Izrada tiskanih pločica

Re: Izrada tiskanih pločica

PostPostao/la Khadgar2007 » 02 vel 2013, 02:22

bah,ljudi pokupovali izgleda...
A možda jesam blebnuo ali nikada nisam vidio plastifikator u životu a kamoli ga držao u ruci pa me zanimalo jel se da manje više svaki prepraviti ili je jednostavno napravljen da može samo gutati debljinu papira+folije.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Izrada tiskanih pločica

PostPostao/la sonny » 02 vel 2013, 13:18

NE...
Traži neki kvalitetniji...
Što bi značilo da ga moraš raskopati...
Ja sam kupio jedan u Lidlu za probu...
Imao je grijače i gore i dolje, ali je imao i termoprekidač na cca 120-130°C...
Što je bilo premalo za rastopiti toner...
Negdje sam pročitao informaciju o cca 170°C za topljenje tonera...
Kad sam izbacio termoprekidač, onda je izgorio termoosigurač podešen negdje vrlo blizu 170°C :D
Kad sam i njega izbacio, onda je temperatura jednostavno bila previsoka za plastične nosače gumenih valjaka...
Pa su se jednostavno istopili :D

Negdje ga ( valjda ) još imam u dijelovima...
Razmišljao sam napraviti metalne nosače valjaka, al' onda je uletio s@ki s pločicama pa sam jednostavno - odustao od svega...
A nekad je ovdje bilo dobro.......... Šteta.......
sonny
 
Postovi: 1203
Pridružen/a: 20 kol 2011, 18:36

Re: Izrada tiskanih pločica

PostPostao/la Khadgar2007 » 02 vel 2013, 13:36

Ne treba mi to za toner,ne bi se baktao sa tim načinom izrade pločica niti u ludilu. :lol: Već mi treba za stavljanje solder-maske iliti zelene zaštite.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Izrada tiskanih pločica

PostPostao/la sonny » 02 vel 2013, 13:49

Pa onda tako postavi pitanje ;)
Bitno da druge grdiš oko njihovih odgovora...
A nekad je ovdje bilo dobro.......... Šteta.......
sonny
 
Postovi: 1203
Pridružen/a: 20 kol 2011, 18:36

Re: Izrada tiskanih pločica

PostPostao/la pamook » 05 vel 2013, 10:29

a jel netko razmisljao/vidio/probao preradit fuser iz laserskog printera za ovu svrhu? vjerojatno bi se dalo rijesit da se valjci sporije vrte, a temperatura je tu?
....nemoj Sirogojno, ja ću....
Avatar
pamook
 
Postovi: 1007
Pridružen/a: 19 kol 2011, 20:39
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Izrada tiskanih pločica

PostPostao/la Khadgar2007 » 05 vel 2013, 12:32

iskreno nisam razmišljao jer ne znam kolika je temperatura u printeru. Za to bi trebalo malo više diy mehanike sigurno ali možda ne bi bilo loše za razmotriti.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Izrada tiskanih pločica

PostPostao/la audio kutak » 05 vel 2013, 12:46

pamook je napisao/la:a jel netko razmisljao/vidio/probao preradit fuser iz laserskog printera za ovu svrhu? vjerojatno bi se dalo rijesit da se valjci sporije vrte, a temperatura je tu?

nisam vidio laserske ali sam vidio dosta prerađenih tintnih pisača za crtati pločice.... samo se druga tinta koristi...
Jedan trenutak sreće vrijedi tisuću godina slave
Avatar
audio kutak
 
Postovi: 1118
Pridružen/a: 21 tra 2012, 21:18
Lokacija: VG

Prethodna

Natrag na Za početnike

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron