Tema o gastronomiji...

Re: Tema o gastronomiji...

PostPostao/la Khadgar2007 » 09 ožu 2013, 23:34

Hebala te lešada, kada si otvorio sezonu roštilja onda se to baci na roštilj a ne na paru... Evo ja sutra otvaram sezonu roštilja sa dva brancina,možda bacim i koju sliku.
A i baš smo se pogodili sa orehnjačom, dobio iz Splita paketić sa jedno po kile oraha,nešto pršuta i čokolade i još imam oraha od božića pa ću jedan dio utući u dvije role orehnjače a onda slijedi jedan veliki pleh buhtli. Pa da nešto od toga pošaljem nazad u Split da oni imaju nešto slatko za doručak. :)
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Tema o gastronomiji...

PostPostao/la Roko » 10 ožu 2013, 13:41

pamook je napisao/la:uglavnom, Khad, jebenti recept - odlican je i bas sam se navukao :lol:


Koji receptić?...ajmo davaj brzo taj receptić (sa svim shemama :D ) na sunce... ;)
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Tema o gastronomiji...

PostPostao/la Khadgar2007 » 10 ožu 2013, 13:53

Ma običan recept za orehnjaču iz one starije kuharice sa smeđim koricama koja se zove "domaći kolači"
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Tema o gastronomiji...

PostPostao/la pamook » 10 ožu 2013, 14:19

Khadgar2007 je napisao/la:Hebala te lešada, kada si otvorio sezonu roštilja onda se to baci na roštilj a ne na paru... Evo ja sutra otvaram sezonu roštilja sa dva brancina,možda bacim i koju sliku.
A i baš smo se pogodili sa orehnjačom, dobio iz Splita paketić sa jedno po kile oraha,nešto pršuta i čokolade i još imam oraha od božića pa ću jedan dio utući u dvije role orehnjače a onda slijedi jedan veliki pleh buhtli. Pa da nešto od toga pošaljem nazad u Split da oni imaju nešto slatko za doručak. :)


isss, ova lesadura je njamnjam :lol:

lagana, a ubijes se do usiju... i jos se moras ic umit oko istih :lol:

ne radimo ju cesto, jer smo ipak primarno mesojedi :mrgreen: , ali kao izlet u neke druge vode, eeeeee :lol:

Roko - imas identican (potpuno identican) recept otisnut na svakom pakiranju Podravka namjenskog brasna za dizana tijesta, a idem sad probat iskopat sliku koju je poslao Khad... ja obicno zamijesim tijesto s kvascem predvecer/navecer, i pustim da se dize pokriveno krpom u frizideru... sutradan se premijesi, podijeli na dva dijela, razvalja, psuje jer se zalijepi mjestimicno, te nafiluje i stavi dizat na dvosobnoj temperaturi oko pol sata - sat... i u zagrijanu pecnicu na 180C 50 minuta, bolja (meksa i podatnija) korica ispadne ako se stavi u pecnicu i posuda s vodom koja isparava i ovlazuje atmosferu...

poslije ti treba demizon mlijeka i predstava moze poceti :D

/edit - tute je original kopija

slika



ovo u receptu gore je puna mjera fila za obje struce, a evo i puna mjera fila za makovnjacu (2 struce)

500g mljevenog maka
4dl mlijeka
200g secera
1 vanilin secer
4 zlice ruma
limunova korica
2 bjelanjka (taman potrosis sto je ostalo od zumanjaka za tijesto)

bjelanjke istuci sa nesto secera, ostale suhe sastojke pomijesati i pofuriti vrelim mlijekom (doziraj, ne sve da ne bude pre rijetko), kada se ohladi umijesati tucene bjelanjke i fil je spreman..
....nemoj Sirogojno, ja ću....
Avatar
pamook
 
Postovi: 1007
Pridružen/a: 19 kol 2011, 20:39
Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija

Re: Tema o gastronomiji...

PostPostao/la Roko » 10 ožu 2013, 15:51

Thnx, odličan recept i par odličnih cakica...baš kako treba...isprobat će se prvom prilikom ;)
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Tema o gastronomiji...

PostPostao/la Khadgar2007 » 10 ožu 2013, 16:04

Ako netko misli raditi filu od rogača,onog kupovnog koji je mljeven u prah neka dobro pripazi da stavi više mlijeka po količini nego ča je to kod oraha ili maka jer rogač će popiti sve mlijeko dok si rekao keks pa ćeš dobiti njesra od file. I ja recimo stavim masni papir čim se tijesto malo zazlati jer bi u protivnom izgorilo, barem u mojem roru.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Tema o gastronomiji...

PostPostao/la Roko » 10 ožu 2013, 16:07

...istina, meni nekad puno zavisi i o trenutnom naponu (šnjira od cca 220-240V), ako ne pripazim začas preleti...
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Tema o gastronomiji...

PostPostao/la Khadgar2007 » 10 ožu 2013, 16:22

Danas bacio na roštilj dva brancina i time otvorio sezonu.

Prije:
IMG_0133.jpg
IMG_0133.jpg (55.65 KiB) Pogledano 7879 put/a.


Na pola:
IMG_0134.jpg
IMG_0134.jpg (58.2 KiB) Pogledano 7879 put/a.


A slike poslije nema, jedino da odem u bolnicu na rengen pa da stavim tu sliku na kojoj se vidi kako riba pliva po treći put. :lol:
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Tema o gastronomiji...

PostPostao/la Mate » 10 ožu 2013, 17:16

Škrpini i brancini iz čiopoteke!
Hehe... neka neka.. to vam je odlično :lol:
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Re: Tema o gastronomiji...

PostPostao/la zuzi » 10 ožu 2013, 18:51

Ponukan vjerom u oglašavanje
smrznuto_je_zdravo.gif
smrznuto_je_zdravo.gif (5.53 KiB) Pogledano 7847 put/a.


kupio sam ove srdele jer mi se strašno dopao ispis na deklaraciji

RIBA ULOVLJENA U MORU
ledo srdela.jpg
ledo srdela.jpg (58.27 KiB) Pogledano 7847 put/a.


a tekom je bila vrlo slična oradi divljakuši ulovljenoj u moru kod otoka Krka. Ah kako je dobro stanovati blizu šoping centra.
Think pozitiv stay negativ
Avatar
zuzi
 
Postovi: 387
Pridružen/a: 04 svi 2011, 10:52

PrethodnaSljedeća

Natrag na Offtopic

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.

cron