Problem Sony st-s770es

Problem Sony st-s770es

PostPostao/la Toxy » 17 vel 2012, 12:34

Neznam da li sam dobro pozicionirao temu ali imam jedan mali problem pa ako netko ima kakvih ideja...

Ovako u posjedu sam tunera iz naslova, kojem auto-tuning funkcija ne radi. Mogu mu ručno naći stanice i memorirati ih, ali ako bi uređaj trebao sam tražiti stanice to ne radi. Kada ručno nađem stanicu uredno indikator pokazuje jačinu signala, ali kao šro sam već prethodno napisao kada idem automatski tražiti stanice tuner jednostavno prelazi preko njih... Znam da je ovako napamet malo teže odgovoriti, ali je možda netko imao sličan problem ili ima ideju u čemu bi mogao biti problem. Ja nisam baš toliko stručan da bih znao, pa ako može koji savjet ili mišljenje da li se to da uopće popravit s obzirom da je uređaj ipak malo stariji :D Meni je inače tuner mrak i inače imam Sony st sa3es isto s kojim sam oduševljen pa nisam mogao odoliti i da ovo nabavim...
Toxy
 
Postovi: 29
Pridružen/a: 11 lis 2011, 10:00
Lokacija: Zagreb

Re: Problem Sony st-s770es

PostPostao/la Roko » 17 vel 2012, 13:59

Kad jednom umemoriraš stanice, jeli to ostane u memoriji i nakon što ugasiš pa ponovo upališ tuner, ili ne?
Kakva ti je antena? (možda auto tuner traži kvalitetniju antenu)
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Problem Sony st-s770es

PostPostao/la Toxy » 17 vel 2012, 14:46

Antenu imam i onu FM loop i prikapčao sam onu indoor FM antenu sa pojačalom u sebi i ništa (sa ovim drugim tunerom domam ima odličan signal i hvata sve živo). Uglavnom kad se uključi auto tuning kao da poludi...
Nedavno sam nabavio ovaj tuner i nisam baš stigao po njemu prčkati, tako da baš nisam obračao pažnju na ovo da li mu stanice ostanu memorirane ili ne kad se isključi, vidiš budem to provjerio. A ako je to s memorijom šta onda...?
Toxy
 
Postovi: 29
Pridružen/a: 11 lis 2011, 10:00
Lokacija: Zagreb

Re: Problem Sony st-s770es

PostPostao/la Roko » 17 vel 2012, 15:18

Stariji tuneri imali su, da se tako izrazim, back-up pomoću jednog kondića i diodice koja nije dozvoljavala pražnjenje tog kondića, ako je ta diodica "procurila"(a nebi bilo čudo nakon svih tih godina) treba je jednostavno zamijeniti (skupa s kondićem).
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Problem Sony st-s770es

PostPostao/la Toxy » 17 vel 2012, 15:21

Hvala na savjetu, kad dodjem doma odmah provjerim ovo s memoriranjem... nadam se da je to...
Toxy
 
Postovi: 29
Pridružen/a: 11 lis 2011, 10:00
Lokacija: Zagreb


Natrag na Offtopic

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.

cron