Phoenix EL84-SE

Ovdje možete objavljivati vaše radove

Re: Phoenix EL84-SE

PostPostao/la zuzi » 21 lip 2011, 13:59

Les Faul,ja se tebi trebam ispričati na mojoj brzopletosti. Ma naravno da nije ista, samo drajverski dio je isti okolina izlazne cijevi je drugačija i katodni otporinik je drugi. U grubo koncept sa ovom cijevi i onako postavljenom povratnom vezom a izlazna cijev je dobila otprilike što zahtijeva. Još jednom moje isprike.
Think pozitiv stay negativ
Avatar
zuzi
 
Postovi: 387
Pridružen/a: 04 svi 2011, 10:52

Re: Phoenix EL84-SE

PostPostao/la LesFaul » 21 lip 2011, 14:04

Ma sve 5, nema potrebe, pretpostavka je ionako uvijek bila majka svih zayeba. Ako uhvatis vremena editiraj shemu i okaci na forum da se nadje ako neko trazi. Ukljucujuci i mene, svak ko je rastavio 3-4 RR radia i TV-a ima sve potrebno za slozit ovaj amp.
Hebeš ampa ak' je bez lampa!
Avatar
LesFaul
 
Postovi: 567
Pridružen/a: 06 svi 2011, 09:41
Lokacija: Sydväst

Re: Phoenix EL84-SE

PostPostao/la zuzi » 21 lip 2011, 14:13

Pa zapravo to je i osnovni motiv izrade oba ova ampa. Jedina shema koju sam vidio na netu a da koristi ECH81 je bila ta.Cijevi imam, pogotovo drajvere svake fele uključivši i neraspakirane TFK. Što se tiče ilimznove primjedbe da skinem onu diodu nisam to napravio iz jednostavnog razloga jer se ionako previše puta ne držim shema, pa reko hajde ovaj projekt neka bude što bliže izvorniku.
O tim stoperskim diodama je u okviru STC pojačala napisano brdo toga što je za mene u sferi tajnih jezika a ne razumijevanja. Inače STC ampovi su dobra stvar, radili smo ih u Vž dosta nakon što je članak objavljen u Svijetu elektronike.
Inače kod ovog s PL84 me je tri tjedna yebao brum. Nakon slaganja ispravljača ovako i onako dokučio sam da je izvor u napajanju izlaznih cijevi i konačno sam riješio brum na način da anodni napon filtriram sa 10mf elna,prigušnica 20H,100 mf (nepoznata firma),150 ohma i na kraju 470 mf nicihon.
Think pozitiv stay negativ
Avatar
zuzi
 
Postovi: 387
Pridružen/a: 04 svi 2011, 10:52

Prethodna

Natrag na Vaši radovi

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.

cron