Forumski DAC

Re: Forumski DAC

PostPostao/la tom_hifi » 11 ožu 2012, 12:01

Može i taj Wolfson. Bude se to napravilo kako spada. Puno napajanja već imamo razrađenih (TDA1541A DAC, Playstation itd), pa već imamo dosta olakšan posao i uz nekoliko sitnih promjena, to je to.

Mene bi najviše interesirao s lampom u izlazu, pošto već doma imam kompletan buffer, pa se to lako presloži kad tad :)
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: Forumski DAC

PostPostao/la sonny » 11 ožu 2012, 12:21

Ja ne bih volio da zbog TDA1541 bidne osakaćena hrpa Philips CDP-a kao što je svojedobno zbog Gettrag mjenjača nastradala hrpa Manti B :D
A nekad je ovdje bilo dobro.......... Šteta.......
sonny
 
Postovi: 1203
Pridružen/a: 20 kol 2011, 18:36

Re: Forumski DAC

PostPostao/la Khadgar2007 » 11 ožu 2012, 12:21

Ja sam već razmišljao o DACu već sam i sa Grunfom(ako se ne varam) mislio uži u neku grupnu kupovinu ali druge stvari su došle na red pa tako ništa od toga. Osobno ono ča bi mene zanimalo od DACa su koaks i možda optika, usb me ni najmanje privlači. Od formata znači čisti red book i to je to. Znači vjerojatno tda1541 bi bio u igri ali može i nešto drugo.

Inače jako dobra ideja da se napravi jedan dobar DAC jer znamo da dosta zamki leži kod digitalije oko dizajniranja pločice i sitnih caka. Možda i ja napravim ovaj forumski DAC u budućnosti ali sve će se vidjeti kada za to dođe vrijeme.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Forumski DAC

PostPostao/la ilimzn » 11 ožu 2012, 12:45

TDA1541 zadovoljava do 192k ali sa 16 bita, naravno, i NIJE mu dobro davati direktno 24 bita po sistemu 'bacim zadnjih 8', vec treba dithering, sto podrazumijeva nekakvu formu filtriranja.
Prakticki svi DAC-evi sposobni raditi na 24/192 su interno sigma-delta sto znaci da je oversampling uvijek u igri.
USB za >16/48 je problem ali se ionako radi o dodatnom modulu koji se spaja bilo na SPDIF ili I2S prema DAC-u.
ilimzn
Iron Man
 
Postovi: 979
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:39

Re: Forumski DAC

PostPostao/la grunf » 11 ožu 2012, 12:53

zasad je krenilo na dobro :D ,vidin da se ima interesa

ovo mi je jučer palo napamet jer znan koliko truda san uložia u onaj svoj DAC i na koliko problema san naiša u razvoju ,pa bi bilo zgodno da složimo nešto šta provjereno radi i to dobro :D

virujte mi još nisan razmišlja koji dac integrirac staviti,ni kako šta složiti,sve sugestije su dobrodošle ,kao i pomoć naših forumskih gurua i nemojte misliti da će to biti gotovo za par dana,trebati će naručiti semplove,zalemti, probati i čuti svaki dok se ne nađe dobro riješenje

DAC će morati biti univerzalan tako da radi s svom današnjom opremom i nema nikakvih kompromisa oko onih mojih 6 točaka,tog se moramo držati
"Bolje nešto od nečega nego ništa od ničega."
Avatar
grunf
 
Postovi: 844
Pridružen/a: 05 ruj 2011, 23:51
Lokacija: Šibenik

Re: Forumski DAC

PostPostao/la tom_hifi » 11 ožu 2012, 13:01

Meni palo na pamet da bi se mogao još i BNC dodati uz RCA činč.
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: Forumski DAC

PostPostao/la harkonen » 11 ožu 2012, 13:30

Neću se previše miješati u ovoj temi, samo jedan mali post i gotovo. Naime, USB ne odbacivati, čak dapače,
kako se očekuje da ovaj uređaj bude u uporabi neko vrijeme, a vidjeli smo što se sve promijeni u par godina,
USB će neminovno postati primarni ulaz većini, pa i onima koji se još kunu samo u CD medij.
Dalje, cijevni izlaz podiže cijenu izvedbe, ali i soniku. A i rijetki su ti koji su isključivi i ne žele vidjeti lampe
u svom setupu. Vjerujem da ovaj DIY DAC i na kraju i nije namjenjen njima.
Drugo, što znači skup? Koji red veličina? O tome će ovisiti i konačni kompromisi.
Treće, sto baba - kilava djeca...... 8-)
Dobronamjerno savjetujem da se samo jedan prihvati toga od početka do kraja, tko ima što pametno reći da
ga na vrijeme i sa argumentom korigira i to je to.
Rezultat neće izostati.
Grunfe, odlična ideja je to i navijam da se dovede do materijalizacije, a kako si ti pokrenuo
ideju i imaš volje za to - predlažem tebe.
:ugeek:
I'm too old for this s...
Avatar
harkonen
 
Postovi: 2195
Pridružen/a: 04 svi 2011, 14:27
Lokacija: Bjelovar

Re: Forumski DAC

PostPostao/la grunf » 11 ožu 2012, 13:47

harkonen je napisao/la:Neću se previše miješati u ovoj temi, samo jedan mali post i gotovo. Naime, USB ne odbacivati, čak dapače,
kako se očekuje da ovaj uređaj bude u uporabi neko vrijeme, a vidjeli smo što se sve promijeni u par godina,
USB će neminovno postati primarni ulaz većini, pa i onima koji se još kunu samo u CD medij.
Dalje, cijevni izlaz podiže cijenu izvedbe, ali i soniku. A i rijetki su ti koji su isključivi i ne žele vidjeti lampe
u svom setupu. Vjerujem da ovaj DIY DAC i na kraju i nije namjenjen njima.
Drugo, što znači skup? Koji red veličina? O tome će ovisiti i konačni kompromisi.
Treće, sto baba - kilava djeca...... 8-)
Dobronamjerno savjetujem da se samo jedan prihvati toga od početka do kraja, tko ima što pametno reći da
ga na vrijeme i sa argumentom korigira i to je to.
Rezultat neće izostati.
Grunfe, odlična ideja je to i navijam da se dovede do materijalizacije, a kako si ti pokrenuo
ideju i imaš volje za to - predlažem tebe.
:ugeek:


ne brini se :ugeek: ,neću ja mrdati dalje od onih mojih 6 točaka,a i ja ću voditi čitav projekt

šta se tiče same cijene teško je ovako odma reći,ali budimo realni ,100eura se čini prihvatljivom cijenom za nešto što bi moglo zvučati ko cd player od 1000eura,o ovome tek kad demo verzija bude gotova

također što se tiče lampaškog izlaaza,on će postojati ko opcija jer će poprilično dizati cijenu projekta ,a bome i kvalitetu zvuka,pa sad ko želi ;)
"Bolje nešto od nečega nego ništa od ničega."
Avatar
grunf
 
Postovi: 844
Pridružen/a: 05 ruj 2011, 23:51
Lokacija: Šibenik

Re: Forumski DAC

PostPostao/la tom_hifi » 11 ožu 2012, 14:05

A izlaz bude samo katodno sljedilo ili?
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: Forumski DAC

PostPostao/la the_bebe » 11 ožu 2012, 14:12

Slažem se da bi cijena oko 100 eurića bila sasvim korektna i da bi većini odgovarala... ;)
Ja sam bogat čovek
Avatar
the_bebe
 
Postovi: 370
Pridružen/a: 02 sij 2012, 09:36
Lokacija: Rijeka

PrethodnaSljedeća

Natrag na Digitalni izvori zvuka

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.