Modus M (ex Tehno)

Ovdje možete objavljivati vaše radove

Re: Modus M (ex Tehno)

PostPostao/la Mate » 18 tra 2012, 00:16

Kad se radi aktiva, mislim da bi bilo poželjno i ispravno koristiti pojačala istog ustroja. Na taj način se smanjuju ili eliminiraju razlike ili su iste lakše ispravljive a koje će se očitovati u faznim razlikama, brzinama tj kašnjenjima kad se koriste pojačala različitih topologija i ustroja.
Ima autora koji čak stavljaju pojačala potpuno ista i iste snage. Po meni je to nepotrebno ali dakako treba paziti na pojačanje i snagu u svezi s efikasnosti drivera u svakom od pojasa.
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Re: Modus M (ex Tehno)

PostPostao/la beboni » 18 tra 2012, 16:03

....naravno da bi bilo pozeljno imati sve kanale jednake(ogledni primjer triampinga se moze naci na rod elliot-ovoj stranici,njegov osobni setup) i trimerom na izlaznom bufferu aktivne skretnice bez problema korigirati jacinu izlaza,medjutim....... imam gotov dogc,samo fali napajanje pa cu to napajanje napraviti malo masnije jer bi tu mogllo bez nekakvih korekcija naknadno ubaciti modus sa uparenim izlaznjacima posto u ladicama imam 80% dijelova za jos jedan modus /techno.

:? tko zna ,mozda i idem krivim putem jer me sve vise privlaci KIS pristup(fullrange u tl sa nekim malim lampasem i dobrim dac-om).....ali ako nisam probao full aktivu ,necu ni znati jel toza mene ili nije.

fotkat cu skretnicu tijekom dana pa cu fotku zalijepiti na adekvatnu temu koju je Mate zagrebao.
Avatar
beboni
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 21 lip 2011, 20:23
Lokacija: slavonski brod

Re: Modus M (ex Tehno)

PostPostao/la Danijel789 » 25 lis 2012, 16:13

Molim Vas možete mi reći koliko vas je ukupno koštala izgradnja modus M pojačala, niže navedenoga?
viewtopic.php?f=3&t=81
Danijel789
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 25 lis 2012, 16:10

Re: Modus M (ex Tehno)

PostPostao/la ziki » 25 lis 2012, 20:51

Hmm, trebalo bi zbrojiti:

Kutija - 350kn
Konektori: zvučnički, chinch, utičnica 220V s osiguračem i sklopkom - 160kn
Hladilo: 150kn
Trafo: 300kn
Napajanje (pločica, elektroliti, graetz): 400kn
Pločice pojačala: 150kn
Elementi na pločicama + izlazni tranzistori: 400kn

Na kraju izađe oko 2000kn... (ako nemaš nešto od dijelova kod sebe od prethodnih projekata)
Avatar
ziki
 
Postovi: 340
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:14

Prethodna

Natrag na Vaši radovi

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.

cron