Techno pojačalo

Ovdje možete objavljivati vaše radove

Re: Techno pojačalo

PostPostao/la Khadgar2007 » 10 srp 2011, 21:18

Baš sam izmjerio svoje hladnjake i oni su 30x15cm i rebra visine 4cm, i sa takva dva hladim 2x20W bez većeg problema. Da se grije,grije se ali sve u granicama normale.Još je lik u članku u Erwo magazinu rekao da bi se hladnjaci mogli grijati na 90C a moji su dosta ispod toga.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Techno pojačalo

PostPostao/la vksamael » 10 srp 2011, 21:46

Ja sam probao pass aleph 30 i nije išlo :D , mislim da 0,4 nije dovoljno za ozbiljniju a klasu
Privitak/ci
sk501.png
Tko se mača lača, lakokarača!
Avatar
vksamael
 
Postovi: 78
Pridružen/a: 04 srp 2011, 22:55
Lokacija: Osijek

Re: Techno pojačalo

PostPostao/la harkonen » 10 srp 2011, 22:09

vksamael je napisao/la:Hvala svima!
Prekidač je sa zadnje strane iz gušta žao mi je bušit prednju ploču jer sve što sam vidio uvijek na prednjoj ploči em taster, em prekidač raznorazne diode pa sam htio malo drugačije ovo upališ i nediraj ( zato su hladnjaci takvi ), i baš me zanima što tu ima nepraktično i kakve su to kurble koje ja nevidim svako ima svoj ukus meni se recimo nesviđa kako si ti rasporedio one svoje lampe na pojačalu mislim da je lampa gm70 ( nisam baš u cjevima pa neznam ) ali imao sam ga prilike i vidjeti i čuti u osijeku vizualno 0 bodova ali da radi radi ajme ako ti je amp na gornjoj polici lijepo dođeš ugasiš bez problema , a što se tiče rada stvarno radi jako dobro u usporedbi s komercijalom jako teško će se naći pojačalo do 7500Kn koje će ga odrezat . Na slikama se nevidi gornja ploča ima perforaciju uz duž oba hladnjaka ( nemožeš sa ovim hladilima hladit A klasu barem meni nije uspjelo ).
Trenutno je kod čovjeka koji ima nekakvog rotela ( mislim da je od 1062 ili takvo nešto znam samo da je mrcina ima nekakve hladnjake i naprijed , a na sredini taster i dvije ledice ) i on kaže da u životu nije čuo bolje pojačalo a njegov amp i preamp su bili 14500KN , a ovo moje čudo 3800KN.


Vjerujem ti da radi lijepo i kako si vjerovatno i očekivao, urađeno je sve zaista vrlo lijepo i kvalitetno. Sve pohvale.
Ne čudi da ljudi budu iznenađeni kad se stavi u usporedbu nešto komercijalno i puno kompromisa i nešto u čijoj se konstrukciji ocrtava da je smisao toga zvuk, zvuk i samo zvuk.
Žao mi je da sam se sad uvatio tih prekidača (kad amp nije na gornjoj polici) baš na tvojoj temi, ali rekoh što sam mislio o
tome i to je to. A cijevi su bile GM70, da.

Inače, kakva je situacija sa forumom u Osijeku? Dižete neki drugi server ili ?
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: Techno pojačalo

PostPostao/la Khadgar2007 » 10 srp 2011, 22:41

Da za 30W to bi bilo premalo, za 20W je negdje taman. I ja otišao u offtopic sa hladnjacima ali to mi je baš upalo u oči kao i Harkonenu prekidač. :mrgreen:
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Techno pojačalo

PostPostao/la Edison » 10 srp 2011, 23:14

vksamael je napisao/la:Prekidač je sa zadnje strane iz gušta žao mi je bušit prednju ploču jer sve što sam vidio uvijek na prednjoj ploči em taster, em prekidač raznorazne diode pa sam htio malo drugačije ovo upališ i nediraj ( zato su hladnjaci takvi ), i baš me zanima što tu ima nepraktično i kakve su to kurble koje ja nevidim svako ima svoj ukus meni se recimo nesviđa kako si ti rasporedio one svoje lampe na pojačalu mislim da je lampa gm70 ( nisam baš u cjevima pa neznam ) ali imao sam ga prilike i vidjeti i čuti u osijeku vizualno 0 bodova ali da radi radi ajme


Posto smo DIY-eri i svatko radi sebi i za svoj ukus, onda uredjaji odrazavaju stav autora, pa i estetski. Kod uredjaja koji rade s relativno niskim naponima i ne griju se, autor zbilja moze dati masti na volju i napraviti raspored kakav mu se svidja. Recimo da je ogranicen nesto malo topologijom i zdravim razumom kako sve povezati da bude sto kraci i izravniji put signala. Znaci prvo funkcionalnost pa onda estetika, a moze ponekad i obratno...

Kod uredjaja koji rade na visokom naponima i griju se, stvar se malo komplicira. Tu sigurnost dolazi na prvo mjesto. Ne zelimo da bilo koga ubije struja, niti da se opece, a ni da se uredjaj "rastopi" kao reaktor... Tu su sigurnost i funkcionalnost na prvom mjestu, a estetika na repu dok se podmire prva dva. I nije lako napraviti takvo pojacalo da dobro izgleda, pogotovo mislim na cijevna. Uz put signala mora se misliti na medjusobne magnetne utjecaje, na disipaciju topline pojedinih elemenata...

Trenutno razradjujem neke monoblokove koji ce se dosta grijati, a rade i na povisokom naponu. Na neveliku povrsinu treba staviti tri velika transformatora, tri prigusnice, lampu-grijalicu, lampice male i nekih 5-6 ispravljaca, a to je samo jedan monoblok. Crtam, mjerim, racunam vec 3-4 tjedna, ali jos nisam rijesio sve nepoznanice, bar ne na nacin kako se meni svidja. Nastojim da to u konacnici bude neruzno, ali sigurnost i funkcionalnost imaju prednost. Estetika ce se morati pokriti s onim sto ostane...
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar
Edison
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 04 svi 2011, 21:32
Lokacija: Rijeka

Re: Techno pojačalo

PostPostao/la vksamael » 11 srp 2011, 07:02

Amp je stavljen van na balkon zbog slikanja jer je u sobi zbog nedostatka prozora malo tamno pa nikako nemogu dobro uslikat, a inače je na gornjoj polici.
Uskoro bi trebao proraditi acco, osvježen :D
Tko se mača lača, lakokarača!
Avatar
vksamael
 
Postovi: 78
Pridružen/a: 04 srp 2011, 22:55
Lokacija: Osijek

Re: Techno pojačalo

PostPostao/la Eko Eko » 11 srp 2011, 10:53

Imao sam čast uživo poslušati vksamaelovo pojačalo, doduše na kutijama koje mu nisu dorasle. Mogu samo reći kapa dolje i konstruktoru i naravno izvođaču radova. Offset od cca 3 mV !
Bilo mi je žao kada ga je prodao, ali i drago jer će dobina sredstva biti usmjerena u realizaciju novog projekta.
Eko Eko
 
Postovi: 85
Pridružen/a: 07 svi 2011, 13:04

Re: Techno pojačalo

PostPostao/la dobrivoje » 17 srp 2011, 19:09

Kada si postavio fotografije ovog pojačavača na diyaudio.rs, bio sam iznenađen kvalitetom i dizajnom. Najviše mi se svidelo što su veze kratke, raspored logičan, a naročito detalji, kao na primer simetrične pločice zaštite ili zavrtnji sa imbus glavama. Pitao sam ko je ovo pravio, očigledno nije početnik. Sada mi je mnogo jasnije. Čestitke za izvanredan rad. Nadam se da ćemo uskoro videti još ovakvih projekata.
dobrivoje
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 12 svi 2011, 20:14

Re: Techno pojačalo

PostPostao/la vksamael » 19 srp 2011, 08:50

Hvala
Nadam se u skoro vrjeme da će biti još puno ovakvih radova spremam nešto u svojoj kuhinji reći ću samo 2 mono bloka u aluminijskim kutijama širine 250mm dubine 350mm i visine 120mm, a debljina lima 3mm.
Tko se mača lača, lakokarača!
Avatar
vksamael
 
Postovi: 78
Pridružen/a: 04 srp 2011, 22:55
Lokacija: Osijek

Prethodna

Natrag na Vaši radovi

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.

cron