Nixie sat

Nixie sat

PostPostao/la Khadgar2007 » 15 ožu 2012, 11:49

Jel ima netko neku provjerenu šemu za nixie sat sa jedno 6 znamenaka. I po mogućnosti da koristi in-12 ili in-15 cijevi jer za ostale koliko koštaju ne dam bubreg. :club:
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Nixie sat

PostPostao/la s@ki » 15 ožu 2012, 12:07

mislim da ti klokan pokušava napravit jedan :)
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: Nixie sat

PostPostao/la LesFaul » 15 ožu 2012, 13:50

Hebeš ampa ak' je bez lampa!
Avatar
LesFaul
 
Postovi: 567
Pridružen/a: 06 svi 2011, 09:41
Lokacija: Sydväst

Re: Nixie sat

PostPostao/la Khadgar2007 » 15 ožu 2012, 14:20

Fala najvjepša. :hail:

Da li si ti radio taj projekt ili je netko od tvojih poznatih radio pa da mi kažeš koju riječ o tom projektu kada budeš imao vremena. Također ne vidim koje cijevi koristi, pretpostavljam ako sam već naveo in-12 da se mogu te ugurati unutra ali svejedno pitam.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Nixie sat

PostPostao/la LesFaul » 15 ožu 2012, 14:50

Shema na netu ima milijun, ali rijetko gdje imas priliku za skinut .hex file za kontroler za istu... Ja sam osobno narucio ovu

http://www.nixieclock.eu/component/virt ... etail.html

plocicu (s vec isprogramiranim kontrolerom) koja je bazirana na ovoj shemi, a cijevi i vecinu dijelova imam od prije. A kad cu sastavit, ne pitaj...

Ista plocica na eBay-u:

http://www.ebay.com/itm/260935249521
Hebeš ampa ak' je bez lampa!
Avatar
LesFaul
 
Postovi: 567
Pridružen/a: 06 svi 2011, 09:41
Lokacija: Sydväst

Re: Nixie sat

PostPostao/la Khadgar2007 » 15 ožu 2012, 17:28

Malo sam gledao te dvije šeme i ugrubo rečeno iste su(besplatna i ona za 30$). Samo me muči par stvari a to je one koje sam na slici zaokružio. U lijevom krugu nemam pojma koji su ono elementi nije mi ništa jasno. A desni di su tipkala pretpostavljam da su ona za narihtavanje sata.

slika

Ispravljač je "vrhunski" i on ide odmah van ako se odlučim za ovu besplatnu varijantu jer 220V bez trafoa ne želim nigdje u blizini. Tako da ako stavim novi ispravljač vjerojatno i oni dijelovi u lijevom krugu idu van ali kao ča sam rekao nisam siguran o čemu se radi pa pretpostavljam.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Nixie sat

PostPostao/la davorin » 15 ožu 2012, 18:26

U lijevom krugu su predstavljene tinjalice, koje signaliziraju prisutnost napajanja, kao i moguće osvjetljenje (pozadinsko?) tastera za podešavanje.
davorin
 
Postovi: 1011
Pridružen/a: 14 stu 2011, 16:48
Lokacija: Zadar

Re: Nixie sat

PostPostao/la pamook » 16 ožu 2012, 13:50

Ja sam narucio i sastavio kit sa IN-14 sa ovog site-a

http://www.pvelectronics.co.uk/index.php

sve stiglo u roku, dogovor sa vlasnikom oko racuna, kvalitetna plocica i svi dijelovi... kako nemam bas svojih dijelova, jednostavnije mi je bilo sve uzet udjuture :idea:

evo ga u radu

/edit - sad gledam, IN-14 rasprodan, a i cijena mu je podignuta za 25 funti... bio je manje, skupa sa cijevima :shock:
Privitak/ci
IMG_7064.JPG
IMG_7064.JPG (95.65 KiB) Pogledano 8499 put/a.
....nemoj Sirogojno, ja ću....
Avatar
pamook
 
Postovi: 1007
Pridružen/a: 19 kol 2011, 20:39
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Nixie sat

PostPostao/la Khadgar2007 » 17 ožu 2012, 01:12

Opa...vidim da se ima i JVC tuner(koji model?), kako ta stvar šljaka? Nije da sam imao puno jvc stvari ali firma mi je draga. :)
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Nixie sat

PostPostao/la pamook » 17 ožu 2012, 10:04

VT500, mislim da je entry model od 3 moguca... moj prvi i (trenutno) jedini potpuni samostalni recap (40ak elkosa) :lol: :lol: :lol: ...-evo ga http://www.vintage-audio.com.ua/en/cat/216/623.html

nakon promjene elektrolita fino svira, ali ga kenny naravno sije pa je ovaj onako.... za kad mi dodje :D

svira malo zatvorenije pa ga ne koristim cesto, ali racunajuci da se uglavnom slusa otvoreni r - svaki je dobar za njihove mp3 :roll:

i meni je drag JVC, ali me odbija sto vise-manje sve vintage komponente koje sam upratio, imaju klizne potenciometre... btw, tuner je bio 14e, a transport 17e :roll: :lol: :lol: :lol: al sta ces, mlado-ludo, starije jos ludje :mrgreen:

inace nista nije vuklo paznju gostiju po rodjendanima i okupljanjima kao nixie :lol: :lol: , nevjerojatno koliko se i ovakav asketski izgled svidio boljim polovicama muzeva tehnofila kojima obicno prave problem oko WAF-a i slicnoga :thumbup:
....nemoj Sirogojno, ja ću....
Avatar
pamook
 
Postovi: 1007
Pridružen/a: 19 kol 2011, 20:39
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Sljedeća

Natrag na Offtopic

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.

cron