Metalurgija - zaglavljeni šarafi i sl.

Metalurgija - zaglavljeni šarafi i sl.

PostPostao/la s@ki » 17 svi 2012, 11:10

Svima nam je poznat onaj zadnji šaraf koji nikako neće pustit :)
E sad, što kada je netko već bio "pažljiv" ?
Postoje "svrdla" (neznam pravi naziv) sa kontra navojem koje se uvrte u razvaljenu glavu pa vijak otpusti. U bauhausu sam naletio na set, međutim svi su relativno veliki. Postoje li te igračkice za vijke manjeg promjere, primjerice 2-3mm ?
Pada mi na pamet i zarezivanje glave vijka dremelom i onda većim ravnim šarafcigerom izvuć šaraf van. No što kada je glava u ravnini sa "okolinom" .

I za kraj, čime otopiti onu crvenu ili plavu masu (ljepilo) kojim spriječavaju otpuštanje šarafa ?
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: Metalurgija - zaglavljeni šarafi i sl.

PostPostao/la pamook » 17 svi 2012, 15:49

Mislim da nemas puno izbora za tako malene sarafe, ako se ne moze urezat utor za odvijac, vise manje ti jedino ostaje izbusit taj saraf tako da mu svrdlom pojedes glavu, a da dio tijela koji ostane (nakon rasklapanja) mozes kombinirkama ili spicangama uhvatit i odvit van....

nisam isao trazit po netu, ali mislim da Loctite u svom programu ima nekakvu kemiju za ciscenje-otapanje onih "osiguraca" koje isto prodaju... koristio sam samo neki semi-permanent za brtvljenje spojeva (metal-pleksi) i radio je odlicno, a pri demontazi je dovoljno lako popustio da ne dodje do ostecenja materijala (cak ni pleksija)... valjda imaju i nekakav cistac-otapalo za to :thumbup:
....nemoj Sirogojno, ja ću....
Avatar
pamook
 
Postovi: 1007
Pridružen/a: 19 kol 2011, 20:39
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Metalurgija - zaglavljeni šarafi i sl.

PostPostao/la s@ki » 17 svi 2012, 16:00

imaju tih kemija hrpu, konkretno ovaj zaglavljeni je na držaču držača pločice na auto cd-u. radi se o ultratankom limu i naravno minijaturi od šarafa kojem je prijašnji "majstor" uredno smrdao glavu a moram ga skinut da bi došao do zupčanika koji je dobio po piksi. Osiguran je plavim, vjerojatno loctitom, a van navoja viri možda dva mm dok je sa strane glave ravan s podlogom ..zanimljivo zar ne ? :D

probao sam ga probušiti milimetarskim svrdlom proxxonicom na stalku al je očito pretvrd materijal za ovo svrlo pa se vrilo u prazno :)
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: Metalurgija - zaglavljeni šarafi i sl.

PostPostao/la Mate » 17 svi 2012, 19:43

Za ovaj prvi problem sa vidama, ja ti mogu poslati spisak odgovarajućih psovki (beštimji) koje možda pomognu.

P.S. U pe-de-efu.
:D
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Re: Metalurgija - zaglavljeni šarafi i sl.

PostPostao/la Dean » 17 svi 2012, 21:08

Mate je napisao/la:Za ovaj prvi problem sa vidama, ja ti mogu poslati spisak odgovarajućih psovki (beštimji) koje možda pomognu.

P.S. U pe-de-efu.
:D



:lol: :lol: :hail:
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13


Natrag na Offtopic

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.

cron