Jesmo li audiofili ili samo...

Hrvatski DIY Audio forum

Re: Jesmo li audiofili ili samo...

PostPostao/la goranST » 13 pro 2011, 19:50

Znači velika večina vas ovdje na forumu izrađuje zvučnike,pojačala i sli iz nekog hira,nitko ne spominje glazbu,reprodukciju!
Ja sebe smatram audiofilom,nisam zadrt ali opet neke smijernice slijedim,s DIy-om nema ništa osim što volim pogledat,pročitat koju raspravu i najviše volim čut u nekim temama DIY stranu mjeseca!!
Divim se svakom pošteno sređenom DIY produktu i cijenim trud koji je uložen ali osobno nisam nikad nit imam ikakvo znanja da se upustim u tako nešto,uvjek sam mislio da DIY-er naposljetku pravu te uređaje radi što bolje(i jeftinije)reprodukcije,izgleda da sam živio u teškoj zabludi!
Zadnja izmjena: goranST; 13 pro 2011, 23:46; ukupno mijenjano 1 put/a.
VOLEGRADELE
Avatar
goranST
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 13 pro 2011, 19:40

Re: Jesmo li audiofili ili samo...

PostPostao/la Khadgar2007 » 13 pro 2011, 19:53

Dobrodošao Gorane.

Ča se tiče audiofila i DIYa pa znaš kako se kaže sto ljudi sto ćudi. Nekima je sam proces sklaganja nečega iz nule nagrada, neki idu za boljim zvukom, neki su između itd... :D
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Jesmo li audiofili ili samo...

PostPostao/la goranST » 13 pro 2011, 20:10

Sve ja to kužim ali opet zar nije najbolja nagrada nako sve muke (i novaca) koje potrošiš da ti uređaj zasvira kao slavuj!
I da ne zaboravim ,hvala na dobrodošlici!! ;)
VOLEGRADELE
Avatar
goranST
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 13 pro 2011, 19:40

Re: Jesmo li audiofili ili samo...

PostPostao/la Khadgar2007 » 13 pro 2011, 20:15

Pa naš :ugeek: bi rekao da svaki uređaj koji je pošteno složen ima da svira sasvim dobro. (neka me ispravi ako sam ga krivo citirao). :)

P.S.
Navikni se na ove personalizirane smajliće da te ne bi posjetio naš :ilmzn: i malo "pročakulao" s tobom. :lol:
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Jesmo li audiofili ili samo...

PostPostao/la grunf » 13 pro 2011, 20:32

gorane,ja sam ti prava slika i prilika hrvatskog diyera,kad si kod mene vidio neki gotov uređaj u KUTIJI,sve samo prototipovi koji nikad ne dobiju kutiju,možda i bi da žena naloži drukčije,ali se i njoj sviđaju moje otvorene kreacije,zna di je 'opasno po život' i to ne dira,
kreacije su uvik otvorene da je manje vrijeme pristupa lemilicom :lol: i da napomenem da nisam nikakav školovani elektroničar već sve d.i.y. i šta je najbolje sad sam zarazio prijatelja koji je evo uspješno sklepao passovog zena,trenutno modificira phono pretpojačalo,kreće u izradu cijevnog buffera,dac samo što nije složio, tako da mi je on dokaz i da običan čovjek može postati uspješan diyer

kod mene ti non stop radi jedan mali diy crv i svako malo izda zapovijed;upali lemilicu,idemo :lol:
"Bolje nešto od nečega nego ništa od ničega."
Avatar
grunf
 
Postovi: 844
Pridružen/a: 05 ruj 2011, 23:51
Lokacija: Šibenik

Re: Jesmo li audiofili ili samo...

PostPostao/la goranST » 13 pro 2011, 22:39

grunf je napisao/la:gorane,ja sam ti prava slika i prilika hrvatskog diyera,kad si kod mene vidio neki gotov uređaj u KUTIJI,sve samo prototipovi koji nikad ne dobiju kutiju,možda i bi da žena naloži drukčije,ali se i njoj sviđaju moje otvorene kreacije,zna di je 'opasno po život' i to ne dira,
kreacije su uvik otvorene da je manje vrijeme pristupa lemilicom :lol: i da napomenem da nisam nikakav školovani elektroničar već sve d.i.y. i šta je najbolje sad sam zarazio prijatelja koji je evo uspješno sklepao passovog zena,trenutno modificira phono pretpojačalo,kreće u izradu cijevnog buffera,dac samo što nije složio, tako da mi je on dokaz i da običan čovjek može postati uspješan diyer

kod mene ti non stop radi jedan mali diy crv i svako malo izda zapovijed;upali lemilicu,idemo :lol:
Pa da to tak nekak ide,ali opet valjda tu i tamo poslušak koju numeru!! :music1:
VOLEGRADELE
Avatar
goranST
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 13 pro 2011, 19:40

Re: Jesmo li audiofili ili samo...

PostPostao/la tom_hifi » 13 pro 2011, 23:26

Potpis na ovo grunfovo :D

Napravio buffer u tak tak kutiji (ja sam ga barem stavio u kutiju :mrgreen: ), složio transmisijske kutije, stavio odlične komponente i drivere unutra, al kutije izgledaju katastrofa ... Ne znam, nekako volim napraviti 90% posla, pa se odmah baciti na neki drugi projekt.

Ne bih baš rekao da sam neki zadrti audiofil jer teško da to i jesam, al volim dosta eksperimentirati i ugođavati sistem prema svojem uhu, tj. da svira onako kak se meni sviđa.
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: Jesmo li audiofili ili samo...

PostPostao/la goranST » 13 pro 2011, 23:45

tom_hifi je napisao/la:Potpis na ovo grunfovo :D

Napravio buffer u tak tak kutiji (ja sam ga barem stavio u kutiju :mrgreen: ), složio transmisijske kutije, stavio odlične komponente i drivere unutra, al kutije izgledaju katastrofa ... Ne znam, nekako volim napraviti 90% posla, pa se odmah baciti na neki drugi projekt.

Ne bih baš rekao da sam neki zadrti audiofil jer teško da to i jesam, al volim dosta eksperimentirati i ugođavati sistem prema svojem uhu, tj. da svira onako kak se meni sviđa.
OK we are finally back to the music!! :hail:
VOLEGRADELE
Avatar
goranST
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 13 pro 2011, 19:40

Re: Jesmo li audiofili ili samo...

PostPostao/la tom_hifi » 13 pro 2011, 23:48

Naravno, sve se nakraju vrti oko glazbe :)
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: Jesmo li audiofili ili samo...

PostPostao/la grunf » 13 pro 2011, 23:51

goranST je napisao/la:
tom_hifi je napisao/la:Potpis na ovo grunfovo :D

Napravio buffer u tak tak kutiji (ja sam ga barem stavio u kutiju :mrgreen: ), složio transmisijske kutije, stavio odlične komponente i drivere unutra, al kutije izgledaju katastrofa ... Ne znam, nekako volim napraviti 90% posla, pa se odmah baciti na neki drugi projekt.

Ne bih baš rekao da sam neki zadrti audiofil jer teško da to i jesam, al volim dosta eksperimentirati i ugođavati sistem prema svojem uhu, tj. da svira onako kak se meni sviđa.
OK we are finally back to the music!! :hail:


nemoj misliti da smo mi ljudi s lemilicama umisto ruku :D ,evo meni je prvo radno mjesto bio cd-shop pa sad možeš zaključiti odakle ljubav prema svemu,glazba je najbitnija :hail: i pokretač svega ostalog

edit:preteklo me :mrgreen:
"Bolje nešto od nečega nego ništa od ničega."
Avatar
grunf
 
Postovi: 844
Pridružen/a: 05 ruj 2011, 23:51
Lokacija: Šibenik

PrethodnaSljedeća

Natrag na Hrvatski DIY Audio

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.