e-banking

e-banking

PostPostao/la Mate » 19 svi 2015, 20:17

Ja više nisam siguran da li sam postao stari čangrizavac kojem svaka pizdarija smeta ili je večina oko nas popizdila te bez pogovora prihvaća nametanja masona i banaka svako uvlačenje straga sa smiješkom od uha do uha.
Ispričavam se na preslobodnim izrazima, ali to ionako neće biti važno sad kad je jasno da ovaj svijet i civilizacija juri u bezdan bez povratka.

dakle, danas su mi u Societe Generale oduzeli Vasco token uređaj krvavo stečen prije kojih 15+ godinica
slika

... i umjesto Vasca, uvališe mi ono govance veličine kreditne kartice sa nacrtanim botunima i malim LCD displajem. SBc@rd ili tako nešto se zove to novo govance.

I di je problem? Sve je ok osim što ta naprava ne funkcionira. Teba mi pet šest pokušaja dok napravu najprije upalim. Onda triba unit 4 znamenkasti pin prije nego se naprava zagasi ili se ne pogriješi. Kako je pritiskanje ostalih botuna jednako uspješno kao i botun za paljenje, nema šanse išta napravit (dobiti jednokratni kod za ulazak i internet bankarstvo ili kod za platni nalog).
Što je žalosno, svi ostali korisnici koje sam sreo i koji su se žalili meni da imaju iste probleme, ali zanimljivo nitko se nije požalio banci.
Ja dakako jesam, Ali avaj. Žalbu je primila prirodna plavuša i uvjerava me kako cijela stvar još ne frcera jer će promjena usluge nastupiti tek sutra.!!!!

Hebem te plavu, kakve veze ima aktivacija usluge sa paljenjem blesave elektronike.

Ako ovo ne promijene vraćam internet bankarstvo u špilju, i neka se gone i u 3pm. Minjam banku ako ima neka koja ne pravi ovakve pizdarije.
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Re: e-banking

PostPostao/la zbotic » 19 svi 2015, 21:13

Malo staviš pljuvake na prst pa pritisneš. Tako bolje vata. Ja se navikao. :lol:

BTW višekratno sam im puta pisao da je mali od mog susida koji ide u peti razred puno sposobniji od cijelog njihovog informatičkog odjela. Predlagao sam im i da ga zaposle ali još nisu. Zato i ne funkcioniraju, osim kada treba prevariti nepismene balkanere za kakav kredit.
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: e-banking

PostPostao/la elvis » 20 svi 2015, 10:29

VASCO DP300 je izvanredan token sa tri aplikacije (one time password, message authentication code (MAC) i challenge-response. U praksi se uglavnom koriste prve dvije. Token je robustam a bateija traje preko 10 godina. Da se baterija može promjeniti bio bi vječan (no to nikome nije u interesu). Ovaj token zamijenio je Vasco DP260, nešto malo manji, ali slične kvalitete. Cijena uređaja je problem, naime ubiti dvije muhe jednim troškom bio je po meni jedini motiv Splitske banke, a to je napravila i Erste, znači imaš u džepu debitnu karticu po tekućem računu (tako je bar kod Erste banke), a ista je ujedno i token. Moguće je da je Splitska banka preskočila ovu hibrd namjenu, no takav flat token je oko tri puta jeftiniji od vasco tokena. Ne radi se o velikim iznosima, no kada se množi sa desecima tisuća korisnika radi se o milijunima... eto to je razlog, ali postoji jedno veliko ALI, ovi flat tokeni neće izdržati ni dvije godine, a kamoli deset godina kao stari dobri vasco. U konačnici će troškovi čestih zamjena preći višestruko vrijednost vasco tokena, pa će se prije ili kasnije postaviti pitanje koliko je poslovna odluka prelaska na flat tokene bila mudra, a i pitanje je tko će zapravo na kraju platiti troškove čestih zamjena... U z bilji postojr još i softwerski tokeni koji se instaliraju na smart telefone. Ne znam da li je Splitska banka krenula tim putem, izvrsna stvar.
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: e-banking

PostPostao/la Mate » 20 svi 2015, 14:25

Elvise hvala na objašnjenju iz prve ruke. Ja kao korisnik sam uočio prednosti tog prvog pa i drugog modela Vasco tokena kao što sam uočio i probleme s tom "display card" značajno ranije i prije nego mi je došla u ruke.
Erste jest uvela to prva i to hibridnu token plus kreditnu (ili debitnu neznam) karticu. I našao sam brojne žalopojke korisnika od prije dvi tri godine. Problem je izgleda bio u tome što je bilo previše problema kod čitanja na pos uređajima i dakako problema s tim pritiskanjem u dugmad. Pri tome je izgleda dolazilo i do zablokiravanja softwera u njoj samoj.

Splitska je počela zamjenu token uređaja prošle godine ali je preskočila nas sa tim prvim Vasco uređajima. Međutim samo do ljetos. Sad SVI korisnici moraju preći na tu SBc@rd.

Za razliku od ostalih banaka koje imaju nekoliko opcija, izmđu ostalih i tu sa IOs/WIN/Andro mobilnim aplikacijama , Societe generale neće nego piče samo jedan način.

Zvao ja službu da se požalim i rekao sam ima da ću shvaćam politiku banke s kojom se ne slažem i da ću u tom slučaju promijeniti banku.
"Ma znate, trebate samo malo jače pritisnut botun za paljenje... onda sve ide lako. ..."

Zaista, i sam sam primjetio da je On/Off tipka botun, drukčiji od ostatka. To je napravljeno da se ne bi kartica sam palila dok je u novčaniku. Ali i dalje to ne ide pa ne ide.

Pronašao sam iste žalopojke od strane PayPal korisnika koji je izgleda nekim grupama korisnika u USA mogućio korištenje iste takve token kartice. Problemi su tih ljudi isti. Paljenje i unos. Kao i još nekih banaka po svijetu.
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica


Natrag na Offtopic

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.