avatar
44250
 
Postovi: 181
Pridružen/a: 09 ruj 2011, 18:13
Lokacija: Ugrinovci-Zemun-Beograd

Re: Bato MM (LM3886 u macola-mostu)

PostPostao/la 44250 » 03 tra 2013, 17:29



znam da nije dokaz kvaliteta zvuka ali makar se vidi i čuje da radi. fajlovi su gore,uradio sam i neke kozmetičke popravke ali u suštini to je to a ko ko hoće postaviću najfriškije fajlove ovde ili mu poslati na mejl,svejedno. u opisu ispod virdea nalazi se takođe koristan lik vezan z pojačalo. ovo stvarno treba probati-svaka preporuka!
Avatar
44250
 
Postovi: 181
Pridružen/a: 09 ruj 2011, 18:13
Lokacija: Ugrinovci-Zemun-Beograd

Re: Bato MM (LM3886 u macola-mostu)

PostPostao/la Khadgar2007 » 03 tra 2013, 19:18

Dobro ti to izgleda. Sviđa mi se ča si iskoristio za hladnjake dobra ideja ako se pojačalo ne grije previše :)
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Bato MM (LM3886 u macola-mostu)

PostPostao/la 44250 » 03 tra 2013, 23:51

tek je prvi dan u radu,ne slusam ga glasno nije previse topao. ti hladnjaci zapravo su bili al-profili koji su drzali fasadu jedne banke i pojavili su se kao visak koji je eto meni dobro dosao velicinom,oblikom i masom. kod mene vjerujem nece biti pregrijavanja jer ce raditi u kucnim uslovima a nije ga problem ni doraditi/zamjeniti. ovako kako je pojacalo sa dobrim napajanjem i dobro smisljenim hladjenjem moze dati i nesto preko 100 zdravih vati-ako nekog interesuje snaga pored stvarno interesantnog zvuka kojeg ovo pojacalo daje. sad pisem sa mobilnog,a sutra cu postaviti konacne fajlove. ko ima dijelova u fiokama/ladicama moze ovo lako sastaviti i probati,napon napajanja je nizak jer je most u pitanju pa ni elkosi nisu skupi-idu ukupno dva od 35mm promjera u oba,10000 ili 15000 kako ko voli i nadje. pojacalo je topla preporuka!
Avatar
44250
 
Postovi: 181
Pridružen/a: 09 ruj 2011, 18:13
Lokacija: Ugrinovci-Zemun-Beograd

Re: Bato MM (LM3886 u macola-mostu)

PostPostao/la Mate » 04 tra 2013, 07:04

Ma đe nađe Atomsko sklonište.....
Je si li probao onu povratnu vezu? Ili te frka da krivo spojiš?
Nešto sam razmišljao ovijeh dana o tome. To bi bilo najbolje trebalo spojiti preko tropolnih xlr utičnica na strani pojačala i zvučnika tj, staviti i buksne za normalan dvopolni spoj i XLR za ovu treću žicu. I naravno odgovarajuće kabele za jednu i drugu varijantu.
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Re: Bato MM (LM3886 u macola-mostu)

PostPostao/la 44250 » 04 tra 2013, 08:32

atomci su kraljevi,pjesme su im vjecne! :) ugradio sam petopolni din konektor odmah ispod zvucnickog i sto se njega tice spreman je nego druga mi je stvar na umu:cuti ga par dana "kako dise" ovako bez povratne sprege a u medjuvremenu napraviti potrebne kablice za spregu i neke od paljene gradjevinske zice za zvucnike da razlika bude sto cujnija. spajanje uz unimer nece biti problem - pusti se bilo kakav signal na pojacalo i uporede naponi izmedju jednog zvucnickog i jednog povratnog,a jednostavno spajaju se krajevi sa znatno manjom razlikom napona. nije neki problem ali svakako paznja je obavezna inace "ode mast u propast"
Avatar
44250
 
Postovi: 181
Pridružen/a: 09 ruj 2011, 18:13
Lokacija: Ugrinovci-Zemun-Beograd

Re: Bato MM (LM3886 u macola-mostu)

PostPostao/la Mate » 04 tra 2013, 08:42

44250 je napisao/la:atomci su kraljevi,pjesme su im vjecne! :) ugradio sam petopolni din konektor odmah ispod zvucnickog i sto se njega tice spreman je nego druga mi je stvar na umu:cuti ga par dana "kako dise" ovako bez povratne sprege a u medjuvremenu napraviti potrebne kablice za spregu i neke od paljene gradjevinske zice za zvucnike da razlika bude sto cujnija. spajanje uz unimer nece biti problem - pusti se bilo kakav signal na pojacalo i uporede naponi izmedju jednog zvucnickog i jednog povratnog,a jednostavno spajaju se krajevi sa znatno manjom razlikom napona. nije neki problem ali svakako paznja je obavezna inace "ode mast u propast"

hebeš unimer. to je puno više žica u ruci. taman da te zbuni.
ajde ti lijepo po bojama žila i buksni pa nećeš pogriješiti. Barem ne prvi put. Kad bude neki party i maligana u glavi, onda ne garantiram :D
Ma problem je kod ovakivih situacija di je 50:50% šansi da pogriješiš , sukladno Marfi postulatu, falit ćeš jednom i kad najviše paziš.
Taj DIN priključak nije baš strujno opteretiv. Mala je površina nalijeganja pojedinih konakata.
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Re: Bato MM (LM3886 u macola-mostu)

PostPostao/la 44250 » 04 tra 2013, 11:26

istina da DIN nije strujno opteretiv,ali ako pogledaš šemu vidjećeš da i pozitivna i negativna povratna sprega kreću sa 47R na 22k tako da kroz njega (DIN) i neće ići velika struja. DIN je tu samo za sve četiri povratne sprege,zvučnik se priključuje na svoj konektor. pravo zboriš oko jednog konektora za jedan kanal sa četiri izvoda na kojeg bi bili vezani izlazi za zvučnik i povratne sprege a sami kablovi vezani na kraju gdje se spajaju na zvučnu kutiju ali eto to meni nije ranije palo na pamet,a sad ko pročita znaće ako se i sam ne sjeti! :)

evo krajnjih fajlova:

(dva para pločica pojačala sa strana i neki drugi projekat (psm smps) u sredini)
slika
slika
(sve pločice "uradisam" varijanta)

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
Zadnja izmjena: 44250; 04 tra 2013, 13:22; ukupno mijenjano 3 put/a.
Avatar
44250
 
Postovi: 181
Pridružen/a: 09 ruj 2011, 18:13
Lokacija: Ugrinovci-Zemun-Beograd

Re: Bato MM (LM3886 u macola-mostu)

PostPostao/la 44250 » 04 tra 2013, 11:34

pdf-fajlovi:

Bato MM plocica toner.pdf
pločica toner transfer
(113.81 KiB) Preuzeto 694 put/a.
Bato MM raspored foto.pdf
raspored za foto postupak
(65.91 KiB) Preuzeto 670 put/a.
social group raspored.pdf
pločica za 4 manja umjesto jednog velikog kondenzatora
(12.85 KiB) Preuzeto 656 put/a.
social group toner.pdf
bakar toner social group
(21.95 KiB) Preuzeto 630 put/a.

social group.JPG
social group.JPG (107.96 KiB) Pogledano 12675 put/a.


ova poslednja pločica urađena je da bi se umjesto jednog velikog mogla postaviti četiri manja kondenzatora. boljitak je manji ekvivalentni esr i esl a i dosta niža cijena nije za zanemariti. odatle i naziv "social group" ,druženje kondenzatora a po ekonomskoj osnovi :)

eto,to je sve što imam od fajlova - ostao je još samo sprint fajl kojeg ne mogu da okačim ali mogu poslati mejlom ako neko želi.
Privitak/ci
social group raspored.pdf
raspored za 4 manja umjesto jednog većeg kondenzatora
(12.85 KiB) Preuzeto 606 put/a.
Zadnja izmjena: 44250; 11 tra 2013, 10:49; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
44250
 
Postovi: 181
Pridružen/a: 09 ruj 2011, 18:13
Lokacija: Ugrinovci-Zemun-Beograd

PrethodnaSljedeća

Natrag na Vaši radovi

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron