Što se radi ovih dana...

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la ziki » 05 tra 2018, 23:03

Iznutra, napajanje s toroidom na nekih 2x20, 4x22000uF/25V.
Privitak/ci
2.jpg
2.jpg (36.36 KiB) Pogledano 8260 put/a.
Avatar
ziki
 
Postovi: 340
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:14

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la zbotic » 05 tra 2018, 23:29

Odlično izgleda. a siguran sam i da pjeva..... :thumbup:
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la tomi77 » 06 tra 2018, 10:16

Bravo!
Ja sam mislio da sam pretjerao s hladnjacima :)
Avatar
tomi77
 
Postovi: 207
Pridružen/a: 20 sij 2014, 15:41
Lokacija: Split

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la tomi77 » 07 tra 2018, 08:42

Sinoc sam bio do Zorana, otet koji kondenzator spomenut u oglasniku i to je proslo poprilicno dobro (za mene).
Ono sto nisam ocekivao je vidjeti-cuti Thetu na djelu. Zapravo, cak sam mislio sinoc nesto napisati na tu temu, ali ipak sam odlucio prespavat, tako da se dojmovi "slegnu". Nisu se slegli :).
Za nijednu kombinaciju uredjaja kod Zorana, o zvuku se ne moze nista lose reci (dapace), ali ovo pojacalo je zaista izvanredno. Nije slusanje trajalo dugo, vise mojom krivnjom, mozda sat vremena, proslo se raznih stilova glazbe, ali, jos razmisljam o Hotel California.. Naime,toliko sam puta cuo tu pjesmu da sam bio siguran da me ne zanima niti za pozadinsko slusanje, ali sad je bilo ko da je prvi put slusam.. cudo jedno koliko detalja i kako izbalansiran zvuk. Bas strog, kontoliran, srednji prisutni, uvjerljivi, 3d slika kako treba, visoki odlicni (u principu prvo primjetim ako su visoki losi, tj. to me najvise smeta).
Naravno, ostatak sistema je bio na nivou (ako koga zanima moze Zoran reci detalje), ali da skratim, s ovim bi covjek bio miran dva zivota.
Ma zapravo, kad bolje razmislim, nisam siguran jel bilo bas tako dobro, moram poslusat jos koji put da bi bio siguran :)
Avatar
tomi77
 
Postovi: 207
Pridružen/a: 20 sij 2014, 15:41
Lokacija: Split

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la zbotic » 07 tra 2018, 13:59

Hvala!
Najljepše od svega je to što je sve DIY; DAC na osnovi JLSounds modula, preamp sa ECC82 i ECC88 opisan u forumu, i zvučnici sa SB Acoustics Satori driverima (modificirani projekt Kalasan). Kabele neću spominjati jer bi ovo bilo HI-END i da je povezano sajlom od bicikla. :lol:
Za ušteđenih najmanje 100 00 kuna idemo 100 puta na koncert i pečenu janjetinu nakon njega :) :) Svira Halid Bešlić... :lol:
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la elvis » 07 tra 2018, 15:57

ziki je napisao/la:ACA...


Ziki ovo je izvrsno ispalo.
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la elvis » 07 tra 2018, 15:59

tomi77 je napisao/la:Sinoc sam bio do Zorana, otet koji kondenzator spomenut u oglasniku i to je proslo poprilicno dobro (za mene).
Ono sto nisam ocekivao je vidjeti-cuti Thetu na djelu. Zapravo, cak sam mislio sinoc nesto napisati na tu temu, ali ipak sam odlucio prespavat, tako da se dojmovi "slegnu". Nisu se slegli :).
Za nijednu kombinaciju uredjaja kod Zorana, o zvuku se ne moze nista lose reci (dapace), ali ovo pojacalo je zaista izvanredno. Nije slusanje trajalo dugo, vise mojom krivnjom, mozda sat vremena, proslo se raznih stilova glazbe, ali, jos razmisljam o Hotel California.. Naime,toliko sam puta cuo tu pjesmu da sam bio siguran da me ne zanima niti za pozadinsko slusanje, ali sad je bilo ko da je prvi put slusam.. cudo jedno koliko detalja i kako izbalansiran zvuk. Bas strog, kontoliran, srednji prisutni, uvjerljivi, 3d slika kako treba, visoki odlicni (u principu prvo primjetim ako su visoki losi, tj. to me najvise smeta).
Naravno, ostatak sistema je bio na nivou (ako koga zanima moze Zoran reci detalje), ali da skratim, s ovim bi covjek bio miran dva zivota.
Ma zapravo, kad bolje razmislim, nisam siguran jel bilo bas tako dobro, moram poslusat jos koji put da bi bio siguran :)


Ja ti se tako osjećam kada se vratim od Roka. :)
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la yoke » 09 tra 2018, 10:29

A heba ga patak...
sad bi vas i ja trebao pozvati na slusanje
samo prvo moram napraviti dva suba da rješim problem prostorije :lol:
Avatar
yoke
 
Postovi: 358
Pridružen/a: 07 svi 2011, 11:20

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la elvis » 09 tra 2018, 16:36

yoke je napisao/la:A heba ga patak...
sad bi vas i ja trebao pozvati na slusanje
samo prvo moram napraviti dva suba da rješim problem prostorije :lol:


Ja radio dva suba, no sve to puno bolje zvuči sa jednim. Zašto? Nemam pojma. :(

Znači skrati posao na jedan sub i eto nas ;)
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la yoke » 09 tra 2018, 17:16

jedan imam... :mrgreen:
samo trebam jos posloziti napajanje za njegovo pojacalo... :mrgreen:
valjda ce i to skoro :mrgreen:
Avatar
yoke
 
Postovi: 358
Pridružen/a: 07 svi 2011, 11:20

PrethodnaSljedeća

Natrag na Offtopic

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.

cron