Novi članovi

Hrvatski DIY Audio forum

Re: Novi članovi

PostPostao/la davorin » 03 ožu 2013, 16:12

Dobro došao!
davorin
 
Postovi: 1011
Pridružen/a: 14 stu 2011, 16:48
Lokacija: Zadar

Re: Novi članovi

PostPostao/la audio kutak » 03 ožu 2013, 16:48

dobro doašao na naš forum!

nadam se da češ naučiti nešto (kao i ja) :mrgreen:
Jedan trenutak sreće vrijedi tisuću godina slave
Avatar
audio kutak
 
Postovi: 1118
Pridružen/a: 21 tra 2012, 21:18
Lokacija: VG

Re: Novi članovi

PostPostao/la lictor » 03 ožu 2013, 19:43

Hvala svima :)
lictor
 
Postovi: 12
Pridružen/a: 02 ožu 2013, 16:00

Re: Novi članovi

PostPostao/la Staromodan » 04 ožu 2013, 19:49

Već sam napisao uvodnu poruku o sebi, ali je bila brzopleta, pa ću ponovno:

Na ovaj forum me dovela tražilica dok sam tražio šeme ili neke lampe (ne sjećam se više).
Zapisao sam adresu i nastavio dalje tražiti.
Primijetio sam da se laprdanje proširilo svuda, pa sam probao ovdje početi, jer ipak je to okupljalište u krejši pa se lakše može uživo upoznati i bolje se zna gdje šta ima.

Elektronika me odmalena zanimala, pa iako nisam išao taj smjer u školi, uvijek me zanimalo kako šta radi, pa mi čeprkanje i razmišljanje o uređajima (između ostalog) dođe kao opuštanje.
Kao ljubitelj dobrog zvuka, na vrijeme sam stao sa prezahtjevnim testiranjem zvuka, da si ne pokvarim onaj osjećaj opuštenog slušanja muzike.
Kad sam to shvatio, počele su mi biti važnije neke druge stvari (jednostavnost i udobnost uređaja).
Od zvuka mi je puno važnija dobra muzika, tj. šta slušam (tu sam jako izbirljiv).

Počeo sam tražiti dobar zvuk dok sam išao u srednju i planirao kupiti novu liniju.
To mi je bila dobra podloga da kasnije vidim koliko neki znaju muljati kako sve o svemu znaju.
Detaljno sam proučavao razvoj audio i video uređaja.
Od digitalije sam odustao kad sam nakon dugo vremena išao poslušati kazete i shvatio koliko je (...) cd.
Kasnije sam shvatio da cd ipak nije baš tako jako loš, koliko su ove novotarije koje ga zamjenjuju, pa sam se dijelom vratio digitaliji (jer više nema normalnog druženja kao nekada, razmjene muzike, slobodnog vremena za opuštanje, a sve se preselilo u ovaj umjetni svijet).

Definitivno sam se odlučio za samogradnju kada sam jedva uspio nabaviti šeme novijih preskupih uređaja i vidio da su precijenjeni.

Na pitanje zašto samograditelj, jer je ljepši osjećaj (osjećaš se korisnije kada sam napraviš nešto) i što se razvija svijest (uči se i gube se živci dok ne proradi).
Interesira me radi psihičkog opuštanja, rad za sebe, ne radi zarade.

p.s. ne koristim smajlije pa nemojte moje povremene šale smatrati kao drskost.
Staromodan
 
Postovi: 52
Pridružen/a: 02 svi 2012, 11:58

Re: Novi članovi

PostPostao/la Dean » 04 ožu 2013, 20:18

Staromodan je napisao/la:p.s. ne koristim smajlije pa nemojte moje povremene šale smatrati kao drskost.

Ne znam onda....morat ćeš još učiti... :lol: , jer naravno da čemo krivo shvatiti :mrgreen:
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13

Re: Novi članovi

PostPostao/la COYG » 29 ožu 2013, 14:41

Pozdrav svima. Evo, registrirao sam se prije dva dana i još se nisam predstavio.
Tipični nezaposleni Varaždinac koji je aktivirao stari hobi-elektronika, a pošto sam u šupi našao kutiju s lampama, zna se šta slijedi.
COYG
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 27 ožu 2013, 22:35

Re: Novi članovi

PostPostao/la Khadgar2007 » 29 ožu 2013, 14:43

Dobrodošao na forum. Ima dosta varaždinaca i a oni su svi u žarulama tako da podrške od njih i ostalih neće faliti. :)
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Novi članovi

PostPostao/la Sanjin K. » 06 tra 2013, 17:30

pozdrav grupi,
registriran sam već neko vrijeme, ali nisam se zapravo predstavio. Iz Malog Lošinja sam, prošao 40' . hobi mi je elektronika i tek zadnje vrijeme sam se počeo zanimati za cijevnu tehniku. imam dosta za učiti i od mene možete očekivati svakakva pitanja. čak ona od kojih ćete možda podignuti obrve ili će vam doći lagani smiješak na usta :) eto, već neko vrijeme kupujem lampe i podnožja i kondiće, želim si stvoriti neku bazu za eksperimantiranje i kasnije nekakav projekt.
broj cipela 45 i nosim naočale kad vozim :lol:
Sanjin K.
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 15 ožu 2013, 12:49

Re: Novi članovi

PostPostao/la zbotic » 12 tra 2013, 14:04

Osjećaj se kao kod kuće. :D
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Novi članovi

PostPostao/la Rade » 05 srp 2013, 10:27

Pozdrav svim ljudima dobre volje i dobrih ideja . Samogradnja mi je hobi uz još neke i uglavnom uspem da napravim ponešto , što sam što uz pomoć nekih drugih .
Nadam se dobrim idejama , novim saznanjima i iznad svega dobrom provodu .....
Rade
 
Postovi: 216
Pridružen/a: 05 srp 2013, 10:15

PrethodnaSljedeća

Natrag na Hrvatski DIY Audio

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron