Split, meeting 22.12.2018

Re: Split, meeting 22.12.2018

PostPostao/la zbotic » 25 pro 2018, 09:48

Specijalni dizajn aplikacije tepiha na prednjicu pojačala postignut je uz pomoć firme 3M. Zašto baš 3M, ostaviti ću vas u neizvjesnosti neznanja, :lol:

Inače je pojačalo koje u slobodnoj prodaji košta 18000 dolara pokazalo nekoć kod mene bolje mjerne rezultate nego primjerak testiran kod Atkinsona u Sterophileu. Dartzeel NHB 108.
Preamp isto sjajan, potpuno diskretni tranzistorski, poslije smo ga zamijenili sa Audio Researchom koji je slovio za najbolji preamp uopće (Stereophile 2002 g.), koji se po nekima, a radi autosugestije izazvane svjetlom cijevi i brandom pokazao i boljim. Meni nije, jer AR u stvarnosti kolorira i čini svijet ljepšim nego što je.


dartzeel.jpg
dartzeel.jpg (100.09 KiB) Pogledano 10349 put/a.


amppreamp.jpg
amppreamp.jpg (56.08 KiB) Pogledano 10349 put/a.
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Split, meeting 22.12.2018

PostPostao/la zbotic » 25 pro 2018, 09:54

Ovo sjajno skutijavanje Heco drivera koji to ne zaslužuju je zapravo prava šteta jer se s HI-END driverima za isti trud (i 1000 eura troška) mogao dobiti zvučnik kakav bi sigurno bio među deset najboljih i najljepših u Hrvatskoj.

heco.jpg
heco.jpg (37.4 KiB) Pogledano 10349 put/a.
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Split, meeting 22.12.2018

PostPostao/la zbotic » 25 pro 2018, 09:56

I za kraj, ono što je Roko deset puta slika, evo onako kako to vidi ljudsko oko a ne fotoaparat.

malecki.jpg
malecki.jpg (19.38 KiB) Pogledano 10349 put/a.


malecki1.jpg
malecki1.jpg (19.86 KiB) Pogledano 10348 put/a.
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Split, meeting 22.12.2018

PostPostao/la Roko » 25 pro 2018, 11:49

_DSC2572_edited (Medium).jpg


Apropo gulaša, bio je pravi samograditeljski, u Mirovom stilu, kuhao (šufigao se) se pune 4 ure i pravi je zajednički projekt mišanja. Mate, falija si, tribalo je dati ruku kod mišanja gulaša, Elvis se bija umorija. :D :D
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Split, meeting 22.12.2018

PostPostao/la Roko » 25 pro 2018, 11:54

_DSC2577_edited (Medium).jpg
_DSC2577_edited (Medium).jpg (122.52 KiB) Pogledano 10336 put/a.


Dipl. ing. maca je pažljivo nadgledala sve aktivnosti, bez stručnog nadzora ništa od samogradnji. :)
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Split, meeting 22.12.2018

PostPostao/la mulin » 25 pro 2018, 12:08

da se i zezaš maca prati svaku moju aktrivnost u garaži.sve je pod njenim "budnim" okom
mulin
 
Postovi: 361
Pridružen/a: 07 pro 2014, 14:23

Re: Split, meeting 22.12.2018

PostPostao/la tomi77 » 25 pro 2018, 21:30

Maca je zakon, a s moje strane višestruko zamijenjenja s "mačak", radi mrkog izgleda, iako je poprilično umiljata :).
Uglavnom, pravo je zadovoljstvo susresti ekipu, reklo bi se pozitivno iskustvo za sva osjetila.
Budući da je glavni cilj bio otići do Mira i vidjeti Kiso klon, iako, po viđenom i poslušanom, reklo bi se da je ovo jedan s iste proizvodne trake kao i ostali. Fascinanta je količina uloženog truda i predanost detalju, da nisam vidio...

A kod Zorana, komentirao sam za glazbu, da mi svi mjenjamo ploče kad želimo promijeniti glazbu, Zoran promijeni gramofon :)
Svakako, ovakvo druženje je velik poticaj za rad na svom sistemu i nadogradnju (ako se može štagod...), hvala i Zoranu i Miru i zadarskoj ekipi!
Avatar
tomi77
 
Postovi: 207
Pridružen/a: 20 sij 2014, 15:41
Lokacija: Split

Re: Split, meeting 22.12.2018

PostPostao/la elvis » 30 pro 2018, 16:42

Suveniri iz Splita …

Evo sa malim zakašnjenjem, par riječi o suvenirima od prošle subote… Posjetili smo profesora Bilana, a kući se vratili sa hrpom knjiga. Radionicu sam konačno obogatio sa njegove dvije knjige koje su nepravedno čekale 20 godina da se pojave na policama radionice. Znam da u njima neću uvijek naći sve odgovore na moja pitanja, no svakako se radi o nepresušnom izvoru ideja, dobrih smjernica i izvrsnih pojašnjenja. Sa guštom ih listam dok glazba curi pomalo iza svega toga….

Slika Knjiga:
IMG_4012.jpg
IMG_4012.jpg (127.71 KiB) Pogledano 9879 put/a.



Gospodin Ozren ima fetiš na slušalice, u to smo se uvjerili Roko i ja. Vidjeli smo desetak izvrsnih modela u njegovoj kolekciji i čitavu vojsku pojačala za slušalice naslaganih jedno na drugi. Situacija i vremensko ograničenje nam nisu dozvolili početak beskrajne igre sa isprobavanjem svega toga, no to ne znači da suvenir nije bio u ovoj priči. Ozren nam je preporučio neobično interesantne slušalice. Istini za volju ne radi se klasičnom audiofilskom primjerku, već slušalici za profesionalnu namjenu, no koja je to crta koja dijeli profi od naših „audiofilskih“ igračaka, neka mi neko kaže… Na oko ružne slušalice, jeftinog finiša, ali srca junačkog. Krasi ih izvrsna cijena koja ne prelazi 300 kuna. Po povratku u Zadra otišao sam do Combo shopa i kupio jedne za 256 kuna. Da nije bilo Splita teško da bi ih kupio. Iste su 150 oma… pa uz suvenir preuzeh i zadatak napraviti amp koji će to pogurati kako treba. Na prvo slušanje sa Apple padom nemam zamjerki, na prvu mi se najviše sviđa zategnut ali dubok bass i izvanredno srednjetonsko područje. Pitam se kako li će tek biti kada ih spojim na pravi amp… znači mali izazov je preda mnom, primam preporuke. Nije važno da li je tube ili SS, sve pravim 

Slika slušalica Superlux HD660:
IMG_4013.jpg
IMG_4013.jpg (72.46 KiB) Pogledano 9879 put/a.


pogledati: http://www.audiologs.com/ozrenbilan/mod660.pdf

Slijedi posjet Zoranu, osobno sam bio prvi put, „slušaonicu“ sam vidio bezbroj puta na slikama, tako da sam se osjećao kao da sam već bezbroj puta bio tamo. Slušali smo ranu glazbu, a izvor je većinom bio vinil, otkinuo sam na prirodnost zvuka Focala u kombinaciji sa DIY amplifikacijom koju sam jedva pokupio u smislu šta u tom trenutku sve radi. Da mi je netko rekao da malo smanjim glasnoću, znam da ne bi uspio pronaći gdje to napraviti. Zbog vinila razvila se priča kako ja još nisam upregnuo ferencov sexy gramofon te da je kucnuo čas za to. Zoki me je preduhitrio sa izvrsnim poklonom, EAR preamp se stvorio ispred mene.. suvenir broj 3, zadatak samo skutijati, nastojati ću da i to bude sexy pa da se slaže sa stilom gramofona, no ne mogu jamčiti jer znam da sam nestrpljiv. Jedva sam pronašao tri ECC83 a da tube tester veli da su „božepomozi“… spojio sam Sabu gram na preamp, pa sve to na Dual SS amp, pa sve to na stare FR Heco zvučnike (Hvala Zuzi, mada se on niti ne sjeća da mi je to poklonio :) ) i guštao sam kao prase slušajući par ploča koje su mi prve pale pod ruku. Preamp ovako na stolu radi izvrsno, nema bruma, kada se sve zapakira u metalno kućište biti će to pravi posao.

Slika gramofona i EAR premapa
IMG_3962.jpg
IMG_3962.jpg (127.07 KiB) Pogledano 9879 put/a.


Nakon izvrsnog pršuta i sira kod Zokija krećemo za Trogir prema Miru. Sve nas je zanimalo kako izgledaju i zvuče mali Kiso zvučnici, Miro je najavio gulaš, a i nismo se vidjeli bar dvije godine… eto izvrsnih razloga za pokret. U trenu smo iz Splita bili u Trogiru zahvaljujući brzoj cesti iznad Kaštela.
Onako na prvu i drugu Kiso je izgledao kako sam i očekivao, besprijekoran diy rad, kako sam to i vidio na slikama, tako je bilo i u živo. Zvuk svako od nas doživljava na svoj način, pa tako i ja. Na prvu mi se činilo dosta izraženo područje oko 8kHz (oduhativno), no sa atenuacijom visokotonca smo to malo ublažili. Mišljenja sam da ispravno odrađena bazična dvostazna skretnica drugog reda neće biti dovoljna, te da će se za punu izvrsnost koju jamči ova mala kutija i kombinacija drivera trebati još malo poigrati (po mom diy iskustvu cca 6 mjeseci finog ugađanja i vjerojatno mjenrenja). Ne mogu se oteti dojmu da bi „koloracija“ nekog single ended cijevnog ampa ovdje legla samo tako, tako da bi i to trebalo staviti u plan kompletiranja Kiso priče. Nekih 7-8W po kanalu bilo bi sasvim dovoljno. Sve bi to na kraju bilo slikovito rečeno kao Bill Murray na reklami japanskog Suntory whisky-a iz legendarnog filma. (čitaj čista hedonistička priča).

Bill:
bill_murray_lost_in_translation.jpg
bill_murray_lost_in_translation.jpg (82.11 KiB) Pogledano 9879 put/a.



Dva suvenira ponesoh iz Trogira… prvi je minimalno 1 kg tjelesne mase jer sam četiri puta za redom vadio gulaš na pijat, genocid samo takav. Drugi suvenir iz Trogira je trajni kompleks u smislu kako diy može izgledati i onoga što ja mogu izvesti svojim alatom, znanjem i strpljivošću. A što je tu je..  Donio sam Miru i jedna „upljuvak“ koji se zove mylar, slutim da neće dugo mirovati 

Skriveni dio plana je bio uletjeti Pincu na večeru jer živi tek par kilometara sjevernije, no kako smo se ipak zadržali nešto duže od planiranog nisam to niti predložio Roku. A i taj Pinco, piz*a izdala, nema ga više na forumu ttttt, diystituira se okolo, sramota :) :) :)

Edit: dodao bi još ono što reče Tomislav, svako ovakvo druženje daje nekakvu skrivenu energiju da se sa projektima krene dalje, pa bi to naveo kao najvažniji moment za opstanak diy-a :).
E da, da ne zaboravim... upoznali smo i čovjeka sa najvećom kolekcijom starih cijevnih radija u Dalmaciji. Mislio sam da je za to rezervirano samo Varaždin, no srećom eto nije tako, ima toga i kod Dalmoša :) Pozdrav i njemu! Javi se ako zatreba koja lampa za popravak te kolekcije. Respect !
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: Split, meeting 22.12.2018

PostPostao/la zbotic » 31 pro 2018, 14:36

Za informaciju Elvisu i ekipi sviralo je ovako:

Sustav 1:

Kameni gramofon sa mod. Rega RB300 ručkom i Benz Micro MC20 zvučnicom
Phono; kombinacija tranzistori-opampovi sa 2SK170, OPA627 LT1028, OPA134 (pisao o tome na forumu)
Preamp a la Klimo sa E88CC (Telefunken)
Pojačalo Theta; Hawksford-Cordell error correction topologija.
Sviralo blues Benny Waters i Eva Cassidy

Sustav 2:

Gramofon Thorens TD125MKII sa Esoter track 10 ručkom (OEM Jelco SA-250 ST) i Grado Sonata zvučnicom
Phono preamp mod. Ear 834
Preamp Klimo
Pojačalo Theta
Sviralo Oregon i Pat Metheny group

Sustav 3:

Gramofon Nottingham Analogue sa Ortofon Jubilee zvučnicom
Pass Xono gramofonsko pretpojačalo
Preamp sa ECC82 (RFT) i ECC88(Amperex 7308) iz teme sa foruma
Pojačalo Theta
Sviralo Charles Lloyd

U samom početku sam puštao i nešto sa onog JLSounds DAC-a na sustav 1

Zvučnici u početku Focal Electra 1027be, a kasnije Kalasan-Satori

itd.......

Da se možete orjentirati po zvuku i impresijama. ;)

P.S. Inače ono što najbolje svira još niste stigli ni poslušati, a to je modificiran Denon DVD3910 direktno u Thetu sa SACD materijalom u repertoaru.

Spominjane permutacije uključuju još i Bruno Putzey balansirani preamp, Aleph 5 i 30 i za kraj sve to u surroundu preko modificiranog Rotela RSP1098.

Zapleli mi se prsti od pisanja;

......Ali to nije sve.... :lol:
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Split, meeting 22.12.2018

PostPostao/la elvis » 02 sij 2019, 10:54

Zoki hvala na detaljima. Sada je sve puno jasnije. Ako bi baš morao izdvojiti sustav od ta tri koji mi je za nijansu bio bolji onda je to broj jedan tj. kada je izvor bio kameni gramofon. Možda je to subjektivan sud zbog odabira glazbenog štiva, ne znam. Bilo što reći u tako kratkom vremenskom periodu slušanja je teško, no obično prvi dojmovi su i konačni. :)
Zadnja izmjena: elvis; 02 sij 2019, 11:17; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

PrethodnaSljedeća

Natrag na Offtopic

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 20 gostiju.

cron