Alat

Re: Alat

PostPostao/la Dean » 27 kol 2012, 23:56

Us6a rules :hail:
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13

Re: Alat

PostPostao/la tom_hifi » 07 stu 2012, 12:07

U potrazi sam, za koliko toliko, dobrom lemnom stanicom s podešavanjem temperature. Nemam za neku kvalitetniju Weller ili Ersa, pa ono, tražim nešto do 100E. To je neka gornja granica.

Zasad mi se ova čini kao donekle dobar izbor:

http://www.njuskalo.hr/elektronski-ured ... as-6124793

Dosad sam radio s najobičnijom 30W lemilicom koja je zadovoljavala sve moje potrebe, ali eto, postajem zahtjevniji :)

Može koji savjet?
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: Alat

PostPostao/la pamook » 07 stu 2012, 13:10

imao sam malog kineza sa Arizone od 40KM i radio je godinama (ok, ne lemim bas toliko) pa se u nekom momentu raspala rucka... vrhovi dostupni i jeftini (ebay)... nabavio rucku ali pogresnu, pregorila stanica, bacio :oops:

dao se u potragu za necim srednje cijene - uzeo u Melcompu ovu ZD937, uzeo odmah i nekoliko vrhova ali jedino sam radio izmjenu zbog dimenzija (ovaj sto dolazi sa ruckom je malo deblji nego sto nama vecinom treba, uzeo tanji vrh i mir)

http://www.melcomp.hr/katalog/index.cgi?A=D&ID=PIA-8230

odi na njihov katalog, upisi pod search "lemna stanica" i dobis nekoliko verzija, razlicite cijene naravno... meni se ova 937 do sada pokazala kao odlicna kupnja (za moje potrebe) :thumbup:
....nemoj Sirogojno, ja ću....
Avatar
pamook
 
Postovi: 1007
Pridružen/a: 19 kol 2011, 20:39
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Alat

PostPostao/la tom_hifi » 07 stu 2012, 13:13

Hvala na savjetu!

Da budem iskren, i diy_ch33ta mi je tu preporučio. Moguće da ću tu i kupiti.
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: Alat

PostPostao/la audio kutak » 07 stu 2012, 14:56

pamook je napisao/la:imao sam malog kineza sa Arizone od 40KM i radio je godinama (ok, ne lemim bas toliko) pa se u nekom momentu raspala rucka... vrhovi dostupni i jeftini (ebay)... nabavio rucku ali pogresnu, pregorila stanica, bacio :oops:

dao se u potragu za necim srednje cijene - uzeo u Melcompu ovu ZD937, uzeo odmah i nekoliko vrhova ali jedino sam radio izmjenu zbog dimenzija (ovaj sto dolazi sa ruckom je malo deblji nego sto nama vecinom treba, uzeo tanji vrh i mir)

http://www.melcomp.hr/katalog/index.cgi?A=D&ID=PIA-8230

odi na njihov katalog, upisi pod search "lemna stanica" i dobis nekoliko verzija, razlicite cijene naravno... meni se ova 937 do sada pokazala kao odlicna kupnja (za moje potrebe) :thumbup:


na par drugih mjesta sam čuo ljude da preporučuju tu sa žutim držačem tak da ću i ja sličnu nabaviti, ako ne i tu....
mojoj punoljetnoj lemilici nažalost nema spasa jer nemrem naći vrhove za nju.... :(
Jedan trenutak sreće vrijedi tisuću godina slave
Avatar
audio kutak
 
Postovi: 1118
Pridružen/a: 21 tra 2012, 21:18
Lokacija: VG

Re: Alat

PostPostao/la diy_ch33ta » 07 stu 2012, 15:39

pamook je napisao/la:http://www.melcomp.hr/katalog/index.cgi?A=D&ID=PIA-8230

odi na njihov katalog, upisi pod search "lemna stanica" i dobis nekoliko verzija, razlicite cijene naravno... meni se ova 937 do sada pokazala kao odlicna kupnja (za moje potrebe) :thumbup:


tom_hifi je napisao/la:Hvala na savjetu!

Da budem iskren, i diy_ch33ta mi je tu preporučio. Moguće da ću tu i kupiti.

Kak se veli - Great minds think alike. ;)

Ja imam vec godinama ZD-912 lemnu stanicu i mogu rec da sam hebeno zadovoljan.
Je da je "made in china" ali znaju i kinezi tu i tam slozit nekaj kak se spada :D
Regulacija temperature je odlicna, vrhovi su isto dobri, imam set kaj je doso s lemilicom, niti crtice na njima - ko novi...
Po meni - best buy lemne stanice :thumbup:
Avatar
diy_ch33ta
 
Postovi: 133
Pridružen/a: 03 sij 2012, 15:47
Lokacija: Samobor

Re: Alat

PostPostao/la Edison » 07 stu 2012, 16:51

Meni je pregorio grijac u Wellerici, a u Chipoteci ga vec neko vrijeme nemaju. Morao sam naci alternativno rjesenje. Uzeo sam tu kinesku sa zutom ruckom. Dobro radi, ali mi je nakon godinu dana pregorila rucka, valjda opet grijec, nisam ni istrazivao. Imam rezervnu rucku, a neki dan sam kupio jos jednu, 68 kn. Ja dosta lemim pa nek se nadje...

Vrhovi se ne trose brzo, dobro lemi, temperaturu drzi... Jedina mana je ona zuta plastika na rucki, odljepi se pa seta. Vec sam jednom lijepio, a trebao bih opet...
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar
Edison
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 04 svi 2011, 21:32
Lokacija: Rijeka

Re: Alat

PostPostao/la tom_hifi » 07 stu 2012, 17:57

Odlično, pametnom dosta. Kupit ću je.

Hvala na savjetima.
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: Alat

PostPostao/la pamook » 07 stu 2012, 20:18

Edison je napisao/la:......Jedina mana je ona zuta plastika na rucki, odljepi se pa seta. Vec sam jednom lijepio, a trebao bih opet...


je, i meni ide na zivce, to je komad silikonske gumene navlake koji non stop zavrsi gore prema kablu :lol:
....nemoj Sirogojno, ja ću....
Avatar
pamook
 
Postovi: 1007
Pridružen/a: 19 kol 2011, 20:39
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Prethodna

Natrag na Za početnike

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron