VISATON Stella Light [update]

Ovdje možete objavljivati vaše radove

Re: VISATON Stella Light

PostPostao/la vulejov » 16 sij 2015, 19:29

..
Zadnja izmjena: vulejov; 07 lip 2015, 21:27; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
vulejov
 
Postovi: 104
Pridružen/a: 12 sij 2015, 23:14
Lokacija: Marinkova Bara

Re: VISATON Stella Light

PostPostao/la vasco » 17 sij 2015, 19:17

Stellini driveri nisu AL170 i B80.
Kit za stellu light dode oko 1000 i nesto, a za ovo sta si linkao bi doslo oko 3500. kolko para toliko muzike.

Nadalje, taj navedeni projekt stelle sa al170 i b80 nije visatonov. to je netko radio i okačio na forum ili šta li već
vasco
 
Postovi: 28
Pridružen/a: 20 vel 2014, 00:00

Re: VISATON Stella Light

PostPostao/la vulejov » 17 sij 2015, 21:06

..
Zadnja izmjena: vulejov; 07 lip 2015, 21:27; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
vulejov
 
Postovi: 104
Pridružen/a: 12 sij 2015, 23:14
Lokacija: Marinkova Bara

Re: VISATON Stella Light

PostPostao/la vulejov » 18 sij 2015, 00:16

..
Zadnja izmjena: vulejov; 07 lip 2015, 21:27; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
vulejov
 
Postovi: 104
Pridružen/a: 12 sij 2015, 23:14
Lokacija: Marinkova Bara

Re: VISATON Stella Light

PostPostao/la vasco » 18 sij 2015, 13:33

Fascinantno. Sklopio si super zvucnike.
Prvo, nije ista cijena. Nije problem napraviti bolje zvucnike, pitanje je koliko ce to kostati. Drugo, uopce ne koristis standardne velicine kondenzatora i spula tu, vec proizvoljne.
Lipo si primjetio da sa fr 8 bolje ide w130s, a ne da je b80 prejak za w170. b80 ide super sa dva w170s, i ima takvih projekata.

sami zvucnici nisu problem. Uzmi budžet od 1100 kn i daj bolje rjesenje., toliko kostaju komponente za par stella bez drva. Znam ja da moze bolje. Nije to problem. Nego to onda nije u budzetu za ovaj projekt
vasco
 
Postovi: 28
Pridružen/a: 20 vel 2014, 00:00

Re: VISATON Stella Light [update]

PostPostao/la vasco » 18 sij 2015, 13:54

Evo počelo se lagano raditi.
nabavljen MDF iz bauhausa 250 kn sa dodanim komadom za testiranje.

0-ti dan, priprema terena, napravljen je "stol" za glodanje
slika

Znaci glodanje rupe za w170s.
slika
jednostavno na udaljenost polumjera od glodala probusimo rupu i ide vijak za drvo. glodalo je ispupceno 7 mm. kada pricvrscujemo vijak ostavimo iznad glodala koji mm. dasku rotiramo u smjeru kazaljke na satu i samim time se spusta prema glodalu. minimaln napor za glodalo. Rezultat:
slika
Posto mali promjer koji trazi sirokopojani driver ne mogu izvest na stolu, za to sam pripremio drugi vid stalka za glodalicu. Ovdje je glodalica isto fiksna i okrecem baffle koji je takoder na vijku na drvu ispod glodalice.
slika
Rezultat:
slika
Ovog puta necu sirokopojasni utopiti u drvo znaci bit ce malo ispupcen.

Ne racunamo pripremu 0-ti dan nego samo prvi i drugi dan - sve skupa 7 sati rada do sada.
Zasto sam prvo radio rupe za drivere pa onda sastavljao. Inace tako uvijek radim ali sad je bas bilo nuzno radi furniranja na nacin na koji zelim... nove slike za par dana, a sad rehabilitacija jer san pokupia gripu i fibran....
vasco
 
Postovi: 28
Pridružen/a: 20 vel 2014, 00:00

Re: VISATON Stella Light

PostPostao/la vulejov » 18 sij 2015, 15:12

..
Zadnja izmjena: vulejov; 07 lip 2015, 21:28; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
vulejov
 
Postovi: 104
Pridružen/a: 12 sij 2015, 23:14
Lokacija: Marinkova Bara

Re: VISATON Stella Light

PostPostao/la vasco » 18 sij 2015, 17:26

vulejov je napisao/la:
vasco je napisao/la:Fascinantno. Sklopio si super zvucnike.
Prvo, nije ista cijena. Nije problem napraviti bolje zvucnike, pitanje je koliko ce to kostati. Drugo, uopce ne koristis standardne velicine kondenzatora i spula tu, vec proizvoljne.
Lipo si primjetio da sa fr 8 bolje ide w130s, a ne da je b80 prejak za w170. b80 ide super sa dva w170s, i ima takvih projekata.

sami zvucnici nisu problem. Uzmi budžet od 1100 kn i daj bolje rjesenje., toliko kostaju komponente za par stella bez drva. Znam ja da moze bolje. Nije to problem. Nego to onda nije u budzetu za ovaj projekt


Ne koristim proizvoljne veličine špulni i kondenzatora, nego baš one koje su potrebne, nije ih uopšte problem napraviti.. ako se već trudiš da napraviš zvučnik ne treba da pristaješ na osrednja i polovična rešenja, pogotovo ako to bolje može da se uklopi u budžet..

Evo ti još jeftiniji a sigurno bolji projekat nego sa FRS8..

W170S4_TW6NG.jpg


Ti kao da hoćeš da kažeš da je ovaj projekt bolji od stelle. Klasični dvosistemac vs FAST. Da, vidim, ako je krivulja što ravnija mora da bolje zvuči. To je samo jedan parametar na koji oslanjaš cijelu teoriju. Ipak je to prikaz na jedan W snage. Nadalje, skretnica je kod stele na 200 Hz, a još se čuju "posljedice" skretnice do nekih 500 Hz, na ovom projektu je skretnica na ~1500 Hz, paš tu gdje se čuje sva čar i raskoš širokopojasnih.
I na kraju krajeva, ovaj projekt nije jeftiniji od stelle. TW6NG i FRS8 imaju istu cijenu, a ovdje je skretnica [lol] skuplja i od samih drivera.
vasco
 
Postovi: 28
Pridružen/a: 20 vel 2014, 00:00

Re: VISATON Stella Light [update]

PostPostao/la vulejov » 18 sij 2015, 17:59

..
Zadnja izmjena: vulejov; 07 lip 2015, 21:28; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
vulejov
 
Postovi: 104
Pridružen/a: 12 sij 2015, 23:14
Lokacija: Marinkova Bara

Re: VISATON Stella Light [update]

PostPostao/la vasco » 30 sij 2015, 16:07

Zadnjih par tjedana nikako sjest i postat na forum što se napravilo.
Radio sam možda 15 sati od prošlog posta. sastavljenje su kutije bez prednje i zadnje stranice.
slika

Na prednjoj i stražnjoj stranici je uglodan utor od 3 mm dubine u širini mdf-a 19mm kako bi lijepo sjele stranice i bile čvrste. biti će lijepljene, možda čak i bez tipli, ili eventualno tu i tamo koja tipla.
slika

Sastavljao sam na ovaj teži način jer će prednja i stražnja stranica te postolje biti lakirane, a ostatak je furniran. evo kako izgleda furnirana kutija
slika
slika

Poprilično sam zadovoljan kako je furnirano. Ima par sitnih greškica gdje je kod rezanja furnir pukao, ali ako ne znaš što tražiš ne možešš ni naći. pogotovo sad kada kitam u boji furnira. Rubovi gdje je furnir spojen su super ispali, na jednom mjestu nije drvofix dobro uhvatio što sam naknadno mrvicu odigao furnir, lijepio, peglao i poslije bilo super. Prošlo je evo 6 dana od furniranja i nigdje se nije odignuo, napuhao ili popustio rub.

Znači sav mdf je pripremljen, prednja, zadnja stranica i postolje čekaju lakiranje a kutija drugu ruku laka.
Pitanje je ostalo hoću li sam lakirati drvo ili prepustiti nekom. 2K kit dolazi u najmanjem pakiranju od kila, pa bi bezveze dao 100 i nešto kuna za 0,85 kila kita viška. A opet, bio sam u dva autolakirera i oba su mi odbila lakirat drvo jer nema tu zarade, ne može mi skupo naplatit odnosno ja ne bi pristao na veliku cijenu, a njima se ne da to lakirat za siću. Postupak sam računao kao kod auta- par ruku auto kit i par ruku autolak. Najbolje za MDF. Sa špric kitom u spreju sam radio, on je jednokomponentni, i nakon par tjedana (!) je počela pucati boja jer je kit još radio i sušio se. Ovim postupkom to navodno nije moguće, pa sam zato htio na ovaj način probat. Budemo vidili kako će ispasti.
vasco
 
Postovi: 28
Pridružen/a: 20 vel 2014, 00:00

PrethodnaSljedeća

Natrag na Vaši radovi

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron