Storage sa Atom dual core

Storage sa Atom dual core

PostPostao/la Mate » 31 lis 2011, 15:26

Upravo sam naručio i dobio za firmu novu matičnu ploču sa Atom dual core procesorom. CPU je 1,6GHz model 510.
Svrha je za bildanje proxy-gateway-firewall uređaja, no ploča ima takve osobine da je idealna za kućni storage iliti skladište glazbe.
Ploča je serverske klase, ima dva network porta, i ŠEST SATA konektora podijeljena na dvokanalni SATA kontroler. Ploča nema nikave audiomedijske dodatke, baš je serverska, i ima PASIVNO hlađenje procesora.
Moguće je kreirati do 12 USB portova.

Proizvođač "SuperMicro" http://www.supermicro.com/products/nfo/atom.cfm, zastupnik http://www.LAB2000.hr , cijena za 1 komad 1420,00 KN +PDV.
Na to treba još dodati cijenu za memoriju. Za storage funkciju dovoljno je i 1 Gb. Memorija SO-DIMM (kao za laptope), odgovarajuće napajanje i diskove. Postoji jednostavni RAID 10 u biosu.
Tko ima potrebe i želje sam izbildati ovaj storage za vlastitu glazbenu kolekciju toplo preporučam.
Postoje čitav niz varijacija ovih ploča. Ova je konstrukcijski baš za 1U kućište.

Ovo su slike mojeg primjerka ugrađene u staro 1U kućište. Mini format 17x19cm dopušta igranje sa kućištima po volji.
sm0680.JPG
sm0680.JPG (101.08 KiB) Pogledano 5602 put/a.


sm_0682.JPG
sm_0682.JPG (50.33 KiB) Pogledano 5602 put/a.


sm_0684.JPG
sm_0684.JPG (92.87 KiB) Pogledano 5602 put/a.
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Re: Storage sa Atom dual core

PostPostao/la Khadgar2007 » 31 lis 2011, 15:40

E baš mi je drago da je netko pokrenuo temo o Atomu. Ja trenutačno razmišljam o tome ali za potpuno drugu upotrebu. Budući da već poduže vrijeme radim na CNC glodalici i u zadnje vrijeme mi se čini da se mehanika iskristalizirala barem teoretski dio koji bi trebao prijeću u praktični bez večih teškoća(ako se lova ne računa hehe) došlo je vrijeme da gledam neki mali komp za pokretanje te makine.

Gledao sam malo jeftinije Atom ploče oko 500-700kn sa jednojezgrenim procesorom pa me zanima kako one funkcioniraju za takve svrhe? Bitno je naravno da imaju LPT i po mogućnosti serijski port. Do sada se sa njima nisam susretao pa me zanima mišljenje većine. Oki, možda bi za neke jeftinije novce mogao uzeti polovnu veliku matičnu ili iskoristiti neki svoj stari komp ali htio bih da mogu svu tu elektroniku oko cnca i možda čak i pc strpati u jednu kutiju pa da kao bude "prijenosno"
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak

Re: Storage sa Atom dual core

PostPostao/la s@ki » 31 lis 2011, 15:49

imam ti ja IBM thincentre viska. Desktop kanta koja bi te vjerojatno mogla zadovoljit a malih je dimenzija ..
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: Storage sa Atom dual core

PostPostao/la Mate » 31 lis 2011, 17:13

Atomi sve više osvajaju prostor i kao što vidiš razvijaju se.
Posebno u području mrežnih uređaja, serverskih i malih storage aplikacija sve do blade servera te naravno mini laptopa. Asus je izbacio mini sa ovim dual core atomom i ekranom 12" full rezolucije po visini i to je već ozbiljna igračka u odnosu na onu eee verziju.

Od ovih jeftinijih ploča (500-600KN) imam 3 u firmi i svi rade ko zmaj ali svi obavljaju vrlo ograničene funkcije. Uglavnom su gonjeni linuxom. To su prije svega izvrsne Intelove ploče low power što im garantira dugačak vijek.

Ja sam siguran da ti takav može osigurati dovoljno procesne snage i brzine za vođenje CNC-a. Na plazmi koju imamo od Messera, ploča je sigurno puno slabija kao i CPU. Upravljački software se vrti na WIN-CE podlozi.

Ja ne znam kako ti planiraš povezati tvoj sad već slavni CNC, ali vjeruj mi da će ti najviše problema biti u mehanici.
Avatar
Mate
 
Postovi: 1138
Pridružen/a: 12 svi 2011, 06:55
Lokacija: Prigradica

Re: Storage sa Atom dual core

PostPostao/la Khadgar2007 » 31 lis 2011, 17:34

Opet malo u offtopic ali ajde...

Za sada sam našao nekog dobavljača raznih ležajeva i sličnih stvarčica koji je relativno jeftin. http://www.cnc-centar.com.hr/ Davno prije sam mislio raditi svoju elektroniku prema jednom projektu ali ako se pokaže jeftinijim možda uzmem nešto gotovo. Dio mehanike bi mogao dati našem :geek: da odradi a ostatak ja kod kuće. Zato sam se počeo zanimati za PC riješenja koja bi to trebala pogoniti.
"Nakon prve čaše vidite stvari onakvim, kakve bi vi htjeli da budu. Nakon druge vidite ih onakvim, kakve nisu. Na kraju ih vidite onakvim, kakve zaista jesu, što je najgora stvar na svijetu."
Avatar
Khadgar2007
 
Postovi: 2488
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:44
Lokacija: Sisak


Natrag na Digitalni izvori zvuka

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

cron