Audeze slušalice

Audeze slušalice

PostPostao/la tomi77 » 10 stu 2018, 23:50

Malo sam gledao po forumu, ali nisam našao neku zbirnu temu o "novim" akvizicijama.
Uglavnom, spletom okolnosti nadogradio sam "stare" EL8 slušalice na nove LCD 2 Classic (možda je tribalo uzest neke u drvu, ali se toliko nisam mogao rastegnit :).
Nakon "sitnijih" peripetija s nametima i državnim organizacijama koje su same sebi svrha, konačno su u mojim rukama :).
Kvaliteta izrade je zaista na visokom nivou, svaki detalj je na mjestu, ogromne su, solidno teške ali i solidno lakše od EL8. Jako su ugodne na glavi. Čini mi se da su EL8 bile lakše za pogonit komercijalnim uređajima nego LCD2 ovako na prvu, moram proguglat karakteristike (otpor jednih i drugih).
Sada je vidljiva štednja na pakiranju, odnosno, novac ide u slušalice a ne u ambalažu, što je naravno bolje. EL8 su imale takvu ambalažu da ti pamet stane kad ih otpakiravaš.
Kako zvuče, na prvu vrlo slično EL8, ali s nijansu manje basa, što mi odgovara, vjernija je reprodukcija. Prihvatni konektor je u ovom slučaju mini XLR - puno bolje.
Nadalje, najbolja pohvala ovim slušalicama (i "starim") je što ih u roku keks zaboraviš da su ti na glavi, nema bolje preporuke od te.
Ovom prilikom bi pohvalio Audeze korisničku podršku, svaka preporuka za kupnju tog proizvoda s povjerenjem, ta firma se brine za svoje kupce.
Sad samo trebam napraviti odgovarajuće pojačalo za slušalice da mogu testirati kako valja :).

1.jpg
1.jpg (139.51 KiB) Pogledano 7836 put/a.

2.jpg
2.jpg (113.92 KiB) Pogledano 7836 put/a.

IMG-47a4ab4a4e0c31ece36769346faa1ccf-V.jpg
IMG-47a4ab4a4e0c31ece36769346faa1ccf-V.jpg (134.22 KiB) Pogledano 7836 put/a.

kabel.jpg
kabel.jpg (163.74 KiB) Pogledano 7836 put/a.
Avatar
tomi77
 
Postovi: 207
Pridružen/a: 20 sij 2014, 15:41
Lokacija: Split

Re: Audeze slušalice

PostPostao/la Roko » 11 stu 2018, 18:57

Inače me sluške (bilo kakve) i ne zanimaju previše, ali ovo "planar magnetic" me zaintrigiralo, moram priznat. Ovako na slikama to djeluje jako dobro, a vjerujem i da rade odlično. Ima Zoki neku samogradnju pojačala za sluške, koju smo isprobali pred koju godinu i to je radilo odlično, pa prekopiraj... ;)
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Audeze slušalice

PostPostao/la zbotic » 12 stu 2018, 08:36

Stavit će u fotokopirni stroj. :lol:

To pojačalo je 95% nenapravljivo danas, barem ne u takvom obliku, a nabava dijelova i izrada bi trajala godinama za onog tko ima vrlo solidno elektroničko znanje.

Ali zato ga ima na Njuškalu, vrlo povoljno. :lol: :lol:
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Audeze slušalice

PostPostao/la tomi77 » 12 stu 2018, 11:18

hehe
Inače, slušalice su mi važne (kao sredstvo slušanja glazbe) već cca 25 godina i imao sam mogućnosti probati "određen" broj istih. Ako se izbace profi modeli (koji često završe u kućnim uvjetima (govorimo o AKG, Beyer i Sennheiser modelima, da nabrojim samo najčešće kod nas) onda zapravo dosta malo kvalitetne konkurncije ostane na tržištu. Moguće da će kome heretično zvučat, ali ja sam bio duže vrijeme sretan s nekim Sony slušalicama (bio je srednji-gornji segment ponude), s Grado tako-tako (model je bio SR 80), a iznenađujuće, najugodnije iznenađenje bile su Pioneer HP-A1000 (tako nešto je oznaka). Za te pare (a bile su 1000 kn nove, ja sam ih ulovio na akciji u Ronisa za dosta manje), nema boljih.
Osim zvuka, naravno, kriterij mi je (čak bi rekao podjednako) udobnost i robusnost izrade (nisam siledžija sa slušalicama, samo navika s bivšeg posla :), i tu većina slušalica djeluje nježno, možda malo odskače Beyerdynamic u pozitivnom smislu. NE kažem da su ostale loše, niti sam ih kršio, samo dojam na prvu.
Moj glavni problem sa slušalicama je da su previše detaljne u odnosu na zvučnike (što zna bit trenutak odvlačenja pažnje) i što nose manje "energije" (kod poneke glazbe gdje je dojam-osjećaj basa važniji od samog zvuka).
Ipak, neki kućni i životni uvjeti uvjetuju da je ponekad (ne baš rijetko) korištenje slušalica jedino riješenje za guštanje u glazbi (uvik je nešto, prije su bili susjedi, sad su ukućani :))
Da se vratim na temu, ove su me iznenadile po svim parametrima. Nisam očekivao ovako neutralan zvuk, odnosno, što je još važnije na svim razinama glasnoće. Nema puno zvučnika ni slušalica koji su vrlo dobri u rasponu od tihog do glasnog slušanja, obično postoji neko područje (ma koliko široko bilo) gdje sve to dobro radi. Kad se sluša tiho obično nema basa, kad pojačaš visoki počnu vrištat, a bas nema kontrolu (ili kako ko već doživljava). Ove su dobre. Jako dobre.

Ali vidjet ćemo za pojačalo, Zoran će sigurno nešto savjetovat, napravio ih je ko manja tvornica :).
Avatar
tomi77
 
Postovi: 207
Pridružen/a: 20 sij 2014, 15:41
Lokacija: Split

Re: Audeze slušalice

PostPostao/la elvis » 16 stu 2018, 18:34

Što sam stariji to me sve više krpa ta priča o slušalicama, nije mi to bilo baš neka napeta priča. Nema to puno veze sa sjedenjem između dva zvučnika i tim doživljajem glazbe, to je nezamjenjivo, no da zna biti zabavno i sa slušalicama, bome zna. Već dugo vijećam sam sa sobom (sob: (lat. Rangifer tarandus), poznat i kao irvas i karibu, vrsta je jelena), koje slušalice kupiti. Što god odaberem vjerojatno ću se zahebati, no to staro dobro pravilo ne moš izbjeći pa da ga hebeš. Glavni krivac zbog kojeg zapravo ne žurim sa odabirom su jedne male slušalice, usudio bi se reći igračke, usporedivo sa psovanjem, no tako mi sjeda njihov zvuk i materijalizacija je onoga što mislim da slušalica treba biti. To su Koss Porta Pro. Mislim da sam ih platio tek 20 eura, tako nešto. Eto, sorry na upadu među ovu aristrokratku klasu, neprimjereno, no ako nekome nalete, preporučujem kupnju ako ih uopće ima više za kupiti, svaki euro će se isplatiti obećavam. :)

@tomi77 ... uh baš bi ih volio poslušati, nekako već na oko obećavaju...
Jedini korak naprijed slutim da bi bile ESL verzije, a to se da i napraviti :). recimo membrane od 2u .. he he, bez vodića na membrani! E da mi je malo slobodnog vremena. :)
Privitak/ci
Koss-Porta-Pro-Headphones2.jpg
Koss-Porta-Pro-Headphones2.jpg (87.89 KiB) Pogledano 7374 put/a.
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38


Natrag na Offtopic

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.

cron