Dobrodošli na novi Forum

Hrvatski DIY Audio forum

Re: Dobrodošli na novi Forum

PostPostao/la zbotic » 06 svi 2011, 17:15

Khadgar2007 je napisao/la:@Zbotic
Ne znam koji je plan Admina i ostalih i ne znam točno okolnosti nastanka ovog foruma, ali ča se tiče tih ne-DIY stvari za to imamo audiofil.net forum. Ovo je barem po meni zamišljeno da bude čisti DIY forum i da ne bude ili barem se nadam da neće biti rasprava oko kablovinja, ča je Hi-Fi ili High end ili tematika takve vrste,već je na audiofil.net-u bilo i previše takvih tema,pa da ovdje uživamo u blagodatima diy-a


Koji ti je taj forum? Ja pojma nemam o tome. Mene trenutno zanimaju samo samograditeljski forumi. A mi samograditelji ne gradimo kuće već uređaje za slušanje glazbe, gledanje videa i filmova, a na koncerte idemo da bi sve to doživjeli i uživo. :lol:
zbotic
 
Postovi: 2025
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Dobrodošli na novi Forum

PostPostao/la admin » 06 svi 2011, 17:16

zbotic je napisao/la:Nego čuvaj ti backup, jer se sjećam osječkog sitea koji se rušio u početku dosta puta dok nije proradio punim kapacitetom. ;)


Ne izazivaj vraga :twisted: :)

U takvom slucaju osobno gazim provider-a, nije mi daleko.
Serveri providera su u T-Com-ovom data centru.
Avatar
admin
Site Admin
 
Postovi: 179
Pridružen/a: 03 svi 2011, 22:40

Re: Dobrodošli na novi Forum

PostPostao/la Khadgar2007 » 06 svi 2011, 17:21

admin je napisao/la:
Khadgar2007 je napisao/la:@Zbotic
Ne znam koji je plan Admina i ostalih i ne znam točno okolnosti nastanka ovog foruma, ali ča se tiče tih ne-DIY stvari za to imamo audiofil.net forum. Ovo je barem po meni zamišljeno da bude čisti DIY forum i da ne bude ili barem se nadam da neće biti rasprava oko kablovinja, ča je Hi-Fi ili High end ili tematika takve vrste,već je na audiofil.net-u bilo i previše takvih tema,pa da ovdje uživamo u blagodatima diy-a


To ne znaci da DIY-eri ne slusaju muziku, a ovdje vec sad ima prilicno clanova kojih nema na audiofil.net-u.
Ovo nije forum izbjeglica, nego nesto drugacije i potpuno neprofitno.


Ok, kao ča rekoh nemam pojma okolnosti pod kojim je nastao ovaj forum niti razlog nastanka pa lupam svoje pretpostavke.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Dobrodošli na novi Forum

PostPostao/la xyrion » 06 svi 2011, 17:46

Khadgar2007 je napisao/la:@Zbotic
Ne znam koji je plan Admina i ostalih i ne znam točno okolnosti nastanka ovog foruma, ali ča se tiče tih ne-DIY stvari za to imamo audiofil.net forum. Ovo je barem po meni zamišljeno da bude čisti DIY forum i da ne bude ili barem se nadam da neće biti rasprava oko kablovinja, ča je Hi-Fi ili High end ili tematika takve vrste,već je na audiofil.net-u bilo i previše takvih tema,pa da ovdje uživamo u blagodatima diy-a


Šta fali raspravama o kabelima (ili bilo kojoj drugoj temi) dok su sudionici kulturni i dok admin ne staje na stranu nekulturnih? Baš ništa.
Avatar
xyrion
 
Postovi: 89
Pridružen/a: 04 svi 2011, 19:00
Lokacija: Split

Re: Dobrodošli na novi Forum

PostPostao/la zbotic » 06 svi 2011, 18:07

xyrion je napisao/la:
Khadgar2007 je napisao/la:@Zbotic
Ne znam koji je plan Admina i ostalih i ne znam točno okolnosti nastanka ovog foruma, ali ča se tiče tih ne-DIY stvari za to imamo audiofil.net forum. Ovo je barem po meni zamišljeno da bude čisti DIY forum i da ne bude ili barem se nadam da neće biti rasprava oko kablovinja, ča je Hi-Fi ili High end ili tematika takve vrste,već je na audiofil.net-u bilo i previše takvih tema,pa da ovdje uživamo u blagodatima diy-a


Šta fali raspravama o kabelima (ili bilo kojoj drugoj temi) dok su sudionici kulturni i dok admin ne staje na stranu nekulturnih? Baš ništa.

Slažem se u potpunosti.
Problem uglavnom nastaje kada se u igru umiješa lova, oglašivači, sitni lupeži i prevaranti, a hrvatska je mala bara za puno takvih gladnih usta. Samograditelji (koji ne rade za kruh već iz užitka) bi po svojoj prirodi trebali biti inventivni i inteligentni ljudi, a s time dolazi i ona potrebna doza samopoštovanja i uljuđenosti neophodna za kulturnu raspravu.
Već duže vrijeme sudjelujem na www.diyaudio.rs i rijetko se događa konfrotacija na razini "čiji je veći" i "tko je gluh" osim što povremeno dolete (i sami odlete) poneki poluparanoični tipovi koje ustvari ne zanima ništa vezano uz samogradnju već im nakon lurkanja popuste kočnice pa se dođu "obračunati" s nekim. Toga će sigurno biti i ovdje. Bog im dao zdravlja.
zbotic
 
Postovi: 2025
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Dobrodošli na novi Forum

PostPostao/la zmajz » 06 svi 2011, 20:37

Eto, ja baš volim rasprave o kablovinju, ne sudjelujem u njima, ali je definitivno zabavno pratiti spiku.
zmajz
 
Postovi: 531
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:52
Lokacija: zagreb

Re: Dobrodošli na novi Forum

PostPostao/la nikko » 06 svi 2011, 22:35

Pozdrav ljudi svima::))
Nikko-Boris Sarajevo.
Zagrizeni samograditelj,imao vec sve audio igracke(citaj skupe)sa kojim nisam bio zadovoljan.
Tu sam da pomognem sa svojim skormnim znanjem.
Ovaj mjeces se zenim pa necu biti toliko aktivan.
Sistem je sljedeci:
Zvucnici Sonido
Cd kopija Lab 47 Flatfish(imao orginal kao i gaincarta)
Pedjin Dac AyaII
Pred pojcala su Clepsidra,Borin Flat ,ako i pred pojcalo od Dejana Veselinovica,doduse pojacalo za slusalice,ali je meni leglo.
Pass predpojcalo.
Pojacala razna:_
Docg,Dogc-H,Studio,Legend,Sigma je u pripremi kao i CroSer
Apex audio skro sva:)
Od A-Klase Douglas Self 20W-A,Zen,Aleph itd.
Akssa 55-100
Mongrell...
MAgnum IA 125(ovaj diy je bolji od orginala,orginal sam ostavio svojoj djeci kao i neka pojcala koja nisam mogao niti prodati ipak su to neke legende)
Oj ovo je samo osnovno:))
Mislim da bi trebao ovaka jedan sajt za nas koji ne patimo od raznih imena(citaj cjena) u Audio industriji koja je sada sve,ali nije pravi audio.
Sve najbolje:)
nikko
 
Postovi: 3
Pridružen/a: 06 svi 2011, 22:18

Re: Dobrodošli na novi Forum

PostPostao/la Coda » 06 svi 2011, 22:36

Svaka rasprava je zanimljiva, bilo za praćenje ili za učestvovanje u istoj...... a nije bitno dali su to kablovi, hifa, urac palac ili nešto četvrto, bitno je da se svi učesnici poštuju i da se ne omalovažava nekog ko ima drukčije stajalište, ne ?
Avatar
Coda
 
Postovi: 11
Pridružen/a: 05 svi 2011, 11:50
Lokacija: Rijeka

Re: Dobrodošli na novi Forum

PostPostao/la Bančina » 06 svi 2011, 23:15

Upravo to! poštovanje sagovornika je ključna stvar.
Polemike mogu da budu zanimljive, ali ako se nađe provokator koji ne bira sredstva da bi nekog od sagovornika izprovocirao i naveo na ishitrenu reakciju, tad već bude problem.
Završava se tužno, ili neko bude kažnjen i udaljen, ili po meni najgora varijanta, uvređen sagovornik napušta forum!
Bančina
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 06 svi 2011, 12:46

Re: Dobrodošli na novi Forum

PostPostao/la yoke » 07 svi 2011, 11:34

vjerujem da ovdje nece bit glumatanja i zle krvi
doduse i ovdje ce se vjerojatno voditi neke zesce rasprave,vjerojatno i oko kablova, ali bitno je da svi u prvom redu imamo postovanja prema sugovorniku pa makar se i ne slagali. Uvijek mozemo zadrzati pravo da se slozimo da se oko necega ne slazemo :)
Ali vidim da ovdje vec ima nesto, meni dragih ljudi, s kojima cu se moci upustiti u nerazumna prepucavanja :mrgreen:
Avatar
yoke
 
Postovi: 358
Pridružen/a: 07 svi 2011, 11:20

PrethodnaSljedeća

Natrag na Hrvatski DIY Audio

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.