Ovrha, pravo, ekonomija...

Re: Ovrha, pravo, ekonomija...

PostPostao/la joe dalton » 24 pro 2012, 01:28

Mate je napisao/la:kako su to riješili u Njemčiji npr? Ako su.

Ne znam. :mrgreen:
Nema jednostavnog rješenja.
Avatar
joe dalton
 
Postovi: 770
Pridružen/a: 06 svi 2011, 10:14
Lokacija: Zagreb

Re: Ovrha, pravo, ekonomija...

PostPostao/la Mate » 24 pro 2012, 03:13

A ja ne mogu niti nabaviti plin kod INE po INA- fucken cijeni nego moram kod preprodavača koji je 20% skuplji. Da ironija bude veća, temeperature su uvijek iznad nule, a nazimimo se ko da smo u polarnoj zoni.
Gubici boga Eola.
Bemti sve bure, levantare, juga i šiloka. .. ma kompletnu ružu vjetrova :evil:
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Re: Ovrha, pravo, ekonomija...

PostPostao/la micro » 24 pro 2012, 09:56

sonny je napisao/la:Onda ti nevalja pec :)
Zar ne bi trebala imati sustav hladjenja u slucaju takvih stvari ?
Barem kod nas ima. U slucaju pregrijavanja voda iz vodovoda hladi kotao...


Pec je dobra ali nije namontiran taj sistem za hladjenje koji spominjes , imao sam poroblema sa pregrijavanjem samo dok smo jedno vrijeme lozio kukuruz(mislim na klipove suhog kukuruza sa zrnom , samo zrno je jos opasnije ali zbog resetke kroz koju propadne a da ne izgori nije podesan za lozenje) , razvija vecu temperaturu od koksa, one stare takozvanie trajnozarece peci od gusa koje bi se rastopile i deformisale poslije samo nekoliko dana rada ako bi lozio kukuruz. A sada kad sam poceo sezonu nisam prekontrolirao vratasca da je osovinica zapekla pa su zaglavljena.
micro
 
Postovi: 178
Pridružen/a: 17 srp 2011, 14:42

Re: Ovrha, pravo, ekonomija...

PostPostao/la pamook » 01 vel 2013, 00:35

danas su mi rekli u poreznoj upravi da moram sam sebe osobno ovlastit od strane sebe (ne firme, nego ja sebe ovlastim kao osobu) da mi mogu upisat certifikat na uesbe stik za usluge e-porezne, ili kako se vec zove... i to u 3 primjerka... znaci, ne de-o-o da ovlasti mene, nego ja sam sebe ovlastim da imam punomoc predavat podatke preko narecenog stika od vlastite firme kojoj sam nazalost ja na celu? U tri (3) primjerka, predat i potpisat...

oooooo, Belgijo, zemljo cokolade i nerazumljiva jezika, kako te samo profulah u ovoj inkarnaciji ..... :alright:
....nemoj Sirogojno, ja ću....
Avatar
pamook
 
Postovi: 1007
Pridružen/a: 19 kol 2011, 20:39
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Ovrha, pravo, ekonomija...

PostPostao/la davorin » 01 vel 2013, 00:39

pamook je napisao/la:danas su mi rekli u poreznoj upravi da moram sam sebe osobno ovlastit od strane sebe (ne firme, nego ja sebe ovlastim kao osobu) da mi mogu upisat certifikat na uesbe stik za usluge e-porezne, ili kako se vec zove... i to u 3 primjerka... znaci, ne de-o-o da ovlasti mene, nego ja sam sebe ovlastim da imam punomoc predavat podatke preko narecenog stika od vlastite firme kojoj sam nazalost ja na celu? U tri (3) primjerka, predat i potpisat...

oooooo, Belgijo, zemljo cokolade i nerazumljiva jezika, kako te samo profulah u ovoj inkarnaciji ..... :alright:


Pa to je vrlo logično: jedan primjerak u ime D.O.O.-a (njega predstavljaš ti), jedan primjerak u ime vlasnika firme (dakle tebe) i jedan primjerak u ime rukovoditelja (direktora?) firme (naravno opet tebe). :lol: :lol: :mrgreen:
davorin
 
Postovi: 1011
Pridružen/a: 14 stu 2011, 16:48
Lokacija: Zadar

Re: Ovrha, pravo, ekonomija...

PostPostao/la zbotic » 01 vel 2013, 07:31

Ja sam desetak puta sam sebe imenovao projektantom (za svaki novi projekt) u firmi u kojoj sam bio jedini zaposleni, zapravo radi se o povlaštenom zanimanju kojeg može osnovati samo ovlašteni inženjer i zove se Ured ovlaštenog inženjera građevinarstva Zoran Botić. Tako se po zakonu mora zvati. Osim toga ovlaštenje nije bilo dovoljno pa sam svaki put morao pisati "izjavu da je projekt u skladu sa zakonom". 60% prihoda trebalo je dati državi pa sam na kraju odlučio da je bolje da to sranje zatvorim i zaposlim se u državnoj upravi. :lol:
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Ovrha, pravo, ekonomija...

PostPostao/la Mate » 01 vel 2013, 08:22

Drugi zakon termodinamike objašnjava ove pojave. Kako isti ima više formulacija, ovdje je najzgodnije primjeniti ovu:

Entropija svemira uvijek raste.

Entropija teži nuli kad temperatura teži apsolutnoj nuli i obrnuto, kako temperatura raste i entropija raste.
Sad je već posve jasno da dolazi do globalnog zatopljenja pa je logično da se entropija još više povećava.

Iz svega je jasno da će se čokolada u Belgiji rastopiti, te da samim time ni Belgija ne bi bila dobar izbor.

Dokaz: Nedavno rastuća politička i društvena kretanja u kraljevini Belgiji, te težnje za jasnim odvajanjem Flamanci - Valonci.

Dodatno: navedeni procesi u k. Belgiji govore koliko Belgija zaostaje za Hrvatskom, koja je iz Kraljevine kao forme društvenog uređenja izašla prije 70tak godina, a odvajanje iste tvorevine na sastavne djelove također završila prije 20-tak godina. To također znači da je radi te očite prednosti u Hrvatskoj entropija daleko veća nego u Belgiji.

entropia=nered, kaos

(samo testiram tipkovnicu jutros, zanemarite prethodni text) :lol:
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Re: Ovrha, pravo, ekonomija...

PostPostao/la Schultz » 01 vel 2013, 09:01

Rano ujutro.... Ma di ćeš Mate sa tu tešku filozofiju.....
Malvazijski tigar
Avatar
Schultz
 
Postovi: 510
Pridružen/a: 06 ruj 2011, 20:36
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

Re: Ovrha, pravo, ekonomija...

PostPostao/la Edison » 01 vel 2013, 09:53

Schultz je napisao/la:Rano ujutro.... Ma di ćeš Mate sa tu tešku filozofiju.....


Koja filozofija? Fizika cista... 2. zakon termodinamike (o Belgiji)... :lol:
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar
Edison
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 04 svi 2011, 21:32
Lokacija: Rijeka

Re: Ovrha, pravo, ekonomija...

PostPostao/la Edison » 01 vel 2013, 09:55

zbotic je napisao/la:Ja sam desetak puta sam sebe imenovao projektantom (za svaki novi projekt) u firmi u kojoj sam bio jedini zaposleni



Dobro je da ne moramo sami sebe imenovati projektantima kod svakog novog DIY projekta. :roll:
Mada ni to ne bi bilo lose... bar bi se znalo tko je kriv kad projekt ne uspije... :lol:
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar
Edison
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 04 svi 2011, 21:32
Lokacija: Rijeka

PrethodnaSljedeća

Natrag na Offtopic

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron