Cijevno MC phono pretpojačalo

Ovdje možete objavljivati vaše radove

Re: Cijevno MC phono pretpojačalo

PostPostao/la misterno » 27 tra 2014, 15:38

Pogled na prednju stranu
Privitak/ci
IMAG0279.jpg
IMAG0279.jpg (60.65 KiB) Pogledano 4462 put/a.
misterno
 
Postovi: 43
Pridružen/a: 19 stu 2011, 14:27
Lokacija: Zagreb

Re: Cijevno MC phono pretpojačalo

PostPostao/la misterno » 27 tra 2014, 15:55

Pojačalo je završeno testirano.
Impresije,
Prijatelju sam javio da može doći i poslušati novi uradak,pa ćemo iznova prodiskutirati njegovo vidjenje na DIY.
Pojačalo je prevazišlo sva moja očekivanja.Najviše strahova sam imao oko nivoa noisa.Medjutim pokazalo se bolje i od jednog CARY-a 303 kojeg sam imao prilike slušati.Iako je u ovo pp u nizu sa linijskim pp.također diy,nivo šuma se nije povisio za decibel.Subjektivna procjena u sterilnoj sobi sa uhom na visokotoncu.Pravilno vođenje masa,odabir otpora(na grid stoperima Wishay film,Mills Wire wound na poziciji bleed-era ostalo "RA".kao i potpuno odvajanje PSU-a u drugu kutiju su sigurno doprinijeli.E da tu je i "balanced" pristup catridge-primar trafo-a,koji po znatnom broju literature doprinosi smanjenju šuma.Ja sam imao tu mogućnost da sam najprije birao phono pp,pa onda zvučnicu,a ne obrnuto,što se meni čini logičnim da se dobije idealna impedansa zvučnice na trafo.
Privitak/ci
IMAG0280.jpg
IMAG0280.jpg (110.91 KiB) Pogledano 4462 put/a.
misterno
 
Postovi: 43
Pridružen/a: 19 stu 2011, 14:27
Lokacija: Zagreb

Re: Cijevno MC phono pretpojačalo

PostPostao/la Roko » 27 tra 2014, 19:06

misterno je napisao/la: Neću ovdje prepričavati način rada,iz razloga što na "Diyaudio.com"-His master noise-možete skinuti cijeli tekst zajedno sa šemama,a pisano je tako da može poslužiti kao mali "vodič" pri konstruiranju cijevnog phono.



His Master's Noise ;)

Bravo misterno! :thumbup:
Jako lijepo i uredno! :clap: Što je ostatak sustava ako nije tajna?
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Cijevno MC phono pretpojačalo

PostPostao/la misterno » 28 tra 2014, 09:39

Pozdrav Roko,
Nije tajna: Rega RP6,Ayon CD1,Raysonic SP-120 MK2,Audio Experience-line pp,i još par mojih uradaka.
misterno
 
Postovi: 43
Pridružen/a: 19 stu 2011, 14:27
Lokacija: Zagreb

Prethodna

Natrag na Vaši radovi

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron