PassLabs preamplifier

Ovdje možete objavljivati vaše radove

Re: PassLabs preamplifier

PostPostao/la s@ki » 06 pro 2012, 15:46

izgledom kao fotopapir al pod rukom drugačiji. Čak se i na oko može vidjet da ne upija toner u papir već ga drži na površini.
Isprintaš laserom na njega (ak nemaš doma odradit će sasvim solidno u fotokopiraoni samo reci da stave max kontrast i isključe štednju boje) i peglom prepeglaš na xy površinu.Ja sam u tu svrhu nabavio laminator ili plastifikator koji ima grijanje s obje strane i čvrste gumene valjke te ga preradio da može pojest deblji materijal (par mm..).
To ti se dobro zaljepi i sam to rokneš u vodu. otopi ti se taj nekakav sloj i papir postane sluzav te sklizne dolje.
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: PassLabs preamplifier

PostPostao/la misho » 06 pro 2012, 15:49

Odlicno :). Imam laserski printer. A na poslu i u boji.
---------------------
www.misho.info
Avatar
misho
 
Postovi: 50
Pridružen/a: 02 pro 2012, 00:46
Lokacija: Zagreb

Re: PassLabs preamplifier

PostPostao/la s@ki » 06 pro 2012, 15:53

eto.. naljeti :)
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: PassLabs preamplifier

PostPostao/la misho » 06 pro 2012, 21:58

... the nastavak ...

Stavljanje, lijepljenje i testiranje:

slika

slika

slika

Stig'o ćumur!

Dan:

slika

Noć:

slika

Zalemih izlazne žičice direktno na izvode releja. Samo zato da signal ne ide poganim bakrenim vodovima na tiskanoj pločici.

slika

Napokon je jedan nedostajući izlazni relej pješke stigao iz Kine, pa sam ga postavio, kao i cijelu "output" pločicu. Borim se s nedostatkom prostora u kućištu, pa je sjela uspravno, s primjerenim L profilom. Izlazni činčevi su odmah iza.

slika

Takamisawa san! Subarashii. Shiawase da. Kotoba mo nai wa.
Malo je bučniji od ovih metalnih, ali također malo troši struje dok je aktivan. Stoga nema problema pokretati ga timerom NE555.

Preliminarno postavljeni i Oni:

slika

Ljubi ih deda Žika!

slika

Možda se poigram sa smještanjem, eventualno mali okrugli dihtung sprijeda. Dobro će doći oni za vodovodne instalacije.
Vužžžžgg!

slika

Slijedi uglavljivanje elektronike, kalibracija VU-a, instalacija input selector LED-ica, testiranje sklopova, koji btw rade, samo se nadam da će ovo bez nekakvog primjetnog šuma radit.

... bidne jope ...
---------------------
www.misho.info
Avatar
misho
 
Postovi: 50
Pridružen/a: 02 pro 2012, 00:46
Lokacija: Zagreb

Re: PassLabs preamplifier

PostPostao/la pamook » 06 pro 2012, 22:16

S`aka cast i slava. Odlican kazetas :hail:

moze podpitanje - kako (ce) se kalibrirati VU metri?
....nemoj Sirogojno, ja ću....
Avatar
pamook
 
Postovi: 1007
Pridružen/a: 19 kol 2011, 20:39
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: PassLabs preamplifier

PostPostao/la misho » 06 pro 2012, 22:25

Zahvaljičević :mrgreen:
Kao što rekoh na početku threada "F.ck 6mm tape cassette". Još malo pa će uskrsnut u boljem izdanju.

Kalibrirat ću ih najjednostavnijom metodom, ne baš sasvim točnom: spojit direktno na CD ili DAC, pustiti najglasniji CD koji imam, obično je to elektronika novijih izdanja, i vidjeti da kazaljka ne zalazi previše u crveno područje. Kalibracija se, naravno, vrši okretanjem potenciometra na VU driveru (kojeg još nisam prikazao).

Naime, postoje neke metode točne kalibracije, tipa 1,23V je 0dB itd... No to je lagano gnjavaža, jer mi VU-ove napaja električni sklop, a ne nekakav direktan napon. Mislim, može se, ali daj da malo uživam u mjuzi najprije :phones:
Zadnja izmjena: misho; 07 pro 2012, 01:10; ukupno mijenjano 3 put/a.
---------------------
www.misho.info
Avatar
misho
 
Postovi: 50
Pridružen/a: 02 pro 2012, 00:46
Lokacija: Zagreb

Re: PassLabs preamplifier

PostPostao/la Khadgar2007 » 06 pro 2012, 23:55

Vu metri su :hail: :hail: :hail: :hail: :hail: ^100 . Pa di si ih uspio popaliti ne da su super nego stavio bi ih i na gramofon samo da sjede i izgledaju izvrsno.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: PassLabs preamplifier

PostPostao/la misho » 07 pro 2012, 00:15

Popalio ih, naravno, sa Ebaya. Radi se o NISSEI tajvanskim VU metrima. Originali su. 2 komada za 22$.
http://www.ebay.com/itm/140454866800

Treba biti pažljiv jer se vrlo lako zamijene sa onima koji su FAKE. Kao recimo ovaj:
http://www.ebay.com/itm/Analog-Panel-VU ... 19d501976f

Pokušavam naći sliku koja točno opisuje u čemu je razlika. Razlika je u sitnim detaljima.

EDIT: evo u čemu je razlika:
slika
---------------------
www.misho.info
Avatar
misho
 
Postovi: 50
Pridružen/a: 02 pro 2012, 00:46
Lokacija: Zagreb

Re: PassLabs preamplifier

PostPostao/la Khadgar2007 » 07 pro 2012, 00:59

I cijena im je mogu reći odlična. 22 dolarčina za par je super,a i poštarina nije skupa. Kada dovršim B1 buffer meni se čini da ću ih dodati na prednju ploču.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: PassLabs preamplifier

PostPostao/la misho » 07 pro 2012, 01:07

Dodaj :). Trebat će ti i VU driver. Najjednostavnije je kupit gotov sklop sa Ebaya, cca 17$. Samo također trebaš pripaziti jer uvaljuju te drivere pokretane OP-om (DIP8). Navodno su najbolji driveri sa TA7318 (SIL8) čipcem.

Ja piknuo ovaj:
http://www.ebay.com/itm/221130087032

Hint za VU drivere (negdje pročitao): potrebno ih je spojiti na zaseban trafo. Dakle ne uzimati struju sa trafo-a koji "ganja" (pre)amp.
Meni to radi mali trafo od 12V.
---------------------
www.misho.info
Avatar
misho
 
Postovi: 50
Pridružen/a: 02 pro 2012, 00:46
Lokacija: Zagreb

PrethodnaSljedeća

Natrag na Vaši radovi

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron