Što se radi ovih dana...

Što se radi ovih dana...

PostPostao/la Khadgar2007 » 06 stu 2011, 15:13

Nemamo baš nikakvu sličnu temu na forumu da se pokaže ča ljudi rade trenutačno...mislim da se pokaže da nitko ne zabušava. :mrgreen: Ne znam di bi je smjestio pa sam je stavio o offtopic jer svi ostali dijelovi foruma su dosta specificirani.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la sonny » 06 stu 2011, 15:18

Popravljam si pojačalo za u auto :D
A nekad je ovdje bilo dobro.......... Šteta.......
sonny
 
Postovi: 1203
Pridružen/a: 20 kol 2011, 18:36

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la Khadgar2007 » 06 stu 2011, 15:28

Ja se prihvatio posla budući da je zatoplilo a sve radim na balkonu i počeo raditi "univerzale" kutije koje sam već prije skicirao u CATIAi. Trenutačno su na redu 300x350x60 za neke cijevne uratke pretpojačalo i sl. manje stvari. Imam i jednu visine 8cm za Passov B1 buffer. Aluminij sam već davno kupio, uspio sam naletiti jednom kada su imali manju ploču 5mm debelog, samo sam rekao liku daj mi to fino našnitaj sve po redu, ne pitam za cijenu. :mrgreen:
Jedino ča baš kutevi nisu 100% okomiti već malo bježe, viditi ću koliko će se to uspjeti kompenzirati pri slaganju.

Evo par slikica "serijske" proizvodnje. :lol:

slika

slika
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la Mate » 08 stu 2011, 00:47

Evo i ja sam nešto brljao. Stari repovi došli su na red.
Ovo je LM 1875 u kutiji od Switcha 16 portnog. Nakon testiranja na iverici, došlo je mudrovanje, planiranje, mjerenje, pa onda buši, reži, šmirglaj,... pas mater... da mi se dočepat one torbice koju nosa SportBilly :D
Trafo je prilagođen. Dodao sam desetak zavoja, i napipao sredinu. Dobio sam 14,9 i 14,8V. Dosta dobro. To daje +/- 19,5 V.
Pločica je neka s Dalekog istoka. Kad sam kupovao nisam mogao naći 1875 tu u lokalu pa sam uzeo preko e-bay čip s pločicom.
Elektroliti su skupljeni po ladici, radi čega sam izradio drugu pločicu za ispravljač i filter.
Trenutno još nije sređena prednja ploča i 220 treba srediti po propisu i dodati osugurač.
U probama na stolu to je radilo fenomenalno i čip je bio hladan ko špricer. Sad mi se malo previše grije. Drugi je hladnjak i drukčije postavljen nego u probnom pogonu, pa se nadam da je to do toga. Mjerenjem nisam primjetio nepravilnosti. Jedino da ne oscilira, a to ne mogu vidjeti. Trenutno sam bez scopa.
Inače, ovo mi je prvi put da čujem 1875. Do sada sam napravio 3875 i 3886. Ovaj malac mi se čini da ima najbolji zvuk osim što mu fali malo force.
Kad riješim sve do kraja, bit će nove slike. Inače ovaj projektićć je dio nečega većega što se duže vuče i naravno sve je doživilo izmjene u izvedbi. Sad se moram gnjaviti s kutijama.
Privitak/ci
straga.jpg
straga.jpg (112.47 KiB) Pogledano 24873 put/a.
tlocrt.JPG
tlocrt.JPG (116.85 KiB) Pogledano 24873 put/a.
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la alfa » 12 stu 2011, 20:52

pokušavam odmotati i rastaviti transformator sa c jezgrom ali ne ide. ljepilo koje drži spojenu jezgru ne želi popustiti. ima li tko kakvu ideju što bi moglo rastopiti to ljepilo :helper:
Avatar
alfa
 
Postovi: 165
Pridružen/a: 23 kol 2011, 22:56

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la Khadgar2007 » 12 stu 2011, 21:21

Jel to ljepilo ili lak? možda da ga baciš u ror da se malo ispeče i onda onako fino vrućega pokušaš rastaviti. Sa klasičnim EI trafoima to pali ali one sa C jezgrom nikada nisam imao u ruci pa tako da ne bih znao.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la alfa » 12 stu 2011, 21:30

neznam jeli ljepilo ili lak jer nemogu vidjeti ispod namota. probao sam sa nitro razrjeđivačem i čistim acetonom ali neide.
Zadnja izmjena: alfa; 13 stu 2011, 13:46; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
alfa
 
Postovi: 165
Pridružen/a: 23 kol 2011, 22:56

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la Roko » 13 stu 2011, 11:17

alfa je napisao/la:neznam jeli ljepilo ili lak jer nemogu visjeti ispod namot. probao sam sa nitro razrjeđivačem i čistim acetonom ali neide.



Nekad je bilo u (većim) trafikama za kupit benzina za Zippo upaljače, probaj s tim, meni bi ponekad uspijevalo kad nije pomagao nitro-razrjeđivač ni aceton ;)

edit: ako ni to ne pomogne, postoji još jedno jako otapalo, koristi se u zubotehničkim laboratorijima za reparature akrilatnih dentalnih proteza, zove se Polirepar S, postoji prah (polimer) i tekućina (monomer), tebi treba samo tekućina. Ima je za kupiti u specijaliziranim trgovinama za zubotehničke materijale (napr. Sljeme dental, Medika, Vik dental i tome slično) i nije pretjerano skup (cca 50-70kn 150ml). Ili ako poznaš nekog zubotehničara, zamoliš da ti napuni neku malu bočicu (za lijekove napr.), treba ti samo malo te tekućine. Ta tekućina (monomer, metilmetakrilat po kemijskom sastavu) je izvrstan disolver ;)
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la s@ki » 13 stu 2011, 13:04

da se i ja priključim, ponešto se i lemilica grije, da ne ispadne da samo pločice štancam :D

evo jedan noviji pacjent sa proglematičnim pot-om
fala bogu pa ulja ne nedostaje..
slika
PB130311 by saki_zg, on Flickr
kako ni izvana, tako bome ni iznutra
slika
PB130327 by saki_zg, on Flickr

i nakon dosta čišćenja....Operacija uspjela - pacijent mrtav.
Nažalost skroz potrošen pot, neznam koliko se vidi sa slike.
slika
PB130337 by saki_zg, on Flickr

I ostaje problem... gdje naći zamjenski ? Riječ je o duplom potu 1M Ohm, svaka osovina se okreće zasebno, služio je za volume / fader na jednom starkelji.
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: Što se radi ovih dana...

PostPostao/la sonny » 13 stu 2011, 13:30

Ovo je baš potrošeno :S
Šta je pot log ili lin ?
Mogu prekopat "skladište" pa mooooožda nešto i nađem...

Ufff.. Sad tek vidim da ovaj ima i izvod za loudness ako se ne varam.... Onda će to stvarno biti ogroman mooožda
A nekad je ovdje bilo dobro.......... Šteta.......
sonny
 
Postovi: 1203
Pridružen/a: 20 kol 2011, 18:36

Sljedeća

Natrag na Offtopic

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.

cron