Preminuo Brian Cheney, tvorac VMPS zvučnika

Preminuo Brian Cheney, tvorac VMPS zvučnika

PostPostao/la Roko » 09 pro 2012, 14:27

Poštovano društvo, sinoć mi je Darac javio da je, nakon kratke i teške bolesti, preminuo Brian Cheney, konstruktor VMPS zvučnika.

http://www.audiocircle.com/index.php?topic=112195.0

:(


Rastužilo me, čovjek je bio veliki audio entuzijasta i preko 35 godina uveseljavao ljude, audiofile i inspirirao mnoge samograditelje svojim inovativnim idejama i zvučničkim konstrukcijama. Iako ga mnogi svrstavaju u komercijalu, za mene je on čisti DIY-er, jer je sve svoje zvučnike izrađivao, mjerio i uštimavao u potpunosti sam, doma (doslovce u garaži svoje kuće u predgrađu San Francisca). I tako kroz 35 godina, a svoje radove je naplaćivao, malo je reći skromno, sjetimo se samo 626 bookshelfa kojega je cijenio nešto preko soma dolara (za par), a bio je 2008 od strane Dicka Olshera proglašen za najbolji zvučnik u svijetu te godine. Ili recimo, RM 40 koji je 2002 godine suvereno osvojio suce velikog CES-a (od 28 sudaca, 26 je proglasilo RM40 najboljim zvučnikom te godine, što je presedan u glasovanju jer se inače žestoko svađaju i uvijek bude napeto). Njega je prodavao za 5 soma dolara (par), za razliku od konkurencije di se par cijenio i više desetaka soma $.
Obzirom da i sam imam doma Brianov uradak (RM2) kojim sam izuzetno zadovoljan evo već preko 5 godina, i kojeg još ni izbliza ne pomišljam promijeniti, mogu samo reći Brian :hail: , počivao u miru i hvala ti za sve one fenomenalne trenutke uživancije koje sam doživio i još uvijek doživljavam slušajući ove tvoje rukotvorine.
neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar

Re: Preminuo Brian Cheney, tvorac VMPS zvučnika

PostPostao/la ziki » 09 pro 2012, 22:45

Počivao u miru.
Avatar
ziki
 
Postovi: 340
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:14

Re: Preminuo Brian Cheney, tvorac VMPS zvučnika

PostPostao/la zika » 10 pro 2012, 11:25

Tak(o)vi ljudi žive i posle smrti u dušama onih koje su istinski usrećili... Nisam video nit' čuo njegove uradke ali znam za taj osećaj... To vraća veru u to da se svaki positive učinak u životu isplati ((po)najmanje novčano)...
R.I.P.
No use permitting some prophet of doom to wipe every smile away. Come hear the music play. || In a search for the best simulacrum...
Avatar
zika
 
Postovi: 269
Pridružen/a: 06 svi 2011, 19:54

Re: Preminuo Brian Cheney, tvorac VMPS zvučnika

PostPostao/la ninja » 23 pro 2012, 20:33

R.I.P. :(
ninja
 
Postovi: 207
Pridružen/a: 06 svi 2011, 10:36

Re: Preminuo Brian Cheney, tvorac VMPS zvučnika

PostPostao/la Roko » 25 pro 2012, 00:43

Brianova kćerka, Terra Cheney postavila je na youtube svojevrsnu retrospektivu njegovog života i rada kroz obiteljske fotke:

neciviliziran, nekvalitetan i ne vidim dalje od nosa
Avatar
Roko
 
Postovi: 2084
Pridružen/a: 03 svi 2011, 23:10
Lokacija: Zadar


Natrag na Offtopic

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.