Jesmo li audiofili ili samo...

Hrvatski DIY Audio forum

Re: Jesmo li audiofili ili samo...

PostPostao/la tom_hifi » 13 pro 2011, 23:54

Ma meni iskreno nebitno koje brandove (marke, firme, kak već :D ) komponenti imam u sklopu sistema, sve dok to meni svira onak kak to ja volim. Sve više je jasno da će to sve biti neki DIY proizvodi i jako se veselim tome. Naravno, osim mog Audiolaba (već sam dosadan s njim) :lol:
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: Jesmo li audiofili ili samo...

PostPostao/la ninja » 14 pro 2011, 21:53

sonicset je napisao/la:Audiofili su ljudi koji prvenstveno imaju para pa onda sve ostalo vezano uz audio, najčešće (u 95% slučajeva) doživljavaju kroz prizmu love.
Audiofili nisu samograditelji niti ih to previše zanima. Audiofilske rasprave obično nisu konstruktivne niti jasno određene.
Ovo "samo ..." iz naslova je krivo postavljeno biti DIY je veća fora zato jer je iskrenije zabavnije i prirodnije od pompoznog prenemaganja o doživljaju zvuka koji je ionako i ovako stvar ukusa i intimnog doživljaja. Moje skromno mišljenje je da bi bilo bolje odmaknuti se od audiofilizma i biti ponosan na to.


Ja bi pre rekao da je 95% onih koji prioritiraju novce na drugi nacin, pocevsi od ishrane, telefona, mode, namjestaja, prevoza i sl.
ninja
 
Postovi: 207
Pridružen/a: 06 svi 2011, 10:36

Re: Jesmo li audiofili ili samo...

PostPostao/la zbotic » 26 pro 2011, 23:50

Čovjeku je prirodno da istražuje, eksperimentira. Nakon kupnje prvih svojih audio uređaja kreativni pojedinci istraživačkog duha i sa željom da se tehnički educiraju, postanu samograditelji, dok oni kojima je to teško ili koji nemaju dovoljno znatiželje ponekad promijene poneki kabel i postanu audiofili. Audio industrija je to dobro iskoristila pa je izmislila bezbroj pomagala koji uglavnom ničemu ne služe, ali pružaju beskrajnu mogućnost tzv. aktivnog sudjelovanja u igri i za one najlijenije. (kabeli, police, podmetači, čistači prašine, vodice za čišćenje itd...)
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Jesmo li audiofili ili samo...

PostPostao/la joe dalton » 27 pro 2011, 00:16

zbotic je napisao/la:Čovjeku je prirodno da istražuje, eksperimentira. Nakon kupnje prvih svojih audio uređaja kreativni pojedinci istraživačkog duha i sa željom da se tehnički educiraju, postanu samograditelji, dok oni kojima je to teško ili koji nemaju dovoljno znatiželje ponekad promijene poneki kabel i postanu audiofili. Audio industrija je to dobro iskoristila pa je izmislila bezbroj pomagala koji uglavnom ničemu ne služe, ali pružaju beskrajnu mogućnost tzv. aktivnog sudjelovanja u igri i za one najlijenije. (kabeli, police, podmetači, čistači prašine, vodice za čišćenje itd...)


:hail:

Evo nemam ništa pametnije za dodati
Avatar
joe dalton
 
Postovi: 770
Pridružen/a: 06 svi 2011, 10:14
Lokacija: Zagreb

Prethodna

Natrag na Hrvatski DIY Audio

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron