Molim pomoć u vezi CD player-a

Dogradnja tvorničkih uređaja

Molim pomoć u vezi CD player-a

PostPostao/la zjerneic » 12 stu 2013, 20:18

Tko mi može pomoći sa nekim modifikacijama CD player-a. Sam se ne usudim.
Radi se o skidanju OPA i stavljanju dip8 konektora, te o ugradnji low jitter clock-a.
Svakakvi dogovori su mogući.
zjerneic
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 21 ožu 2013, 10:12
Lokacija: Zabok

Re: Molim pomoć u vezi CD player-a

PostPostao/la zjerneic » 14 stu 2013, 22:16

Molim administratora da temu prebaci u Tweak, i još molim pomoć. Nitko iz zagorja spretan s lemilicom?
zjerneic
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 21 ožu 2013, 10:12
Lokacija: Zabok

Re: Molim pomoć u vezi CD player-a

PostPostao/la Roko » 14 stu 2013, 23:51

Premješteno. ;)
A što se pomoći tiče, možda bi pomoglo da daš još malo podataka (napr. o kojem se konkretno playeru radi, sa čim trenutno nisi zadovoljan, što se točno želi postići tweakanjem itd...)
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Molim pomoć u vezi CD player-a

PostPostao/la zjerneic » 15 stu 2013, 20:10

Radi se Audioanalogue-u Paganini, prva verzija. Stvar je u tom da je sve na jednoj ploči, a nikad nisam skidao transport i lemio (odljemljivao) po tvorničkoj ploči.
Ne znam što ću dobiti ali treba mi dip8 da probam upiknut nešto ovakvo:
http://www.newclassd.com/index.php?page=55 ili neki drugi opamp i novi clock.
U biti mi treba neka promjena jer cd je kod mene 15 godina (za noviji love nemam).
Slika cd player-a iznutra:
http://www.hifishock.org/picture.php/74 ... cd_players
zjerneic
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 21 ožu 2013, 10:12
Lokacija: Zabok

Re: Molim pomoć u vezi CD player-a

PostPostao/la zbotic » 16 stu 2013, 08:56

Uh, zajeban player.

Nekada davno sam ga malo proučavao i predlažem da osim clocka ne diraš ništa drugo. Radi se o playeru koji je znalački napravljen, a opamp kojeg želiš mijenjati je TLE2071 koji već spada u kategoriju modernih i kvalitetnih opampova. U ovom slučaju radije bih eksperimentirao sa nekim Lundahl izlaznim transformatorom umjesto opampa. DAC je crystal CS4390 koji je čisi HI-END, a transport KSL-2101ABM sa laserom KSS 210A.

Možda bi ga fini tuning u LP (low pass) filteru malo otvorio u zvuku, ali mislim da bi većina audiofila radije taman nego svjetliji zvuk.

Inače nisam kandidat za uraditi preinake, ali svakako preporučam da to u ruke uzme neki znalac jer je player jako dobar i šteta bi ga bilo raskupusati.

Evo link na stranicu sa svim potrebnim podacima:

http://www.pi.infn.it/~federico/paganini.htm
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Molim pomoć u vezi CD player-a

PostPostao/la zjerneic » 16 stu 2013, 14:49

Jedino bi te dvije stvari promijenio: low jitter clock i dip8 da mogu isprobati još neke opampove ili discretne opampove .
Največi problem mi je u tome što je sve na jednoj ploči, pa i mehanizam. Radil sam neke projekte ali nikad nisam rastavljal tvornički uređaj, zato tražim nečiju pomoć sa večim znanjem elektronike i spretnošću sa lemilicom.
zjerneic
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 21 ožu 2013, 10:12
Lokacija: Zabok


Natrag na Tweak

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron