Što se radi ovih dana...

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la zbotic » 03 lis 2017, 19:48

Naravno da je to odličan uređaj i da ne treba po njemu ništa trkeljat, a posebno ne mijenjati prednju ploču u deblju kako hoće Joke.

DSP + DAC se vjerojatno ne može dobiti bolje, a što se tiče usporedbe sa mojim AK4490 treba znati da je moj sa Jungovim superregulatorima, dakle nešto čega u tvorničkim uređajima nema niti će biti pa je tim ovaj Jokin i bolji nego što se misli.

Ono što će po meni ipak na zvučnicima trebati odraditi pasivno je korekcija impedancije pojedinih drivera ukoliko je to prema mjerenjima potrebno, Što god tu DSP radio, mislim da u uvjetima različite glasnoće (struje, napona) ne može biti simulirano.
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la yoke » 03 lis 2017, 20:36

kod dsp-a
jednako kao i kod zvucnika
vise ovisi o tome kako poslozis rezove nego sami dijelovi u lancu...ali to sve znas i bolje od mene
ali eto, idem sa pretpostavkom da cu rezove i sve oko toga posteliti kako treba pa je steta onda ne imati sve beskompromisno u lancu :lol:

meni su ovi moji veliki trosistemci svirali ''vrhunski'' (ovo bez lazne skromnosti) i preko behringera
i uvjek me kopkalo kako bi svirali uz neki ''bolji'' procesor

(zanemarit cu kometar od Zokija za potrebom dodatnih pasivnih elemenata na draijveru za optimum...jer nemam pojma o cemu prica..nit cu se jos i tim opterecivati :lol: )

a ruku na srce
ako uzmes da ovaj DSP unutar sebe ima ''vrhunski'' DAC i jednako tako i pretpojacalo sa regulacijom glasnoce onda cijena i nije paprena
nekakav moderni DAC je oko 1000eura (ako ne i duplo skuplji), pretpojacalo isto toliko...
DSP bi trebao biti otporan i na buduce formate, kakvi god oni bili (ako ce svi preci na DSD...sumnjam...)
(mada je 90% glazbe koju danas slusam u mp3 formatu :lol: )
tako da mi ovo gofno u globalu djeluje isplativo

Sumnjam da bi DAC koji svira kao Zokijev AK4490 bio ispod 2000eura (kao komercijani proizvod)

Tvoje elektrostate nisam cuo
osim na jubito snimkama i tamo mi zvuce dosta transparentno, leprsavo, prozracno...i vjerujem da se isplati uloziti u elektroniku oko njih
mozda bi uz bolji DSP dobio nesto
a mozda to sto bi dobio nebi opravdavalo ulaganje

ali ako cemo gledati sa audiofilskog stajalista
samo izbacivanje kabela izmedju DACa i pretpojacala mi je ustedilo bar 2000eurao u kablovima :lol:
(ako ne vjerujes pitaj one na audiofilu koliko dodje kvalitetan interkonekcijski :lol: :lol: :lol: :lol: )

bumo vidjeli kako ce to sve svirati jednom kad mi se vrate zvucnici...
tko zna...
mozda i ovo zavrsi u oglasniku a ja kupim male celestion 12i i odustanem od hife za sva vremena :lol:
jer vise nemam namjeru ulagati u sustav :mrgreen:
Avatar
yoke
 
Postovi: 358
Pridružen/a: 07 svi 2011, 11:20

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la zbotic » 07 lis 2017, 09:57

Slalci za zvučnike.

Kupio neke Celestion stalke, ponos firme pa je radila bravarija na unaprijeđenju. :lol:

stalak2.jpg
stalak2.jpg (57.5 KiB) Pogledano 9624 put/a.


stalak3.jpg
stalak3.jpg (57.78 KiB) Pogledano 9622 put/a.
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la yoke » 07 lis 2017, 16:28

Meni dobro izgledaju...taman za njih ;)
Avatar
yoke
 
Postovi: 358
Pridružen/a: 07 svi 2011, 11:20

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la zbotic » 07 lis 2017, 18:03

Paaa, dobra bravarija... :lol:


A bili su vaki: http://www.tmraudio.com/product/res-277
I ostale mi dvije ploče za još jedne...
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la black coffe » 08 lis 2017, 08:38

zbotic je napisao/la:Slalci za zvučnike.

Kupio neke Celestion stalke, ponos firme pa je radila bravarija na unaprijeđenju. :lol:

stalak2.jpg


stalak3.jpg

En t sve , oli je Extrema prominila dizajn ?, lipi li su :thumbup: . Us put pitanje , jel one "dijafazone" more gonit Rotelov izlaz 971. (isto u spavaćoj sobi ) . cc 3 x 6 m . Nije bez veze pitanje . :oops:
black coffe
 
Postovi: 82
Pridružen/a: 24 svi 2012, 12:42

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la zbotic » 08 lis 2017, 09:38

Može! Nisu te Micre tako "strašan" teret kako se misli. Trebaju biti na stalku i barem pola metra od stražnjeg zida i svi minimumi su zadovoljeni.
Nije to HI-END, ali su štosni zbog veličine i punoće zvuka, a zadovoljstvo slušanja je očuvano za svakog normalnog glazbofila :)

Inače dimenzija sobe 3 x 3 x 6 je baš katastrofa tako da će tu zvuk ovisiti o kvaliteti namještaja :lol:
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la zbotic » 08 lis 2017, 09:59

BTW ne vriđaj mi nove zvučnike sa tom prastarom rugobom pretpotopnog dizajna i zvuka :lol:
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la black coffe » 09 lis 2017, 10:18

Je da je extrema ružna ! , al "navodno " lijepo svira ;) . za cc misec dana kad se posloži familija triba bi doć u javnog bilježnika u Kaštela radi neke zemljetine u Radošiću , pa ako ne prodaš biće . Hebi ga ja sam "polutan " od Vlaja pa moran vako i nako ? . Ak se sve potrefi ne mislim se cjenkat itd . Al za sad čekam da me zovo odozda . Dalje na PM .
black coffe
 
Postovi: 82
Pridružen/a: 24 svi 2012, 12:42

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la zbotic » 09 lis 2017, 11:29

Javi se svejedno.
Upita ima više nego uobičajeno, a hoće li netko uplatiti do tada vidjet ćemo.... :D
A ako i odu zvučnici možeš navratiti, bit će mi drago.
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

PrethodnaSljedeća

Natrag na Offtopic

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.

cron