U potrazi sam za ....

U potrazi sam za ....

PostPostao/la elvis » 22 svi 2011, 22:12

Pozdrav svima,

Znači u potrazi sam za jednim Lorenz driverom. Na žalost nemam puno informacja o istom. Uglavnom 16 oma, 12", košara boje starog zlata ili tako nešto, keramički magnet. Primjerak sa slike izvađen je iz starog Iskra 16mm projektora. Ako kojim slučajem netko ima jedan ovakav primjerak i voljan ga se odreći za primjerenu naknadu svakako neka mi se javi. Naravno ako kojim slučajem naletite na kakvu online prodaju (ebay) bio iznimno zahvalan za takvu informaciju. Puno hvala unaprijed.

DIY forever :)
Privitak/ci
IMG_0564.JPG
IMG_0561.JPG
IMG_0560.JPG
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: U potrazi sam za ....

PostPostao/la zerowaf » 22 svi 2011, 22:34

Pozdrav Elvis!
Ne znam gdje bi mogao nabaviti, ali ako ne znaš točan naziv drivera procunjaj ovdje: http://www.german-vintage-loudspeakers.com/
Možda ga ugledaš, pa ćeš znati i točano ime i olakšati si potragu.
"Čvrsto vjerujem u pravilo kompenzacije.
Istinite nagrade su uvijek u razmjeru
s radom i žrtvama."
-Nikola Tesla-
Avatar
zerowaf
 
Postovi: 108
Pridružen/a: 06 svi 2011, 11:37
Lokacija: Novska

Re: U potrazi sam za ....

PostPostao/la elvis » 23 svi 2011, 09:21

Hvala na preporuci zerowaf. Na žaost na tom linku su predstavljeni generacijski značajno stariji zvučnici, pa nisam pronašao ništa korisno. Moja procjena za ovog Lorenza je da datira iz drugog dijela sedamdesetih ili ranih osamdesetih. Zvučnik je kandidat za moj OB projekt. Naime vrlo teško je naći dobar 12" driver za srednjetonsko područve, a ovaj se ponaša odlično. Na OB-ima volim koristiti velike srednjotonce jer je disperzija zvuka sa takvih drivera fantsatična, no ponovljam u pravili ti 12" driveri imaju i dosta mana... pa u na slušnom testu odmah padnu na ispitu. Ovaj Lorenz ako bi ga pronašao bi mogao okončati moju potragu.
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: U potrazi sam za ....

PostPostao/la LesFaul » 23 svi 2011, 10:02

Sto ce ti uopce drugi zvucnik? Pravi DIY-eri slusaju mono, stereo je ionako prevara i izmisljotina svjetskih korporacija... Uostalom, bolje bi ti bilo da stedis za kvalitetne kablove. :mrgreen:
Hebeš ampa ak' je bez lampa!
Avatar
LesFaul
 
Postovi: 567
Pridružen/a: 06 svi 2011, 09:41
Lokacija: Sydväst

Re: U potrazi sam za ....

PostPostao/la Dean » 23 svi 2011, 10:11

Ima stereo veze sa Coca-colom i Djed Mrazom? :lol:
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13

Re: U potrazi sam za ....

PostPostao/la elvis » 23 svi 2011, 11:55

LesFaul je napisao/la:Sto ce ti uopce drugi zvucnik? Pravi DIY-eri slusaju mono, stereo je ionako prevara i izmisljotina svjetskih korporacija... Uostalom, bolje bi ti bilo da stedis za kvalitetne kablove. :mrgreen:


He he, mono veliš, e to mi nije pao na pamet. Ako budem raditi nekakav OB set za HT, trebati će mi centar i eto kompromisnog rješenja. :). Mono umjesto sterea.. a što ja znam, zuzi bi rekao "sasvim prihvatljivo", a ja se još borim protiv tog "downgradea" ili možda bolje reći "upgradea", no znam da mu ne mogu pobjeći, prije ili kasnije mono će doći na red :). Ako ne nabavim drugi driver, ostavljam ovaj na policu, konzerviram, a tamo negdje 2016. godine mislim da ću biti spreman za mono, to je prirodan tijek događaja jeli....

Štednja za kablove... hm hm,vidiš, i to bi mogao :). Nabaviti ću nekakav "Deep dark GT twin abyss cable" pa neka se sve puši. Strah me samo da me ne usisa kroz zvučnike, no vezati ću se za radijator, pa ću onda pritisnuti "paly". :)
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: U potrazi sam za ....

PostPostao/la zerowaf » 23 svi 2011, 11:57

Elvis, nadam se da ćeš negdje naići na isto takav!
LesFaul, :lol: Za pedesetak godina će se pričati otprilike ovako: "Pravi DIY-eri slušaju 5.1, zato što je 29.1 ionako prevara i izmišljotina svjetskih korporacija... :lol:
"Čvrsto vjerujem u pravilo kompenzacije.
Istinite nagrade su uvijek u razmjeru
s radom i žrtvama."
-Nikola Tesla-
Avatar
zerowaf
 
Postovi: 108
Pridružen/a: 06 svi 2011, 11:37
Lokacija: Novska

Re: U potrazi sam za ....

PostPostao/la sveti » 25 svi 2011, 10:34

Molim lijepo, možda ima tko višak subtanjura za thorens bilo koji,svi su isti ili slični.Imamo problem sa iskrivljenom osovinom istoga pa sve malo talasa.Može i savjet koko to izravnati.
hvala
sveti
 
Postovi: 90
Pridružen/a: 04 svi 2011, 19:29

Re: U potrazi sam za ....

PostPostao/la Roko » 26 svi 2011, 11:31

Tema premještena u podforum "U potrazi sam za..." ;)
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: U potrazi sam za ....

PostPostao/la zuzi » 26 svi 2011, 11:52

@Elvis
Maloprije sam zvao jednog žarulaša koji ima "brata" tvom Shaub Lorenzu ali veli da ga ne želi prodati. Izgleda da ćete obojica morati preći na mono osim ako se jedan od vas ne predomisli. Moj žarulaš naravno hoće kupiti tvog ali ga ti vjerojatno ne želiš porodati. Eto - mono je rješenje za sve vaše probleme.
Think pozitiv stay negativ
Avatar
zuzi
 
Postovi: 387
Pridružen/a: 04 svi 2011, 10:52

Sljedeća

Natrag na U potrazi sam za...

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.