Uređaji za snimanje zvuka (na lampe)

Uređaji za snimanje zvuka (na lampe)

PostPostao/la Staromodan » 15 kol 2012, 21:16

Ostala je još jedna (neobična) ideja.
Može li se kazetofon napraviti samo od lampi (da ima namještanje biasa kao bolji tranzistorski kazetofoni)?

Ako ne, ima li mjesta za razvoj starih cijevnih magnetofona?
Staromodan
 
Postovi: 52
Pridružen/a: 02 svi 2012, 11:58

Re: Uređaji za snimanje zvuka (na lampe)

PostPostao/la ilimzn » 15 kol 2012, 21:48

Tako nesto bi tesko imalo smisla za kazetofon s obzirom na to da se radi o praktickim mrtvom mediju, za razliku od kolutasa, koji prakticki dozivljavaju renesansu. Nekoliko je cijevnih modela koji se smatraju legendarnima i vjerojatno bi se isplatilo pozabaviti s njima!
ilimzn
Iron Man
 
Postovi: 979
Pridružen/a: 05 svi 2011, 13:39

Re: Uređaji za snimanje zvuka (na lampe)

PostPostao/la tom_hifi » 15 kol 2012, 23:04

Znam čovjeka koji prodaje Saba 305 S magnetofon s lampama i 5 BASF traka. Ne znam točno cijenu, ali dosta je malo podataka o tom Saba magnetofonu, pa ako netko zna nešto više, bilo bi lijepo čuti iz prve ruke.
Avatar
tom_hifi
 
Postovi: 2087
Pridružen/a: 16 kol 2011, 17:33
Lokacija: Oroslavje

Re: Uređaji za snimanje zvuka (na lampe)

PostPostao/la Staromodan » 16 kol 2012, 10:44

Jel bi bilo bolje zamijeniti elektroniku na tranzistorskom magnetofonu (s dobrom mehanikom), tako da bude cijevni;
ili samo servisirati stari cijevni magnetofon?

Sredinom šezdesetih se stalo s cijevnim magnetofonima i počelo s tranzistorskim (mislim na potpuno cijevne), a sredinom osamdesetih se opet polako počelo vraćati na lampe (počeo je opet razvoj cijevnog zvuka ali samo pojačala i sl.).
Možda nije sve točno tako, ali stekao sam takav dojam proučavajući stare knjige i časopise.
Ako se iz kazete (mono diktafon) dobio bolji zvuk (stereo hifi), trebalo bi biti još mjesta za razvoj cijevnog magnetofona.
Ne mislim na nešto jako komplicirano tako da bude najbolji magnetofon, nego na neke preinake i poboljšanja, tako da ima zadovoljavajuć zvuk pri manjim brzinama.
A osim toga, neke lampe se više ne proizvode.
Staromodan
 
Postovi: 52
Pridružen/a: 02 svi 2012, 11:58

Re: Uređaji za snimanje zvuka (na lampe)

PostPostao/la Matejjj » 09 ruj 2013, 11:49

Dosta je to sve zastarilo....malo koje se sada i proizvode.
Matejjj
 
Postovi: 5
Pridružen/a: 24 srp 2013, 10:43


Natrag na Analogni izvori zvuka

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.

cron