Zanimljivo sa Neta

Re: Zanimljivo sa Neta

PostPostao/la zbotic » 14 ruj 2018, 20:22

Ima dar govora, takav je i na forumima :) :)

Inače, nadrobio je svega i svačega, ajde neka, u nas takva emisija nema šanse..... :lol:
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Zanimljivo sa Neta

PostPostao/la zbotic » 14 ruj 2018, 20:35

Inače je problem kod audiofila koji nisu i samograditelji što o svemu imaju mišljenje i stav, a zapravo nemaju nikakav alat ni znanje na osnovi kojeg bi svoj stav elaborirali. osim "zlatnih ušiju" :lol:

Zapravo su oni tipična enciklopedija uzaludnih znanja koje su namakli iz propagandnih članaka po časopisima. :lol:

A nikada nije bilo lakše napraviti uređaj po svom guštu nego danas kada sve potrebno možeš u deset dana nabaviti preko Interneta.
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Zanimljivo sa Neta

PostPostao/la elvis » 14 ruj 2018, 22:41

Mogao bi komentirati jedino dio po dio priče. Ovako generalno sa nekim stvarima rečenim u razgovoru se slažem, sa nekim stvarima ipak ne, a neke ne mogu komentirati jer pojma nemam o tomu, kao npr. gramofone sa idler pogonom. Ja takav gram ne bi uzeo niti iz kontejnera, no kako stoje stvari u zbilji nije baš tako.
Meni su detalji i jasna slojevitost u zvuku bitni, njemu ne, no razumjem o čemu govori, jednostavno razlika u percepciji dobrog zvuka, bože moj svi ovo doživljavamo na svoj način. Samogradnja da ili ne, koliko kužim čovjek ne zazire od toga, dapače, no ne shvaćam do kraja neke isključivosti koje su upućene varijacijama na temu i odmaka od izvornosti ideje originalnog konstruktora..... ma sve u svemu poslušao sam čovjeka sa guštom, priča na temu meni dragog hobija, sat vremena prođe u trenu.
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: Zanimljivo sa Neta

PostPostao/la zbotic » 14 ruj 2018, 23:41

Eto i to je biser. Nikakav reproducirani zvuk ne može biti detaljniji od prirodnog. Što je zvuk detaljniji to je prirodniji. Ljudi brkaju distorzirani i nelinearni zvuk sa "viškom detalja". :D

A idler pogon je otprilike kao automobil sa drvenim kotačima. Al eto i to je u trendu :lol:
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Zanimljivo sa Neta

PostPostao/la zbotic » 17 stu 2018, 15:29

Evo iz istog izvora jedan koji ZNA. Onaj koji zbilja zna i ima što kazati.

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... 2rRqNMtryI
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Zanimljivo sa Neta

PostPostao/la elvis » 18 stu 2018, 12:02

zbotic je napisao/la:Evo iz istog izvora jedan koji ZNA. Onaj koji zbilja zna i ima što kazati.

https://www.youtube.com/watch?time_cont ... 2rRqNMtryI


Sa guštom poslušao. Zbilja zanimljivo. Volim ovakve inovacije. Ima par iznimno zanimljivih detalja koji mogu biti korisni ako bi se DIY-alo. Nadam se da ću imati priliku to i poslušati.
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Prethodna

Natrag na Offtopic

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.

cron