Zašto samograditelj?

Hrvatski DIY Audio forum

Re: Zašto samograditelj?

PostPostao/la Khadgar2007 » 10 ruj 2011, 13:17

Neki dan ja se bacio u ulogu čistačice i posaugao i sredio sobu, soba niti 10m2, kada sam sve stvari od DIY izvadio iz sobe i premjestio u dnevnu dođem tamo i zapitam se kako mi je sve to stalo u sobu. :lol: A još nisam naručio pasivne dijelove koje planiram a kada/ako to dođe neće biti dobro jer će biti toga par kubika. :roll:
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Zašto samograditelj?

PostPostao/la harkonen » 10 ruj 2011, 13:23

A što su to "pasivni" dijelovi? Oni koji stoje i samo gledaju, ništ' ne rade ili nekaj drugoga?
Prosvijetli mene aktivnog. ;)
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: Zašto samograditelj?

PostPostao/la tom_hifi » 10 ruj 2011, 13:25

To je drugi izraz za "sakupljače prašine" ;)
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: Zašto samograditelj?

PostPostao/la Khadgar2007 » 10 ruj 2011, 13:31

Problem je ča su oni pasivni a ne aktivni tako da samo skupljaju prašinu a ne saugaju je. :lol:
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Zašto samograditelj?

PostPostao/la 44250 » 10 ruj 2011, 17:00

harkonen je napisao/la:Znači - tata je znao što treba.
Ali naša današnja mladež da im to kažeš, što ti je tata rekao - rekla bi samo: "E sad ćeš, stari, vidjeti što je dreka!" ...... :-)

A, da je skup hobi, jest, mi se cijelo vrijeme tješimo kako DIY-erski prođemo jeftinije, ali ne računamo hrpu stvari,
ne računamo da su nam ladice pune dijelova za još XX projekata od kojih mnoga neće ugledati utičnicu, ne računamo
da dajemo za kvalitetu i za nešto što želimo i više nego je katkad realno....ali što ćeš. I da je zadovoljstvo - je!
btw. dobrodošao na forum....
:ugeek:


Da,znao je stari jako dobro samo je,u međuvremenu kako su godine prolazile a pojačala postajala sve jača i ne-drečavija,nekako postao (pre-)osjetljiv na išta glasnije od pet vati po kanalu i to sa sprata odgore... :) Šta da mu radim,sam je kriv-on me napravio ovakvim kakav sam! :)

harkonen je napisao/la:
A, da je skup hobi, jest, mi se cijelo vrijeme tješimo kako DIY-erski prođemo jeftinije, ali ne računamo hrpu stvari,
ne računamo da su nam ladice pune dijelova za još XX projekata od kojih mnoga neće ugledati utičnicu, ne računamo
da dajemo za kvalitetu i za nešto što želimo i više nego je katkad realno....ali što ćeš. I da je zadovoljstvo - je!
:


Po nekad kvalitetom urađenog ni ne priđemo nečemu što smo mogli kupiti gotovo,dobro je samo kad to što prije naučimo! Iz tog razloga dosta se verziram za provjerene stvari,urađene u više primjeraka i pohvaljenih od ljudi od kojih sam pročitao mnoge postove iz kojih se dalo štogod naučiti,iskusnih i poštovanih. Ne smatram da takvih ima mnogo,i držim se par njih. I jedan dinar,kuna,euro ili marka su previše za uređaj koji nikad "ne ugleda utičnicu" (kako to čovjek duhovito reče :) ) ili radi nesigurno/loše. I mnogo istih moneta nije previše kad dođe trenutak za onaj osjećaj koji prati misao "....radi..." nakon uključenja u utičnicu-pare ne kupuju ta zadovoljstva,nema šanse! :)

harkonen je napisao/la:btw. dobrodošao na forum....
:ugeek:


Hvala,mnogo hvala! Koliko sam do sad uspio postova pročitati,vidim da ste svi sasvim ok ekipa. Bolje vas našao! ;)
Avatar
44250
 
Postovi: 181
Pridružen/a: 09 ruj 2011, 18:13
Lokacija: Ugrinovci-Zemun-Beograd

Re: Zašto samograditelj?

PostPostao/la Edison » 10 ruj 2011, 17:14

44250 je napisao/la: I mnogo istih moneta nije previše kad dođe trenutak za onaj osjećaj koji prati misao "....radi..." nakon uključenja u utičnicu-pare ne kupuju ta zadovoljstva,nema šanse! :)


Istina je ovo. Kad brizno gradjen i slagan uredjaj proradi, to neizmjerno zadovoljstvo je nagrada samograditelju za rad, trud, odricanja... Nema vece nagrade.

Dobrodosao, 44250!
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar
Edison
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 04 svi 2011, 21:32
Lokacija: Rijeka

Re: Zašto samograditelj?

PostPostao/la 44250 » 10 ruj 2011, 19:15

Edison je napisao/la:
Dobrodosao, 44250!


:) hvala... :)
Avatar
44250
 
Postovi: 181
Pridružen/a: 09 ruj 2011, 18:13
Lokacija: Ugrinovci-Zemun-Beograd

Re: Zašto samograditelj?

PostPostao/la Deenon-xd » 15 lis 2011, 13:06

Zašto samograditelj? Samogradnjom se dokazano može napraviti bolje nego što neke audio firme traže za svoje proizvode sumanuto puno novaca. Npr. predpojačala,pojačala,dac ili tube-dac,gramofone,buffere,zvučnike i sl. diy-eri uz duže ili kraće vrijeme mogu napraviti sebi ili drugima uz puno manje novca, a da kvaliteta uratka bude daleko bolja od istog takovog tvorničkog uređaja pa zašto ne. Kada se vidi kakovo sve smeće firme trpaju u uređaje i cijene ih do neba samo da bi se prehranile i namakle kapital za svoje gazde ne gledajući na potrebe nas audiofila jednostavno svatko od nas dobija potrebu da sam gradi svoj zvuk stremeći ka prirodnosti u njemu. Zato je dobro da smo na ovakovim forumima gdje ima toliko puno znanja,iskustva,dobrote kod ljudi koji djele sve to drugima da si mogu pomoći u svojim poduhvatima ka prirodnom zvuku. Npr. kupiš cd-plejer pustiš svoju omiljenu pjevačicu kad ona pjeva kao da je sjela na kandilaber i što onda alat u ruke i DIY te nakon toga zahvata opet pustiš istu svoju omiljenu pjevačicu i raj na zemlji prosto se zaljubiš u nju i uzmeš papir i olovku te je tražiš među zvučnicima da ti da autogram i pusu koliko je stvarna tj. koliko se zvuk popravi nakon zahvata. Da ne duljim živjeli svi diyeri i samo naprijed sa svojim radovima i iskustvima... :lol: Mali dodatak moj diy cd-plejer pa ko ne bi........
Privitak/ci
IMG_7159.JPG
IMG_7159.JPG (61.85 KiB) Pogledano 11610 put/a.
Avatar
Deenon-xd
 
Postovi: 61
Pridružen/a: 15 lis 2011, 10:20

Re: Zašto samograditelj?

PostPostao/la harkonen » 15 lis 2011, 13:10

Deeeeenon-xd, dobrodošao. Po CD playeru vidimo da na pravoj adresi,
a takav Cd naš Predcednik traži cijeli život. Potajno. Rekao je da
se još nije rodio takav koji će zamjeniti njegove gramofone.
Čekaj, čekaj dok vidi ovog. :-)
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: Zašto samograditelj?

PostPostao/la Roko » 15 lis 2011, 13:29

@Deenon-xd

Kae to, vrtni patuljak... :D ...fora je... :thumbup:

...i dobrodošao na forum, dobar ulet, nema šta... :wink:
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

PrethodnaSljedeća

Natrag na Hrvatski DIY Audio

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.

cron