Kućno računalo kao izvor zvuka

Re: Kućno računalo kao izvor zvuka

PostPostao/la sira » 06 lip 2011, 22:41

zbotic je napisao/la:
sira je napisao/la:
zbotic je napisao/la:BTW što se tiče novootkrivenih audiofila i tehnologije "od prije pet/šest godina" ispod mog stola još uvijek stoji Creative Extigy, vjerojatno jedna od prvih USB eksternih kartica uopće, a posebno u kućne svrhe, dakle stara više nego li neki ovdje znaju za pojam HI-FI.
Kupio sam je u svrhu ripanja gramofonskih ploča iz kolekcije jednog poznanika audiofila, a što je uglavnom izazivalo podsmjeh tadašnjih "pravih audiofila".


Super kartica za sve koji vole pri snimanju imat dodatno usnimljeno nekakvo pištanje.
Bar je ova na poslu koju iman takva, ali ajde ima i godina več, radi bez prestanka več pet-šest godina, i to svo vrijeme je bila ugašena cca dva dana efektivno :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



Možda su ti ušli gremlini u nju. Ja to ne bih držao u uredu. Što ako ti eksplodira ispod stola. Ostat ćeš bez potomstva.


Ne radin u uredu, nije ni ispod stola, iman neuništiv alat za podizanje potomstva, i volin gremline, kao i oni mene :lol: :lol: :lol:
Avatar
sira
 
Postovi: 18
Pridružen/a: 17 svi 2011, 14:31
Lokacija: Solin

Re: Kućno računalo kao izvor zvuka

PostPostao/la ninja » 24 lip 2011, 10:39

Juce mi je konacno stigla nova maticna sa integrisanim CPUom, pasivno hladjenje ( IntelD525MW mini ITX), + 4 RAM + RME 9632 i WD HD i na kraju picoPSU 160W i rezultat je neobican. Radi super a sve obilazim okolo i provjravm da li je ukljuceno, zvuk 0 dB (ili mozda koji kad HD pocne da radi ali tada se mora uho nasloniti na kuciste da se cuje) :D

Jos da nadjem prikladno pakovanje i ja sam rijesio problem :mrgreen:
ninja
 
Postovi: 207
Pridružen/a: 06 svi 2011, 10:36

Re: Kućno računalo kao izvor zvuka

PostPostao/la zbotic » 13 kol 2011, 22:07

Malo da ažuriramo temu:
U ovoj USB digitali stvari idu brzo naprijed tako da već nekoliko proizvođača uspijeva dobiti asinhrono 24/192 preko USB-a. Naravno u obzir dolazi samo USB 2.0 ili viši standard i receiver sa posebnim softwareom.

http://thewelltemperedcomputer.com/HW/USB_DAC_Async.htm
zbotic
 
Postovi: 2024
Pridružen/a: 04 svi 2011, 07:14

Re: Kućno računalo kao izvor zvuka

PostPostao/la gens » 16 ruj 2011, 11:16

kao sto zbotic kaže, rijetko koji DAC u karticama daje 24bita pogotovo na 192kHz.
dobar primjer(jeftin:)) je M-audio par kartica, ima ih za 600-700kn

a što se tiče mp3-a, i na 32000kbps je loš jer koristi osnove psihoakustike da praktički smanji dinamički raspon zvuka

dakle, mp3 je psiho! beži od toga
gens
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 16 ruj 2011, 10:59

Re: Kućno računalo kao izvor zvuka

PostPostao/la beboni » 16 vel 2012, 15:41

Avatar
beboni
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 21 lip 2011, 20:23
Lokacija: slavonski brod

Re: Kućno računalo kao izvor zvuka

PostPostao/la the_bebe » 16 vel 2012, 22:26

Lampuceru ti ima Schultz i koliko sam skužio ima pozitivno mišljene o njoj...ja sam je isto naručio i čekam da mi dođe i tek tad ti mogu reći nešto...ali evo čekamo da se Schultz javi... ;)
Ja sam bogat čovek
Avatar
the_bebe
 
Postovi: 370
Pridružen/a: 02 sij 2012, 09:36
Lokacija: Rijeka

Re: Kućno računalo kao izvor zvuka

PostPostao/la beboni » 16 vel 2012, 22:58

koliko ocekujes dodatne troskove poput carine, pdv, itd... ako izuzmemo cijenu dac-a od 70 ? i postarinu 20 $?
Avatar
beboni
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 21 lip 2011, 20:23
Lokacija: slavonski brod

Re: Kućno računalo kao izvor zvuka

PostPostao/la Master of Disaster » 16 vel 2012, 23:05

Imam i ja lampuceru, super zadovoljan sam. :pals:
Gdje ima dima, nema zvuka.
Avatar
Master of Disaster
 
Postovi: 259
Pridružen/a: 24 pro 2011, 00:41

Re: Kućno računalo kao izvor zvuka

PostPostao/la beboni » 17 vel 2012, 00:15

Master of Disaster je napisao/la:Imam i ja lampuceru, super zadovoljan sam. :pals:


Pa ......kad srknes tu pivu,baci malu recenziju.

..... usput,koliko te love oderalo do kucnog praga(mislim na dac kit + nasi haraci prema drzavi) ? :)
Avatar
beboni
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 21 lip 2011, 20:23
Lokacija: slavonski brod

Re: Kućno računalo kao izvor zvuka

PostPostao/la Schultz » 17 vel 2012, 00:21

Imam lampuceru sa CS4397 DACom gore i za 70 usd je to genijalan stroj.

Doduše, radi mi zavidana na dasci od medijapana ali who cares... Imam neke ideje što sa njom...

Imače što se tiče dacova kao takvih, nisam ih se nešto naslušao ali imam Audioperformancenonoszerooversampling DAC sa TDA unutra i on mi radi mega. Iako je vrlo, vrlo mala razlika između njega i netvikanog Arcama CD73....

Moram još malo bolje poslušati zažaruljirani Onkyo Integra cd plejer pa ću ešto više znati reći onda....
Malvazijski tigar
Avatar
Schultz
 
Postovi: 510
Pridružen/a: 06 ruj 2011, 20:36
Lokacija: Pećine, Sušak, Rijeka

PrethodnaSljedeća

Natrag na Digitalni izvori zvuka

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.

cron