opus dac

Re: opus dac

PostPostao/la Dean » 27 ruj 2011, 20:51

Edison = partybreaker :lol:
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13

Re: opus dac

PostPostao/la s@ki » 27 ruj 2011, 21:04

a gledaj, kao jedna od prije navedenih zamjerki je korištenje smd komponenata. Same pločice ovaj više ni ne prodaje, a za tamo navedenu cijenu od 14$ + poštarina (a vjerojatno i manje) sigurno mogu odraditi pločicu za "velike" trough hole komponente. Ok, trenutno nemogu riješiti solder stop masku.
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: opus dac

PostPostao/la Edison » 27 ruj 2011, 21:15

Dean je napisao/la:Edison = partybreaker :lol:


Ma pucao sam u prazno... :?
Decki ce sigurno nastaviti s projektom... Det'z d spirit!
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar
Edison
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 04 svi 2011, 21:32
Lokacija: Rijeka

Re: opus dac

PostPostao/la Dean » 27 ruj 2011, 21:19

Naravno da hoče . S@ki se trese od uzbuđenja, svaki put kad mu Sony veli da je našo fuš u pločici. :lol:
Dean
 
Postovi: 1774
Pridružen/a: 05 svi 2011, 17:13

Re: opus dac

PostPostao/la s@ki » 27 ruj 2011, 21:25

hahahhahaha.... sad bi nešto rekao al nemijem ga izdat :D
Budimo UNIVERZALNI
Avatar
s@ki
 
Postovi: 1465
Pridružen/a: 05 svi 2011, 14:39

Re: opus dac

PostPostao/la joe dalton » 27 ruj 2011, 22:17

Edison je napisao/la:Nisam osobno zainteresiran za taj DAC, ali autor za to slozeno i istestirano trazi 75$, oko 400 kn. Dok dizajnirate i napravite plocicu, kupite chipove i jos nesto sitnih dijelova, platite transport i ostalo, koliko ce vas ukupno doci? I jos nije ni slozeno, ni isprobano. Znam da nije u DIY duhu, ali nekad treba realno sagledati troskove. Ako su slicni, ne isplati se sam raditi. Jedino opravdanje je ako je nekome izazov da to sam izradi od nule...

To je samo DAC, bez napajanja i receivera. Inace cijena bi bilaok ali ja bi radije sve na istoj plocici. A i prilicnosam siguran da Wolfson svira bolje od 1543 . Svaka cast 1543 ali cini mi se da je.tehbika ipak napredovala + tu je podrska za hi-res formate
Avatar
joe dalton
 
Postovi: 770
Pridružen/a: 06 svi 2011, 10:14
Lokacija: Zagreb

Re: opus dac

PostPostao/la Edison » 27 ruj 2011, 22:23

joe dalton je napisao/la:To je samo DAC, bez napajanja i receivera. Inace cijena bi bilaok ali ja bi radije sve na istoj plocici. A i prilicnosam siguran da Wolfson svira bolje od 1543 . Svaka cast 1543 ali cini mi se da je.tehbika ipak napredovala + tu je podrska za hi-res formate


Jasno.

Mozda bi trebalo vidjeti sto ilimzn planira s onim svojim DAC-om. Slusali smo ga u Sheratonu i u Umagu, i jako dobro je to sviralo. Ne bi bilo lose da se to komercijalizira, ili mozda da ide u kit formi, no ilimzn treba o tome odluciti.
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar
Edison
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 04 svi 2011, 21:32
Lokacija: Rijeka

Re: opus dac

PostPostao/la joe dalton » 27 ruj 2011, 22:32

Edison je napisao/la:
joe dalton je napisao/la:To je samo DAC, bez napajanja i receivera. Inace cijena bi bilaok ali ja bi radije sve na istoj plocici. A i prilicnosam siguran da Wolfson svira bolje od 1543 . Svaka cast 1543 ali cini mi se da je.tehbika ipak napredovala + tu je podrska za hi-res formate


Jasno.

Mozda bi trebalo vidjeti sto ilimzn planira s onim svojim DAC-om. Slusali smo ga u Sheratonu i u Umagu, i jako dobro je to sviralo. Ne bi bilo lose da se to komercijalizira, ili mozda da ide u kit formi, no ilimzn treba o tome odluciti.

A cuj to je ipak pitanje za Ilimzna. A nemrem ga ja tjerat da objavi dizajn ili prodaje kitove. Pogotovo kad uzmes u obzir da je cca.2 puta veci od mene. :mrgreen:

Ako se krene u projekt, nadam se da ce se i on ukljuciti sa pokojom konstruktivnom kritikom.
Avatar
joe dalton
 
Postovi: 770
Pridružen/a: 06 svi 2011, 10:14
Lokacija: Zagreb

Re: opus dac

PostPostao/la Edison » 27 ruj 2011, 22:58

joe dalton je napisao/la:A cuj to je ipak pitanje za Ilimzna. A nemrem ga ja tjerat da objavi dizajn ili prodaje kitove. Pogotovo kad uzmes u obzir da je cca.2 puta veci od mene. :mrgreen:

Ako se krene u projekt, nadam se da ce se i on ukljuciti sa pokojom konstruktivnom kritikom.


Naravno. Ne mozemo ga natjerati ni ti i ja skupa... jos je jaci... :)

Nego mi se cini da je steta da taj uredjaj ne ugleda svjetlo dana na malo siroj sceni. Cisto kao mali poticaj, a naravno da ce konstruktor odluciti sto ce s tim...
Čovječe pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!
Avatar
Edison
 
Postovi: 1180
Pridružen/a: 04 svi 2011, 21:32
Lokacija: Rijeka

Re: opus dac

PostPostao/la zmajz » 28 ruj 2011, 00:18

Osobno nisam zainteresiran (zadovoljan sam s onim što imam), ali nevidim zašto bi SMD bili takav bauk. Prvo, nema rupica za bušenje, drugo s par strana sam čuo da su SND komponente u nekim slučajevima kvalitetnije od starinskih žohara. Nema dodatnih vodova, gustoća spremanja na pločicu je veća, kraće veze između komponenti itd. a to je ipak visokofrekventna tehnika gdje svaka sitnica igra ulogu...
Pitajte Sstrsata, sve što počne oscilirati na 500 hiljada milojona gigaherca nevalja!
zmajz
 
Postovi: 531
Pridružen/a: 05 svi 2011, 16:52
Lokacija: zagreb

PrethodnaSljedeća

Natrag na Digitalni izvori zvuka

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.

cron