DIY Zvučnički kabeli - gde naći J-Y(ST)Y 2x12x0,8 mm

DIY Zvučnički kabeli - gde naći J-Y(ST)Y 2x12x0,8 mm

PostPostao/la Notax » 26 srp 2013, 15:46

Mnogima je poznat članak by Jurica:http://www.audiofil.net/how_news_item.asp?NewsID=34

Nisam verovao da će biti toliki problem pronaći odgovarajući J-Y(ST)Y kabel 2x12x0,8 mm. I iz razloga što ovde postoje 2 proizvođača: Novkabel i FKS. Ko bi rekao? I to se razvuklo sada već godinu dana.
Ovde u BG-u i Srbiji je jako teško naći bilo koji telefonac, naročito na malu količinu. Rade sa njima na veliko samo građevina i Pošta.

Da li kod vas u HR može da se nađe ovaj kabel po radnjama, pa da probam da ga dopremim?
E=mC^2 +/-3dB
Avatar
Notax
 
Postovi: 29
Pridružen/a: 10 ruj 2012, 18:14
Lokacija: Tasmanija

Re: DIY Zvučnički kabeli - gde naći J-Y(ST)Y 2x12x0,8 mm

PostPostao/la Roko » 26 srp 2013, 16:38

Pred nekoliko godina, dok sam još imao volje igrati se sa žicama, kupovao sam ga u Elektomaterijalu Rijeka, kasnije ga je imala na lageru i trgovina NEC u Zd, a čini mi se i Pevec.
Ako imaš nekoga u nekom od gradova koji ti je bliže Bg, (recimo Osijek i sl.), može ti ga naručiti i iz Conrada
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: DIY Zvučnički kabeli - gde naći J-Y(ST)Y 2x12x0,8 mm

PostPostao/la Notax » 27 srp 2013, 15:58

Hvala puno za ovaj link. :thumbup: Ubeležio ga da imam za ubuduće, možda i za druge neke stvari.

Videt ću još par mogućnosti ovde, a ako ne, onda nabavka preko Conrad-a. Ili ako neko nailazi da dobaci, ili sa njima direktno ako mogu nekako da platim pa da šalju poštom.

edit: A, joj, kakva pošta, kada smo sada EU i non-EU, zalepit će se biroktate i carina i tajna služba......
E=mC^2 +/-3dB
Avatar
Notax
 
Postovi: 29
Pridružen/a: 10 ruj 2012, 18:14
Lokacija: Tasmanija

Re: DIY Zvučnički kabeli - gde naći J-Y(ST)Y 2x12x0,8 mm

PostPostao/la Backo » 28 srp 2013, 11:08

..ja sam ga uvijek bio kupovao u Merkur trgovini i jedino tamo ga je znalo biti u zadnje dvi god.
Avatar
Backo
 
Postovi: 317
Pridružen/a: 19 srp 2011, 23:07
Lokacija: Zadar

Re: DIY Zvučnički kabeli - gde naći J-Y(ST)Y 2x12x0,8 mm

PostPostao/la Mate » 31 srp 2013, 00:10

Notax je napisao/la:Mnogima je poznat članak by Jurica:http://www.audiofil.net/how_news_item.asp?NewsID=34

Nisam verovao da će biti toliki problem pronaći odgovarajući J-Y(ST)Y kabel 2x12x0,8 mm. I iz razloga što ovde postoje 2 proizvođača: Novkabel i FKS. Ko bi rekao? I to se razvuklo sada već godinu dana.
Ovde u BG-u i Srbiji je jako teško naći bilo koji telefonac, naročito na malu količinu. Rade sa njima na veliko samo građevina i Pošta.

Da li kod vas u HR može da se nađe ovaj kabel po radnjama, pa da probam da ga dopremim?

žali se Jurici. On je napisao da je "lako dobavljiv" jedan od kriterija :D
Šalu na stranu. Zašto zapeti za taj jedan tip kabela? Tebi u biti treba žica koja je 0,8, pa može iz bilo kojeg telefonskog kabela. Konstrukcija, tj jest same parice su manje vište istoi građene. Bakar i neki polietilen okolo. Uobičajeni i najčešće korišćeni u neko vrijeme, razni samonosivi kabeli. Vjerujem da ih se može naći relativno lako. U dvorištima Telekoma ili na otpadima.
Jedina je mana što ih je poprilično teško blankirati. Tu je i ta sajla koju treba odvojiti prvu.
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Re: DIY Zvučnički kabeli - gde naći J-Y(ST)Y 2x12x0,8 mm

PostPostao/la Notax » 02 kol 2013, 21:49

Mate je napisao/la:Jedina je mana što ih je poprilično teško blankirati. Tu je i ta sajla koju treba odvojiti prvu.


U tome i jeste stvar. Hteo sam taj kabel da bih se manje gnjavio oko ovih stavki, jer je u J-Y(ST)Y kabelu to sve upakovano.
Treba ga samo rasturiti i koristiti i žice (u pravom broju), foliju sa Al i Cu žica preko tog screen-a. Sve je tu....a na kraju nije ništa tu... :lol:

P.S. Poslao sam Jurici PM preko audiofila, ali ne odgovara...valjda je na odmoru...
E=mC^2 +/-3dB
Avatar
Notax
 
Postovi: 29
Pridružen/a: 10 ruj 2012, 18:14
Lokacija: Tasmanija


Natrag na U potrazi sam za...

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron