Mali trikovi

Re: Mali trikovi

PostPostao/la tom_hifi » 18 sij 2013, 11:10

audio kutak je napisao/la:jel ti draže kada nešto sam sklopiš ili kada ti drugi pomognu? mislim da je uzbuđenje u prvom slučaju puno veće...


Da, veće uzbuđenje, ali te može i više koštati nakraju, a moliš boga da te košta više vremena, a ne novaca :lol:

Uglavnom, pripaziš kod izgradnje, ne žuriš, sve provjeriš tri puta, čak i više. Ja sam, uz harkonenove smjernica i sonny-eve slike skužio baš sve kaj se tiče DAH-1. A mislim da će mi sad puno lakše biti napraviti GM-70, bez obzira kaj se priča o puno zahtjevnijem projektu. Malo više pažnje oko izolacija, vođenja žica, ali mislim da je to financijski puno zahtjevniji projekat, nego što se tiče same izvedbe.
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: Mali trikovi

PostPostao/la Dean » 02 vel 2013, 18:01

Nema veze sa elektronikom, ali se može svrstati u "male trikove"...
Trebao sam zaljepiti stupiče u kutove zvučne kutije. Stupiči su 16 x 16 milimetara i dugačke oko 6 centimetara. Nezgodno je bilo stezati ih stegama.

Trik:

Ispilio sam od tankog forexa letvice šire nego je razmak između stupiča. Može poslužiti i plexi, tanke letvice pa čak i elastični lim.
Stupiče sam namazao ljepilom i stavio po dvije letvice drže letvicu. Kako su letvice veče od razmaka između stupiča, njihova elastičnost je dovoljna da pritisne stupič u kutove kutije..

eto....

slika

slika
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13

Re: Mali trikovi

PostPostao/la audio kutak » 02 vel 2013, 19:47

Dean je napisao/la:Nema veze sa elektronikom, ali se može svrstati u "male trikove"...
Trebao sam zaljepiti stupiče u kutove zvučne kutije. Stupiči su 16 x 16 milimetara i dugačke oko 6 centimetara. Nezgodno je bilo stezati ih stegama.

Trik:

Ispilio sam od tankog forexa letvice šire nego je razmak između stupiča. Može poslužiti i plexi, tanke letvice pa čak i elastični lim.
Stupiče sam namazao ljepilom i stavio po dvije letvice drže letvicu. Kako su letvice veče od razmaka između stupiča, njihova elastičnost je dovoljna da pritisne stupič u kutove kutije..

eto....


a ja mislio da su to neki specijalni antirezonantni elementi :mrgreen:
Jedan trenutak sreće vrijedi tisuću godina slave
Avatar
audio kutak
 
Postovi: 1118
Pridružen/a: 21 tra 2012, 21:18
Lokacija: VG

Prethodna

Natrag na Za početnike

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron