HIGH DEFINITION MUSIC / computer audiophile

HIGH DEFINITION MUSIC / computer audiophile

PostPostao/la elvis » 19 pro 2014, 14:14

Mislim da je vrijeme za ovakvu temu pa je evo otvaram. Možda je malo u dodiru sa temom "Zanimljivi snimci i produkcije", no ipak je ovo vrlo precizniji naslov tj. područje. U ovoj temi dobrodošli su linkovi na razna mjesta gdje nabaviti HD glazbu ali legalno, kao i preporuke za HD albume koji su vrijedni potrošnje love. Bilo bi zgodno da na jednom mjestu imamo nekakvu okvirnu listu od kupljenog audio materijala pa da ne ne kupujemo duplo, ljudi smo dogovoriti ćemo se. Za sada nas nema puno u ovoj priči, zapravo ja sam tek pokucao na vrata iste, još nisam ušao unutra.

Evo dva albuma o kojima razmišljam...

http://www.hdtracks.com/fragile-204438
slika 1.jpg
slika 1.jpg (16.22 KiB) Pogledano 10775 put/a.


http://www.soundliaison.com/products-from-our-studio-masters/135-andre-heuvelman-flac
Andre 300 met schaduw.png
Andre 300 met schaduw.png (122.07 KiB) Pogledano 10775 put/a.


Doduše za ovaj prvi mi se čini da je malo previše sintetike, no što je tu je..., a oba su nekakva plačipi(khm)zda glazba, no u toj sam fazi :)

Toliko za početak, dobrodošli u temu... Za sada će biti vjerojatno malo postova, no kako vrijeme ide sve će biti popularnija...

Pozz
Elvis
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: HIGH DEFINITION MUSIC / computer audiophile

PostPostao/la zbotic » 19 pro 2014, 16:39

Evo i ja za početak jednu baš audiofilsku:

slika/laurence_juber_prem_cvr.jpg
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: HIGH DEFINITION MUSIC / computer audiophile

PostPostao/la zbotic » 19 pro 2014, 16:41

A s ovim sam ušao (ponovno nakon prve propasti DVD-A i SACD formata) u svijed HD muzike.


slika
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: HIGH DEFINITION MUSIC / computer audiophile

PostPostao/la zbotic » 19 pro 2014, 17:02

Inače su mi ovi prije neki dan poslali mail, valjda da nešto dilaju besplatno, rezolucije su inače bolesne i naravno besmislene, ali za isprobati i utažiti znatiželju:

http://us3.campaign-archive1.com/?u=cf5 ... e2b75fae09
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: HIGH DEFINITION MUSIC / computer audiophile

PostPostao/la elvis » 20 pro 2014, 00:11

Kupio Robert Len-a, onako intermezzo glazba, obrade... za slušanje nedjeljom popodne u periodu prduckanja nakon ručka, opuštanje uz dobru produkciju i "samozadovoljštinu" što se radi o 24bita/192k. Bacio test sa latopa, vulgaris izlaz za slušalice pa preko Harmana na Canton spikere, sve 5. Ništa za rezanje vena, na momente malo dosadno, ali zbilja jako jako dobro snimljeno. Kako će to izgledati preko DAC-a pa na ESL, ne znam... budem prokomentirat kada čujem. Probao sam i na Koss slušalice, za smrznuti se od divote majke mi.

Pogledao malo šta ima za reći Helge Lien Trio... ljubav na prvu notu. Htio bi to imati, no imaju dosta albuma trebati će to malo preslušati na netu, eh kako su lijepo smislili da nam izbiju pare iz džepa po ko zna koji put.. eh eh, no neki glazbenici su tu kintu zaslužili što je je.
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: HIGH DEFINITION MUSIC / computer audiophile

PostPostao/la elvis » 28 pro 2014, 23:39

Ovo je boleština od snimka, sada i u "nebeskoj" rezoluciji.. stavio sam ga na wishlistu možda ponude koji euro ispod... ili grupna kupnja ako ima zainteresiranih.

http://www.hdtracks.com/jazz-at-the-pawnshop-207444?format=WAV


Pozz
e
Privitak/ci
HX812864019711_185.jpg
HX812864019711_185.jpg (42.82 KiB) Pogledano 10676 put/a.
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: HIGH DEFINITION MUSIC / computer audiophile

PostPostao/la Mate » 29 pro 2014, 00:41

Vas dvojica ste popizdjeli.
Mene trenutno muči što mi na mom desktop/radnom računalu sa integriranom karticom, uredno prepozna format zapisa (plava slova) i tako pročita, a onda u output resamplira sa 24 na 16 (crvena slova) dok je broj samplova ostao isti:

linux-bxlw:/home/Documents/Audio/Aktiva/DSP # ecasound -i Mellow.wav -eadb:-10 -o alsa
**************************************************************************
* ecasound v2.8.1 (C) 1997-2011 Kai Vehmanen and others
**************************************************************************
(eca-chainsetup) WARNING: Unable to read global resources. May result in incorrect behaviour.
(eca-chainsetup) Chainsetup "untitled-chainsetup"
(eca-chainsetup) "rtlowlatency" buffering mode selected.
(eca-chainsetup) NOTE: using existing audio parameters -f:s24_le,2,192000 for object 'Mellow.wav' (tried to open with -f:s16_le,2,44100).
(eca-chainsetup) Opened input "Mellow.wav", mode "read". Format: s24_le, channels 2, srate 192000, interleaved (locked params).
(eca-chainsetup) Opened output "alsa", mode "write". Format: s16_le, channels 2, srate 192000, interleaved.
- [ Connected chainsetup: "untitled-chainsetup" ] ------------------------
- [ Controller/Starting batch processing ] -------------------------------
- [ Engine - Driver start ] ----------------------------------------------
(eca-engine) Using realtime-scheduling (SCHED_FIFO:50).

Ovo je slika konzole kad se "ecasound-u" da naredba da nešto svira (Mellow.wav u ovom slučaju)
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Re: HIGH DEFINITION MUSIC / computer audiophile

PostPostao/la elvis » 29 pro 2014, 11:23

Kada sam zadnji put bio u Cool Editu primjetio sam da u alatu za resampling, preciznije u polju za rezoluciju nudi samo ove opcije: 8bita, 16bita i 32bita. Defininitivno sam siguran da to nije slučajno... i vjerojatno to ovisi o programu za reprodukciju (ili obradu). Kod tebe znači ovo prvo. Ovo su samo pretpostavke naravno.

samplerate.png
samplerate.png (15.09 KiB) Pogledano 10600 put/a.


Edit:
Otvorio sam jedan wav od 24bita/192k i Cool edit kaže u infu slijedeće:

Filename: 05-Some Other Time.wav
Folder: E:\HDtracks\Bill Evans Trio\Some Other Time
File Type: 192000Hz, 32-bit, Stereo
Uncompressed Size: 454.04 MB (476,101,648 bytes)
File Format: Windows PCM 24-bit Packed Int (type 1 (24-bit))
Size on Disk: 340.58 MB (357,126,546 bytes)
Last Written (local): 12/18/2014 21:39:24.712
Length: 5:09.962
59,512,706 samples
Avatar
elvis
 
Postovi: 1484
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:38

Re: HIGH DEFINITION MUSIC / computer audiophile

PostPostao/la Mate » 29 pro 2014, 13:00

Meni je ovo linux makina i vjerojatno je problem negdje u postavkama ALSA-e prema kartici.
Moram to istražiti. Vidiš da je na konzoli i poruka (tried to open with -f:s16_le,2,44100).
Znači to su neke default postavke. Moram iskopati di je to.
Inače na mojoj pravoj DSP konstrukciji makine, ecasound je iskompajliran sa svim potrebnim opcijama tako da tamo nemam taj problem.
U principu, mogu natjerati ecasound da bilo što resamplira na koji god format (uz određene ograde, poneki zapisi i ne bi dobro prošli resampling). To treba još sve provjeriti.
No moja namjera je da se ne resamplira ništa nego da sve prođe kako je originalni zapis.
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Re: HIGH DEFINITION MUSIC / computer audiophile

PostPostao/la zika » 29 pro 2014, 13:24

Mate je napisao/la:Meni je ovo linux makina i vjerojatno je problem negdje u postavkama ALSA-e prema kartici.
Moram to istražiti. Vidiš da je na konzoli i poruka (tried to open with -f:s16_le,2,44100).
Znači to su neke default postavke. Moram iskopati di je to.
Inače na mojoj pravoj DSP konstrukciji makine, ecasound je iskompajliran sa svim potrebnim opcijama tako da tamo nemam taj problem.
U principu, mogu natjerati ecasound da bilo što resamplira na koji god format (uz određene ograde, poneki zapisi i ne bi dobro prošli resampling). To treba još sve provjeriti.
No moja namjera je da se ne resamplira ništa nego da sve prođe kako je originalni zapis.
Za početak...
Zatim:
-f:sample_format,channel,sample-rate,interleaving
Sets the audio stream parameters for subsequent audio objects. To set different parameters for different audio objects, multiple '-f' options have to be specified (note the ordering, the '-f' options should precede the audio objects for them to have any effect). See documentation for '-i' and '-o' options.
When an audio object is opened (e.g. a file or sound device is opened, or connection is made to a sound server), the audio stream parameters are passed to the object. It should be noted that not all audio objects allow to set any or all of the parameters. For instance when opening existing audio files, many file formats have a header describing the file audio parameters. In these cases the audio file header overrides the parameters passed with '-f' option. Similarly when creating JACK inputs and outputs, the JACK server mandates the sampling rate and sample format.

If no '-f' option is specified, or some of the argument fields are left empty (e.g. '-f:,2,44100'), ecasound will use default values. These default values are defined in ecasoundrc configuration file. See ecasoundrc(5) manual page.

Note that ecasound opens out files by default in update mode. Unless option '-x' (overwrite outputs) option is given, audio parameters of an existing audio file take preference over the params set with '-f'.

Sample format is given as a formatted string. The first letter is either "u", "s" and "f" (unsigned, signed, floating point). The following number specifies sample size in bits. If sample is little endian, "_le" is added to the end. Similarly if big endian, "_be" is added. If endianness is not specified, host byte-order is used. Currently supported formats are "u8" (same as "8"), "s16_le" (same as "16"), "s16_be", "s24_le", "s24_be", "s32_le", "s32_be", "f32_le" and "f32_be". An empty string "" picks the system default sample format.

The 4th parameter defines the channel layout. The available options are 'i' (interleaved' and 'n' (noninterleaved). With the noninterleaved setting, ecasound will process samples one channel at a time, and the blocksize is set with '-b'. The default setting is 'i'.
Pokušajte sa
Kod: Označi sve
ecasound -i Mellow.wav -eadb:-10 -o -f:s24_le,2,192000 alsa
ovako „kroz ključaonicu“ jer ne poznajem šta je sve već podešeno i kakav je HW...
A zašto, jednostavno, ne upotrebite aplay, ALSA Vam je prisutna? Ako imate PulseAudio postavljen onda paplay, ali to je već drugi par opanaka. Kao i ESD.
No use permitting some prophet of doom to wipe every smile away. Come hear the music play. || In a search for the best simulacrum...
Avatar
zika
 
Postovi: 269
Pridružen/a: 06 svi 2011, 19:54

Sljedeća

Natrag na Glazba, filmovi, koncerti

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.

cron