UNI-T UT612

Stalci, kabeli, podloge...

Re: UNI-T UT612

PostPostao/la micro » 17 ožu 2013, 16:30

Khadgar2007 je napisao/la:Evo još jedne "teme" koju otvaram vezano uz LC,ESR i slično mjerenje. Danas kada sam otvorio ebay i išao malo gledati kakvih dotičnih instrumentića ima naletio sam na ovaj iz naslova. Budući da planiram kad tad uzeti LC i ESR metar pomislio sam da bi bilo zgodno da imam to u jednom instrumentu pa me zanima jel se netko od forumaša igrao sa ovim.
Ako ću kupovati odvojeno već imam favorita/e barem ča se LC metra tiče a za ESR nisam još siguran tako da bi ovdje molio osvrt na instrument koji sve to ima zajedno.

edit:
jeftinije je da uzmem dva odvojena i možda čak i kvalitetnije jer imaju veći opseg mjerenja od ovoga tako da ako netko predloži da zaboravim "univerzalca" drage volje zaboravljam. hihi


Ako nije u kategoriji MASTECH MS5308 bolje ga zaobidji, imam neki jeftiniji uni t lcr koji vise zbunjuje nego sto pomaze.

http://www.youtube.com/watch?v=9el9mW5woSM
micro
 
Postovi: 178
Pridružen/a: 17 srp 2011, 14:42

Re: UNI-T UT612

PostPostao/la Khadgar2007 » 17 ožu 2013, 16:34

pamook je napisao/la:
znas i sam kako to ide kod kineza - cijena uredjaja = 1, ako je u kutiji cijena = x2, ako ces jos i krokodilke cijena = x3, nedaoBoh da hoces i retail kutiju, e to ce te tek kostati...


Znači blago rečeno isti k**** drugo pakiranje. Uzeo ja golu pločicu ili uređaj u kutiji više manje će biti ista elektronika unutra?
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: UNI-T UT612

PostPostao/la audio kutak » 17 ožu 2013, 16:40

pamook je napisao/la:kad smo vec kotoga, je vako nesto ima smisla utrosit tventi bax?

http://www.ebay.com/itm/181072328533?ss ... 1423.l2649

vecinom kao ESR metar?


pogledaj malo bolje, ima više varijanti na ebayu, mjere i veći kapacitet od ovog na linku koji ide samo do 2000 uF ;)
Jedan trenutak sreće vrijedi tisuću godina slave
Avatar
audio kutak
 
Postovi: 1118
Pridružen/a: 21 tra 2012, 21:18
Lokacija: VG

Re: UNI-T UT612

PostPostao/la pamook » 17 ožu 2013, 17:00

Khadgar2007 je napisao/la:
pamook je napisao/la:
znas i sam kako to ide kod kineza - cijena uredjaja = 1, ako je u kutiji cijena = x2, ako ces jos i krokodilke cijena = x3, nedaoBoh da hoces i retail kutiju, e to ce te tek kostati...


Znači blago rečeno isti k**** drugo pakiranje. Uzeo ja golu pločicu ili uređaj u kutiji više manje će biti ista elektronika unutra?


a gle, nije u kamen zapisano, ali rekao bih da je tako u dosta slucajeva... a kako nisi stranac u DIY vodama, ugradis u neku vlastitu kutijicu i mir :P

- kutak - vidjeh da ima, ovaj mi je bio ostavljen u watch list-i pa mi je bilo najbrze nabaciti taj link... kad bude vrijeme kupovine, onda se pazljivije cita, ovako se "samo slike gledaju" :D
....nemoj Sirogojno, ja ću....
Avatar
pamook
 
Postovi: 1007
Pridružen/a: 19 kol 2011, 20:39
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: UNI-T UT612

PostPostao/la Khadgar2007 » 17 ožu 2013, 17:06

Nisam stranac u DIY vodama ali jesam na ebayu. Mogu na prste ruke nabrojati sve moje narudžbe u zadnje 3 godine. Znači idemo potrošiti tih 20 dolarčina za ESR i 35$ za onaj LC metar koji ima Tomek(taj provjereno valja :ugeek: )
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: UNI-T UT612

PostPostao/la Khadgar2007 » 18 ožu 2013, 17:48

Naručen onaj ESR koji je Dean spominjao, kada stigne javim jel to ča valja... Naručio sam i LC metar koji Tom ima pa ima da mjerimo sve u šesnaest kada stigne. :P
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: UNI-T UT612

PostPostao/la Dean » 18 ožu 2013, 21:35

Khadgar2007 je napisao/la:Naručen onaj ESR koji je Dean spominjao, kada stigne javim jel to ča valja... Naručio sam i LC metar koji Tom ima pa ima da mjerimo sve u šesnaest kada stigne. :P

Ima se, pa se može ! :mrgreen:
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13

Re: UNI-T UT612

PostPostao/la Khadgar2007 » 18 ožu 2013, 21:38

Nema se pa se ide na jeftilen. :lol: barem ča se ESR tiče. Htio sam neki u kutiji kakav sam imao na poslu i koji može da mjeri kondove dok su zalemljeni(ili barem kaže da može) ali ajde da probamo za početak nešto jeftino, osim toga kakav bi bio DIYer da ne stavim to u vlastitu kutiju. Ne znam koliko je veliko ali imam par onih kutija od antenskih pretpojačala čija se stranica klizno vadi van, taman sam si rekao savršeno(ako stane).
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: UNI-T UT612

PostPostao/la NINO.S » 18 ožu 2013, 23:37

Što ga ti dereš
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Gdje ima još tih mikseta

pozdrav :admin:
NINO.S
 
Postovi: 178
Pridružen/a: 06 svi 2011, 10:00
Lokacija: Karin Kutina

Re: UNI-T UT612

PostPostao/la Khadgar2007 » 19 ožu 2013, 01:55

ne derem ja ništa...naplatio čovjeku 100kn. neka lova je kapnula od povremenog posla kojeg imam( postavljanje razglasa po raznoraznim konferencijama i sl.) pa rekoh bolje ulagati u malo instrumentarija nego u hobi.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

PrethodnaSljedeća

Natrag na Pomagala

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.